הפרויקט של ליאור לביא (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של ליאור לביא)
מרגש. הפרויקט של ליאור לביא | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של ליאור לביא

את ליאור לביא הכרנו רק לפני מספר שבועות כאחד החתנים הטלוויזיוניים של "חתונה ממבט ראשון" (קשת 12), והוא ישר נכנס לנו ללב. אך כעת נראה שיש לכך סיבה אפילו יותר טובה.

בפוסט שהעלה לעמוד האינסטגרם שלו אתמול (ג'), סיפר על פרויקט מרגש בו הוא לוקח חלק, "נצר אחרון", בו אנשים זרים חולקים כבוד אחרון ללוחמים או ניצולי שואה שנפלו במלחמת השיחרור, להם אין שריד או משפחה שיעלו לקברם ביום הזיכרון.

"לפני מספר שנים עמדנו שם בין כל משפחות השכול, שניים שקמו ויצאו לפקוד קברים של אנשים שמעולם לא פגשו. אישה מבוגרת התעניינה ושאלה אותנו: 'מי אתם? משפחה שלו?' ואנחנו ענינו, 'אנחנו פה מכיוון שכבר מזמן אין מי שיגיע לבקר אותו'. 

יומיים לחופה: שרונה וליאור בחגיגה האחרונה (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת)
מעביר את זה הלאה. לביא | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת

"כל חיי הבוגרים התעסקתי בתחום של ביטחון הארץ וכבוד האדם - ערכים שגדלתי עליהם עוד מבית סבא וסבתא שאיבדו את כל יקיריהם בשואה, כך שהחיבור לפרויקט 'נצר אחרון' נכנס ללבי והציף בי זכרונות מהרגע הראשון. פרויקט זה עוזר להנציח יהודים אשר איבדו את משפחתם בשואה, שרדו את התופת ועלו ארצה להילחם על תקומת המולדת אך לצערנו נהרגו מבלי שהותירו אחריהם אף בן משפחה.

"אני חושב על זה ובכל פעם מתקשה לעכל, אין מישהו שיכול לבוא לבקר, להדליק נר, לומר מילה חמה או להניח פרח. בזכות הגיבורים האלה אנחנו כאן! ביחד נוכל לחלוק להם כבוד ולספר את סיפורם. מזמין אתכם לקחת חלק פעיל והלוואי שלא נדע עוד חללים. יהי זכרם ברוך".