פחות מיממה לאחר שנחשף סיפור הקריסה הכלכלית של איתי שגב, ששדור אמש (ד') בתכניתו של חיים אתגר, "הכל אישי" (קשת 12), התגובות לא מפסיקות לזרום מאנשים המציעים את עזרתם לשחקן.

כפי שפורסם אתמול, שגב סיפר כי לאחר שהפסיק לקבל הצעות עבודה הוא מצא את עצמו חסר פרנסה, וללא יכולת לשלם מזונות לבתו בת ה-16, אורי. בתגובה, הוא השכיר את דירתו לזרים, ולתקופה גר ברחוב והעביר לילות בגנים, פארקים וחופים.

הבוקר (ה'), אתגר התארח ב"תכנית הבוקר של ניב רסקין", שם סיפר לנסלי ברדה כי בעקבות הכתבה הגיעו אליו ואל שגב המוני פניות, בכוונה לתרום לו בכל דרך שהיא - אם בהקמת ערבי התרמה, הצעות עבודה שונות בתעשייה ואפילו מגורים בחינם: "פנו אלינו הרבה מאוד אנשים עם כוונות ורצונות טובים מאוד, אנשים שרוצים לסייע. היו הרבה אמנים שפנו אליי ואמרו שהם רוצים לארגן ערבי התרמה, אבל גם איתי אמר לי - הוא לא רוצה ערבי התרמה, הוא רוצה לעבוד, לחזור לעניינים, הוא רוצה שיזכרו מה יש לו למכור וכמה טוב ומוכשר הוא, וזה גם כיוון שקורה. אבל אני לא יודע מה ילד יום". 

כפי שנראה בסוף הפרק של "הכל אישי", שגב הצליח לעלות על איזשהו מסלול, כשמצא עבודת משחק בתכנית חדשה, אך זה עדיין לא מרגיע לגמרי. "גם הוא [שגב] אמר לי, 'תראה, כרגע יש לי אוויר לעוד כמה חודשים ואני לא יודע מה יקרה בעוד כמה חודשים כשהוא ייגמר'. הרי הוא חי בחוסר יציבות, כמו רבים מאיתנו, בתחום".

לדברי אתגר, גם הצעות המגורים והעבודה שהגיעו מאז ליל אמש לא מפסיקות להגיע. "מאתמול בלילה קיבלנו הצעות מאנשים טובים שאומרים, 'אני לא בן אדם עשיר או עובד בתעשייה, אבל אני מוכן שיבוא לגור אצלי, יש לי יחידה'. אפילו אתמול, בזמן שאני יושב כאן בתכנית הבוקר, מתקשר אליי איש עסקים מאוד מאוד ידוע ואומר לי 'תקשיב, יש לי בית פנוי מקסים באזור המרכז, אני אשמח לתת לאיתי לגור בו לזמן בלתי מוגבל'. אדם אחר, שיש לו חברת הפקה גדולה, מתקשר אליי ואומר 'יש לי מחלקה פרטית בחברת הפקה שעושה סרטים כאלה ואחרים, ואני רוצה שהוא ינהל אותה". 

איתי שגב (צילום: צ'ינו פפראצי)
רק רוצה שיזכרו כמה הוא טוב ומוכשר. שגב | צילום: צ'ינו פפראצי

ממש במהלך שידור תכנית הבוקר, אתגר קיבל סמס משגב, בו הוא מוסר את התנצלותו על כך שלא יכול היה להגיע להתארח בתכנית יחד איתו. לדבריו, הוא עובר טלטלה רגשית, קיבל אלפי הודעות, מחכים לו מחוץ לבית ועוד.

בהמשך, ברדה התייחסה גם לקטעים בהם שגב דיברה על בתו, ועל ההקרבה שלו כדי לאפשר לה חיים נורמטיביים. כשאתגר נשאל כיצד אורי בת ה-16 תקבל את החשיפה הזאת מצד אביה, הוא ענה כי אינו יודע, אך מקווה כי זה יצא ממנה רק טוב עבור שגב. "כל ההליך הזה היה קשה", מסביר אתגר, "מאוד קשה מהצד שלו, וגם קשה מהצד שלנו, ובהמשך לשאלתך 'מה ייזכר ממנו אחרי הראיון הזה' - זה לא משנה. בסוף, אם זה יעלה אותו על איזה מסלול חיובי לאורך זמן - אז עשינו את שלנו".

_OBJ