הלידה של תו פרינס תבורי, בנם הבכור של אורטל עמר ובן אל תבורי, הביאה איתה לא מעט כותרות. השם המיוחד שבחרו השניים ליורש העצר, הלוק של אורטל חודש בלבד אחרי הלידה והדרמות עם הסבא, שימי תבורי, הצליחו לייצר לא מעט כותרות.

הבוקר (ב') הגיעה אורטל להתארח בתכנית הבוקר של ניב רסקין (קשת 12) וסיפרה על הרגעים הקשים שהגיעו אחרי הלידה, ההתאקלמות למצב החדש וגם על בחירת השם השנויה במחלוקת.

"אומרים לך 'כשהוא ישן, תשני'. אין דבר כזה, כי כשהוא ישן את רוצה להכין משהו לאכול, לשתות קפה להיות בפלאפון. בדרך כלל במהלך היום את לא רוצה לישון, כי אז היום שלך מתהפך, אבל לומדים להתרגל לזה. בהתחלה היה לי ממש קשה, הייתי בוכה שעות וימים ואומרת 'יואו, כואב לי הגוף! אני רק רוצה לישון, תניחו לי. מה אני עושה עכשיו?' לא הבנתי איך להתמודד עם זה - אבל עטפו אותי בהמון אהבה".

בהתחלה עוטפים הורים וחברים ומתנות, אבל זה נגמר מתישהו ואת נשארת לבד, זה הלם?

"לאט לאט זה מתמסמס. אנשים חוזרים לשגרה שלהם וזה הלם לחלוטין, אני הייתי רגילה לחיות חיי רווקות שאני יכולה לצאת מתי שאני רוצה, אני לא תלויה באף אחד. פתאום הכל מחושב. את רוצה ללכת לקוסמטיקאית - ואת צריכה בייביסטר. את צריכה ללמוד לתפעל איך לצאת מהבית, זה תפעול של עגלה וסל קל ותיק ובדיוק בשעה שהוא סיים לאכול, זו ממש עבודה נוספת".

בימים ראשונים את כאובה ואת צריכה להיוולד מחדש בעצמך כאמא עם כל המשימות שנופלות עלייך. איך התמודדת ברגעים האלו?

"בהתחלה חשבתי שאני לא יודעת איך אני יוצאת מזה, שלעולם זה לא יגמר, הבכי הזה שאת לא שולטת עליו ואת מסתכלת על עצמך במאה ואומרת 'די לבכות! קומי על עצמך'. זה קשה, את עוברת עם עצמך תהליך גם עם הסובבים אותך ולתמוך בך, שזה נשמע הדבר הכי נורא בעולם, אבל זה דבר מקסים. יש גם קשיים שחווים בתוך זה ולא מכינים אותך לזה".

"ההריון עבר לי טוב והייתי קלילה והכל זרם והמשכתי להתאמן וחייתי רגיל", ממשיכה אורטל, "ואז פתאום הלידה והטראומה גם, התפרים וכאבים ואת לא יכולה לזוז ולקום ואת לא יודעת מה לעשות ואת חושבת שזהו, החיים נגמרים. אבל זה באמת עובר לאט לאט. אני עדיין בתוך זה - אבל כולן אומרות לי שזה עובר. זה באמת משתפר ותו מקסים".

"כשהלכתי להשקה הראשונה שמתי אוברול צמוד", סיפרה אורטל, "הייתי יכולה לשים מתחת מחטב לצורך העניין אבל אמרתי 'לא, אני אשאר כמו שאני'. יש קצת בטן שהיא רופסת ואני הייתי מכורה לכושר והיו לי שרירי בטן וזה עניין אותי מאוד - אבל אמרתי שזה לא מעניין אותי, ככה הגוף שלי נראה. אני חודש אחרי לידה, בלי אימון בלי שינוי בתזונה. ככה אני". 

אירוע השקה למשקה  POWERADE (צילום: אביב חופי)
"לא שמתי מחטב". עמר אחרי הלידה | צילום: אביב חופי

התראיינת לגיא פינס ואמרת שצריך לדעת לעטוף יולדת. מה זה אומר?

"צריך לדעת לעטוף יולדת, צריך להיות סבלני, גם אם הן בוכות, אם קשה להן והן מתמרמרות. תמיד להציע עזרה, באופן טבעי. לא לחכות שהיא תבקש את העזרה".

אז למה תו פריס?

"אני רציתי פרינס בכלל, אבל בן אמר לי שזה טו מאצ'. הוא רצה תו כברתקופה מאוד מאוד ארוכה. אתם מבינים שבן אמר לי טו מאצ'?".

חשבתם על שמות כמו עידו או גיא?

"לא, זה לא היה בכלל אופציה. היה חץ ודבש. בן היה נעול על דבש כמה ימים ולא היה אפשר להזיז אותו מזה".

אורטל ובן אל (צילום: אור גפן)
"הוא רצה לקרוא לו דבש". אורטל ובן אל תבורי | צילום: אור גפן