את קריירת הדוגמנות שלה התחילה מרסל מרניוק, במקור מאשקלון, בייצוג של סוכנות הדוגמנות טי אל וי מודלס שממוקמת בתל אביב, החל מגיל 10. אחד הקמפיינים הראשונים שלה היה כפרזנטורית של סוויטגירל שופ (Sweetgirlshop), מותג הלבשה מוכר לנערות ולילדות, אותו מילאה בהצלחה במשך 3 שנים.

מרסל מרניוק (צילום: שי יחזקאל)
הפנים הבאות בעולם הדוגמנות | צילום: שי יחזקאל

אך זו הייתה רק יריית הפתיחה בקריירת הדוגמנות של מרסל הצעירה. מאז, ההצעות לקמפיינים המשיכו לזרום. כיום, חמש שנים אחרי, מרסל כבר צברה רזומה מרשים והשתתפה במספר מכובד של הפקות, כגון:
צילומי אופנה למגזינה, תצוגת אופנה של גולברי, תצוגת האופנה וצילומים לחברת נוברישדוג (מעוז דאהן, הסטייליסט הראשי של סטטיק ובן אל), קמפיין לחברת פוקס, רפרזנטציות לשמלות כלה של מעצב הבינלאומי יניב פרסי, צילומי לוקבוק לחברות בארץ ובחו"ל, השתתפות בפרסומת של חברת ההיגיינה הנשית המובילה בישראל ובעולם, "אולווייז" ועוד.

מרסל מרניוק (צילום: telaviver)
"מגיל צעיר תמיד הייתי עושה פוזות ומחפשת מצלמות" | צילום: telaviver

מה חיבר אותך לעולם האופנה והדוגמנות?

"מגיל צעיר תמיד הייתי עושה פוזות למצלמות ומחפשת מצלמות, מאוד אהבתי את זה ומשם זה התחיל", מספרת מרניוק. "אחותי הגדולה, אביטל, התחילה לדגמן בייצג של סוכנות טי אל וי מודלס, שם התעניינו האם יש לה גם אחים/אחיות וככה הגעתי לפגישה בסוכנות בליווי אמא שלי. ראו בי פוטנציאל כפי שראו באחותי ומשם התחלתי את קריירת הדוגמנות שלי".

"מרסל היא מאוד בוגרת, היא מאוד שאפתנית ואין לה בעיה לעבודה קשה להשגת מטרות", מעבירים עליה בסוכנות טי אל וי מודלס חוות דעת. "הסוכנות התאהבה בה ובאופי המיוחד שלה. היא לא רק יפה, היא חכמה ומאוד חרוצה. יש לה חוש הומור מדהים וחיוך ענק שפשוט מקסים אותך".

מרסל מרניוק (צילום: קרן דניאלי)
לא רק יפה | צילום: קרן דניאלי

הפריצה הגדולה לחו"ל

בגיל 15 עשתה מרסל את הפריצה המקצועית שלה מעבר לגבולות הארץ, זאת בזכות הסכמים של שיתוף פעולה שנחתמו בין הסוכנות שמייצגת אותה, טי אל וי מודלס, שקיבלה ביקורות חיוביות על הדוגמנית הצעירה, לבין סוכנויות מקבילות בחו"ל. 

בתחילת 2018 התקבלה מרסל לסוכנות הדוגמנות UNO במדריד, שם היא לקחה חלק במספר הפקות ואודישנים. אחת מאותן הפקות הייתה צילומי ביוטי עבור בוריס שיפר (Boris Schipper). היא גם השתתפה בצילומי לוק בוק לאתר של היילי פרפי (Highly Preppy), בהפקת אופנה של שילה פאלאסיוס (Sheila Palacios) ובצילומים למגזין האינטרנט של קריסטיאן ליי (Cristian Lay). כל ההפקות הללו התקיימו בתקופה של מספר חודשים בלבד - הישג מכובד בשביל דוגמנית צעירה.

מרסל מרניוק (צילום: בוריס שיפר - מגזין אמניטי)
צילום: בוריס שיפר - מגזין אמניטי

מרסל מרניוק (צילום: בוריס שיפר - מגזין אמניטי)
צילום: בוריס שיפר - מגזין אמניטי

מרסל מרניוק (צילום: Shiela Palacios)
צילום: Shiela Palacios

יש לך מודל לחיקוי?

"המודל לחיקוי שלי היא גל גדות. גל מדהימה בעיניי. עם כל ההצלחה שלה היא עדיין נשארת צנועה, היא כל כך מיוחדת במינה ותמיד מדברת עם כולם בגובהה העיניים. היא לא שוכחת מאיפה היא באה וזה הכי חשוב בשבילי".

גל גדות (צילום: GAGE SKIDMORE FLICKR)
"המודל לחיקוי שלי היא גל גדות" | צילום: GAGE SKIDMORE FLICKR

לתמרן בין הכיתה לבין המצלמה

כאמור, בין סשן צילומים אחד למשנהו מרסל היא עדיין תלמידה בבית ספר תיכון, שצריכה לאזן בין הקריירה לבין השלמת חוק לימודיה.

איך מאזנים בין קריירת דוגמנות לבית הספר?

"השנה אני תלמידת כיתה י"א, אז כרגע זה נהייה לי קשה יותר", אומרת מרסל. "יש לחץ של בגרויות ומבחנים וכמעט כל שלושה ימים יש לי מבחן חדש, לכן לפעמים אני צריכה לוותר על הפקות לטובת הלימודים ואם יוצא לי לפספס לימודים זה בשיקול יחד עם ההורים והסוכנות. אני משקיעה בלימודים תמיד, זה משהו שמאוד שמים עליו דגש בבית וכמובן גם בסוכנות. חשוב לי נורא שזה לא יפגע לי בלימודים ושאסיים בגרות מלאה ומוצלחת".

בנוסף, מתברר שמרסל הצעירה בורכה בכישרונות לא רק מול המצלמה: מרסל היא אלופת ישראל בסייף לנוער. כנראה שזה משהו שזורם בדם של המשפחה, מאחר ומרסל היא אחותה הקטנה של אלופת ישראל בסייף, אביטל מרניוק, שזכתה במדליית הזהב בבולגריה בשנת 2015. בנוסף, בימים אלה מרסל לומדת משחק ותיאטרון.

מרסל מרניוק (צילום: צילום פרטי)
אלופת ישראל בסייף לנוער | צילום: צילום פרטי

עם הפנים לעתיד

אז מה צופן העתיד עבור מרסל? אם נבחן את הרזומה שצברה עד כה, עושה רושם שהקריירה שלה בתחום הדוגמנות נמצאת על המסלול הנכון להצלחה.

"מכיוון שמרסל חרוצה וכל כך אוהבת את עולם הדוגמנות", אומרים בסוכנות טי אל וי מודלס, "יחד עם היופי ואופי שלה אנו בהחלט צופים לה קריירה מבטיחה ומשגשגת בהמשך".

מרסל מרניוק (צילום: Highly Preppy)
נמצאת על המסלול הנכון להצלחה | צילום: Highly Preppy

"אני מאוד מקווה שעתידי בתחום הדוגמנות יהיה מוצלח ופורח", אומרת מרסל. "אני שואפת להמשיך לעבוד בתחום ולקבל עבודות גדולות בארץ וגם לחזור לעבוד בחו"ל".

אך מרסל איננה תמימה והיא יודעת שהדרך שצפויה לה תהיה ארוכה וקשה. "תחום הדוגמנות והפקות זה דבר מאוד זוהר אבל בכלל לא פשוט ולא קל להגיע לה TOP. אני יודעת שזה יהיה קשה, תמיד יש מכשולים בדרך, אך אני אנסה לעבור אותם ולכבוש עוד ועוד פסגות בדרך. איני מפחדת מעבודה קשה ואני חושבת שכל עוד יש רצון ומתמידים, בסוף מצליחים בגדול!"


 

מרסל מרניוק (צילום: Cristian Lay Magazine)
צילום: Cristian Lay Magazine