סאגת הסרטון של ליהיא גרינר ושוטר התנועה שנתן לה דו"ח מסרבת לגווע, אך הפעם זו דווקא הכוכבת שלוקחת את המושכות לידיים ומגישה כתב הגנה וכתב תביע נגד אותו שוטר, לאחר שזה דרש בזמנו מגרינר פיצויים בסך 250 אלף שקל.

למי שפספס את המאורעות האחרונים (וחי כנראה בפלנטה אחרת), בחודש יולי 2019 השוטר המדובר הגיש נגד גרינר כתב תביעה על לשון הרע וסעיפים נוספים, שהופץ לכלי תקשורת כשעליו פרטיה המלאים של גרינר, בזמן שזו הייתה בחודשי הריון מתקדמים.

ליהיא גרינר (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של ליהיא גרינר )
השיבה בתביעה נגדית. גרינר | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של ליהיא גרינר

גרינר, שנלחצה מהחדירה לפרטיות, טענה כי מאז נודעה כתובתה ברבים אנשים מגיעים לביתה במטרות כאלו ואחרות. מאז היא הספיקה ללדת את בתה הטרייה, מה שפינה לה זמן לענות בכתב הגנה משלה, במסגרתו היא טוענת כי כל מטרתה של התביעה היא תאוות בצע כסף ופרסום מצד השוטר, שעשה לדבריה שימוש פסול בתפקידו.

התביעה של ליהיא גרינר, דצמבר 2019 (צילום: צילום פרטי)
כתב התביעה של גרינר | צילום: צילום פרטי
התביעה של ליהיא גרינר, דצמבר 2019 (צילום: צילום פרטי)
כתב התביעה של גרינר | צילום: צילום פרטי

במסמכים שהגישה, גרינר מציגה כיצד כתב התביעה הודלף ראשית לתקשורת ורק לאחר מכן הוגש לה - בכך, לטענת עורכי דינה אילון עישר ושרית שהרבני ממשרד סימון, עישר, דסקל ושות', עבר השוטר על חוק הגנת הפרטיות, והוכיח כי מטרתו הינה פרסום, ולא עשיית צדק. במקביל, הגישה גרינר תביעה שכנגד על הפגיעה שנגרמה לה, ודורשת סכום של כ-122 אלף שקל בגין הפרת חוק הפרטיות - פעמיים.

עו"ד אילון עישר, המייצג את גרינר, אמר: "עצוב ששוטר עושה שימוש פסול בסמכותו על מנת לזכות בפרסום על גבה של מרשתי. גרינר התנצלה על דבריה והבהירה אותם, אבל כנראה שהרצון להתפרסם העביר אנשים על דעתם- וזאת הסיבה שהגשנו את התביעה. שמה הטוב של גרינר אינו הפקר".

_OBJ