לפני חודשים ספורים חשפה השדרנית דפנה לוסטיג את סיפורה האישי על מסעדן שתקף אותה מינית. לוסטיג, שמשדרת מדי בוקר לצד מיה דגן ברדיו, כתבה על התחושות באומץ רב שנים רבות אחרי שקרה המקרה. כעת חושפת מיה דגן סיפור מזעזע לא פחות.

דגן, כך מתברר, הותקפה ע"י שחקן ששיחק לצידה בהצגה ותקף אותה על הבמה. אתמול קיבלה דגן הודעה ממכרה שסיפרה לה כי השחקן טוען שהוא אינו תקף את דגן כלל והיא מפיצה שקרים רק בגלל שסירב לשכב איתה. 

"קיבלתי אגרוף בבטן, חזק וכל כך לא צפוי", כתבה דגן לצד תמונה המציגה את השיחה שלה ושל המכרה שמספרת לה על הטענות של השחקן. "קיבלתי הודעה שטלטלה את עולמי. הדבר הזה שאני כל כך נלחמת עליו - בריונות ברשת, שיימינג, הפצת שקרים. תופעה שאני מדברת עליה כל כך הרבה-  ואז זה קורה לי".

"נשלחה לי הודעה לגבי עניין שקרה לי לפני שנים רבות", המשיכה דגן, "שחקן תקף אותי על הבמה. בהודעה שקבלתי, הסתבר שהאדם הנאלח הזה שלא רק שתקף אותי, השאיר אותי פגועה בעיקר נפשית, הוא גם הפיץ עלי שקרים וגרם לזה להראות כמו עוד אישה שהוא לא רצה ולכן סיפרתי שתקף אותי. עברתי כ"כ הרבה בחיים שלי. אני כבר בת 43, אבל שום דבר לא הכין אותי לתחושות הקשות שחוויתי כשקראתי את ההודעה הזו".

"פתאום חשבתי לעצמי שאם אני, שיש לי את הכלים ואת הניסיון להתמודד עם זה מרגישה מרוסקת, גמורה מההודעה - מה עושים ילות וילדים שאין להם יכולת נפשית להכיל את זה? לעמוד מול התחושות הקשות כשמישהו מפיץ עליך שקר. כותב עליך מילים של שנאה. זה מתחיל בחינוך! זה מתחיל בלהקנות ערכים לילדים שלנו, ללמד אותם שמילים הורגות, שאנשים נפגעים. שנפש של ילד נשברת מבפנים. אני יודעת ששלי נשברה. למען הסדר הטוב אכתוב כאן שזה לא היה ולא נברא. מעולם לא שכבתי עם אותו שחקן ולא היה לי עניין בו".

"התקיפה אכן היתה אמיתית!", סיכמה דגן, "אולי מילה לאותו אדם עלוב: דמיין את אותה סיטואציה, את האלימות הפיזית שחוויתי ממך, את השקר שהפצת עליי. עכשיו דמיין שזאת הבת שלך. דמיונות זה לא משחק".

View this post on Instagram

אתמול קבלתי אגרוף בבטן. חזק,וכל כך לא צפוי. קיבלתי אס אמ אס שטלטל את עולמי. הדבר הזה שאני ככ נלחמת עליו: בריונות ברשת. שיימינג, הפצת שקרים. תופעה שאני מדברת עליה ככ הרבה. ואז זה קורה לי! נשלח אלי אס אמ אס לגבי עניין שקרה לי לפני שנים רבות; שחקן תקף אותי על הבמה. בהודעה שקבלתי הסתבר שהאדם הנאלח הזה – לא רק שתקף אותי, השאיר אותי פגועה, בעיקר נפשית, גם הפיץ עלי שקרים וגרם לזה להראות כמו עוד אישה שהוא לא רצה ולכן ספרתי שתקף אותי. עברתי ככ הרבה בחיים שלי. אני כבר בת 43. אבל שום דבר לא הכין אותי לתחושות הקשות שחוויתי כשקראתי את ההודעה הזו. פתאום חשבתי לעצמי שאם אני, שיש לי את כלים ואת הניסיון להתמודד עם זה מרגישה מרוסקת. גמורה! מהודעת אס אמ אס, מה עושים ילדות וילדים בני 10,11,12 שאין להם יכולת נפשית להכיל את זה. לעמוד מול התחושות הקשות כשמשהו מפיץ עליך שקר. כותב עליך מילים של שנאה. וזה מתחיל בחינוך! זה מתחיל בלהקנות ערכים לילדים שלנו. ללמד אותם שמילים הורגות. שאנשים נפגעים. שנפש של ילד נשברת מבפנים.. אני יודעת ששלי נשברה למען הסדר הטוב אכתוב כאן; לא היה ולא נברא! מעולם לא שכבתי עם אותו שחקן ולא היה לי עניין בו. התקיפה אכן היתה אמיתית!והתלוננתי עליו מיד אחרי. ואולי מילה לאותו אדם עלוב: דמיין את אותה סיטואציה. את האלימות הפיזית שחוויתי ממך. את השקר שהפצת עלי. עכשיו דמיין שזאת הבת שלך. #בריונותזהלאמשחק

A post shared by MayaDagan (@mayadaganpfeffer) on