מיכל צפיר כנראה כבר התרגלה להיות דמות שמעוררת דיון רב בקרב אנשים, אך אם לרוב זה בגלל דברים שהיא אומרת בראיונות, ברשתות החברתיות ובתכניות שלה, כעת זה דווקא בגלל תמונה שהעלתה לפני מספר ימים.

בשבוע האחרון החליטו המנחה, שבשנים האחרונות הפכה גם לגורו בריאות והגשמה עצמית, ובן זוגה, המפיק והבמאי יואב צפיר, לקחת הפסקה מהחיים ולטוס לחופשה רומנטית מפנקת במיקונוס.

שם, כמו רבים מאיתנו, היא החליטה להרים לעצמה ולהעלות סלפי לוהט בביקיני, ופייר? אם גם אנחנו היינו נראים כמוה בבגד ים בגיל 51 - היינו פועלים בצורה זהה לחלוטין.

בעוד שרבים פירגנו לה בגדול על העבודה הקשה וההישגים המרשימים אליהם הגיעה בזכות אורח החיים שהיא מנהלת וטענו כי היא נראית מדהים ועליה להיות גאה, היו כצפוי מי ש"הזדעזעו" מהתמונה החושפנית ולא צנועה "יחסית לאישה בגילה", לדבריהם בטוקבקים שרובם נמחקו מאז.

View this post on Instagram

שבת שלום ❤️

A post shared by מיכל צפיר (@michaltsafir) on

"לא ברור לי מדוע אישה כמוך ובכלל צריכה להעלות תמונה כזו, בפרט שאת אמא לילדים... את מהממת גם עם בגדים עליך... מיותר ולא הולם", כתבה אחת, בעוד אחרת הוסיפה: "לא מכבד בכלל. לכל דבר יש את הזמן הנכון לו, וגם גוף של אישה צריך את הכבוד המינימלי. יש גיל לכל דבר, גם אם הסביבה שלך מפרגנת לצורה הזו. תתחשבי בציבור שאת נחשפת בפניו. כך אני חושבת, אולי אני טועה, אבל גם אני בגילך ואמא לילדים גדולים וגם עם גוף טוב אבל לא הייתי מעזה להעלות תמונות כאלה. זה שייך לעולם הצעירים".

"כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה, ובוודאי ברשת חברתית שבה כל אדם שולט מה לעלות ועל מה לדבר. ואף על פי כן, עלינו לשאול את עצמנו האם תמונה כזו עושה טוב לחברה שלנו? לא למבוגרים, אלא לילדים. נכון, בענייני צניעות כל אחד שם את הגבול במקום אחר. אבל בואו נחשוב רגע, האם אנחנו נמצאים במקום סביר? לעניות דעתי, תמונות מעין אלו המתנוססות ללא הרף ברשתות החברתיות משדרות דברים לא טובים לילדים, ועלינו לנסות למנוע את זה בכל יכולתנו".

View this post on Instagram

היום לפני 25 שנה התחתנו, אנשים צעירים עם חלומות גדולים ועכשיו 25 שנים אחרי ממשיכים לחלום, להעיז, לחדש ולהפתיע, תודה על ההפתעה בשידור חי (״ממי ממריאים מפה למיקונוס!!״) אוהבת אותך יותר ויותר, אוהבת את הבית שהקמנו, את הבנות המקסימות שלנו ואת החיבור החזק שמפרה אותנו יחד ולחוד. מרוגשת ממריאה יחד איתך לשנים הבאות. #טיסהבהפתעה #יוםנישואים #אהבה מממשיכה לחלום ולהגשים .

A post shared by מיכל צפיר (@michaltsafir) on

צפיר, כמובן, לא נשארה חייבת וענתה בחזרה לכל המתנגדים בעמוד הפייסבוק שלה. "כל אחד רשאי לעשות מה שנכון ומתאים לו. אני מתקשה להבין איפה הבעיה? אישה בת 51 חיה בשלום עם עצמה ועם הבחירות שלה, מכבדת את הגוף שלה, לא פוגעת באף אחד, אז מה בדיוק לא בסדר? בגיל 51 לא מעניין אותי למצוא חן בעיני כולם ואני חיה לגמרי בשלום עם הגוף שלי, עם ההתפתחות והבחירות שלי וגם עם אלו שחולקים על דעתי.

"המעניינים היחידים אלו יואב והבנות ומסתבר שהם ממש ממש ממש בסדר, שלא לומר גאים, כל השאר שטויות. ואגב צניעות היא מושג יחסי, יש מצב שבעיני אנשים דתיים גם הלבוש של חלק מהכותבות כאן אינו צנוע".