בעוד שרבים בילו את סוף השבוע האחרון בנעימים, בחיק המשפחה או החברים, מעיין אדם נאלצה להתמודד עם החלטה לא קלה בכלל: היא ובן זוגה בשנה וחצי האחרונות, אסיף אלקיים, החליטו להיפרד.

 הבוקר (א') סיפרה בדמעות אדם (32) לניב רסקין ושאר חבריה לפאנל "חדשות הבוקר" (קשת 12) על מה שהביא אותה לעשות את הצעד - וזה הרצון העז שלה להביא ילדים לעולם, בעוד שהוא (27) עוד לא בשל לכך.

View this post on Instagram

"איזה מעצבן זה", הוא אמר וזרק את הטלפון על המיטה. לא שאלתי אותו מה קרה, כי ידעתי בדיוק למה הוא מתכוון. העלנו תמונה דביקה שלנו מהחופשה ותוך דקות הוצפנו בהודעות "מחכים להצעה", "שישלוף טבעת", "יאללה תתחתנו כבר", ושאר המלצות חמות בז'אנר הזה. זה החזיר אותי כמה שנים אחורה, כשטסתי לחו"ל עם האקס. כולם כתבו לי שאחזור עם טבעת, אז מרחתי לק יפה וחיכיתי שזה יקרה. אבל חזרנו לארץ – וטבעת אין. הנחתי שאם כולם חושבים שזה הזמן והוא לא – הוא כנראה לא אוהב אותי. בכיתי עד שכמעט נשרו לי העיניים. בכיתי עד שכדי להרגיע אותי הוא הציע לי נישואין. הפעם הבאה שבה בכיתי בעוצמה כזו הייתה בלילה שבו החלטנו להתגרש. ברבנות עמדנו רק אני והוא מול הדיין, אף אחד מה"חברים" שכתבו לי אז "נו מתי חתונה" לא היה שם. רק אנחנו נשאנו באחריות להחלטה הזו, השגויה, הצעירה, האימפולסיבית. היום, חמש שנים אחרי, אני מעיזה להשתעשע במחשבה שאתחתן שוב. אני מתבדחת על זה באינסטגרם, בעבודה ובכלל. זה חלק מהתרפיה שלי, מהתהליך שאני צריכה לעבור כדי לא לפחד מזה כמו ממוות. אולי זה נתן לאנשים לגיטימציה להרגיש כאילו הם חלק ממערכת היחסים שלי אבל בואו נודה על האמת, זו תרבות שלמה – כי כל אישה וגבר בזוגיות נשאלים "נו מתי חתונה" גם אם הם לא הזכירו זאת במילה. חתונה זו ההחלטה הכי חשובה בחיים, וככזו הייתי שמחה לו הייתם מניחים לי לקבל אותה ממקום שלם, ורק שלי. כי אתם לא תהיו שם ברבנות במקומנו אם זה חלילה יתפוצץ, ואתם לא תשמעו את הלב של ההורים שלי מתנפץ ואתם לא תסחבו צלקת לכל החיים. גירושים זה גיהינום רבותיי, והם מתחילים בלהתחתן עם הבן אדם הלא נכון. אז בכל לשון של בקשה, בפעם הבאה שבא לכם להמליץ לזוג להתחתן, תספרו עד עשר ותשאלו את עצמכם האם אתם יכולים לשאת באחריות הזו. האם הייתם דוחקים מישהו לקנות דירה כשאין לכם מושג אם יוכל לעמוד במשכנתא? הייתם ממליצים למישהו לחתום על חוזה לכל החיים בעבודה שהוא נמצא בה ארבעה חודשים? מניחה שלא. אז באיזו זכות אתם שולחים אותו להתחתן? אני יודעת שהכוונה היא טובה, מניחה שגם אני שחררתי דברים מטופשים כאלו לאוויר בעבר אבל היום אני מבינה כמה זה רע וחסר אחריות. זה לא חמוד ולא מצחיק, זו התערבות גסה ולא חברית. חברים אמיתיים לא היו מתייחסים לשארית חיי בכזו קלות דעת. ואתה, נסיך שלי, אל תתעצבן. זה יקרה בזמן הכי טוב לנו ולא של אף אחד אחר. רק תן התראה שאסדר את הלק, כן? (נכתב לפני שנה אך רלוונטי מתמיד) שבוע טוב, אוהבת אתכם.

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on

"סופ"ש לא פשוט עבר עליי, אסיף ואני נפרדנו באהבה מאוד גדולה", אמרה בשידור. "השנים עוברות ואני מאוד רוצה ילדים והוא לא, וזהו. יהיה בסדר".

הוא לא עדיין, או עדיין לא?

"גם לא בטווח הנראה לעין".

את הרצון לשתף בזה את סביבתה הסבירה: "למדתי מהכתיבה שמה שאתה עובר - עוברים גם אחרים, ומה שכואב לך - כואב לאחרים, ובאמת קיבלתי המון תגובות מנשים וגברים שהיו בסיטואציה הזאת, שנמצאים בסיטואציה הזאת וכאלו שנמצאים גם אחרי, ואפילו הצעה אחת לילד ממושיק גלאמין - שזה אולי עשה את שלו", סיפרה בצחוק.

את הבשורה בישרה אדם לראשונה אמש, כשכתבה פוסט כואב שהפתיע רבים מעוקביה, לאחר שהתרגלו לקבל הצצה קבועה לזוגיות היציבה והמאושרת שלהם: "אתחיל מהסוף - אסיף ואני נפרדנו. כשרק הכרנו, אמרתי לו ש'אנחנו נוסעים לתוך קיר' והסופר שלי הבין בדיוק למה התכוונתי - הסוף כואב וידוע מראש. למה? כי הוא רק התחיל את החיים ואני רוצה ילד אתמול. תהום בינינו. הוא השיב שכן יכול לראות את עצמו 'אבא' בתוך שנה וחצי-שנתיים, וזה הספיק לי כדי לקפוץ ראש. שחינו בתוך מי התהום המתוקים האלו שנה וחצי, מאושרים מאוד".

View this post on Instagram

אתחיל מהסוף - אסיף ואני נפרדנו. כשרק הכרנו, אמרתי לו ש"אנחנו נוסעים לתוך קיר" והסופר שלי הבין בדיוק למה התכוונתי - הסוף כואב וידוע מראש. למה? כי הוא רק התחיל את החיים ואני רוצה ילד אתמול. תהום ביננו. הוא השיב שכן יכול לראות את עצמו 'אבא' בתוך שנה וחצי - שנתיים, וזה הספיק לי כדי לקפוץ ראש. שחינו בתוך מי התהום המתוקים האלו שנה וחצי, מאושרים מאוד. התאהבתי בו עד כלות, הוא כל מה שיכולתי לחלום עליו, זוגיות בונה, שמחה, ומקדמת. מלאת חום, פרגון, תשוקה ואוזן קשבת. אבל גבר החלומות שלי לא רוצה ילד בעתיד הקרוב, הוא עדיין ילד בעצמו (לדעתו). ואני מרגישה שאתחרט כל חיי אם לא יהיו לי ילדים, אני תיכף בת 33, עלי לקחת אחריות, זו משימת חיי ואת הזמן לא אוכל להשיב לאחור. אני אהיה אמא לפני שיהיה מאוחר מידי גם במחיר הכבד מנשוא - לוותר על החבר הכי טוב שלי בעולם. הלב שלי שבור, החולצה רטובה מדמעות. אל תסעו לתוך קירות. מוקדש לכל האמהות ששילמו מחירים בדרך, ולך. ❤

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on"התאהבתי בו עד כלות", המשיכה מעיין, "הוא כל מה שיכולתי לחלום עליו, זוגיות בונה, שמחה, ומקדמת. מלאת חום, פרגון, תשוקה ואוזן קשבת. אבל גבר החלומות שלי לא רוצה ילד בעתיד הקרוב, הוא עדיין ילד בעצמו (לדעתו). ואני מרגישה שאתחרט כל חיי אם לא יהיו לי ילדים, אני תיכף בת 33, עלי לקחת אחריות, זו משימת חיי ואת הזמן לא אוכל להשיב לאחור. אני אהיה אמא לפני שיהיה מאוחר מידי גם במחיר הכבד מנשוא - לוותר על החבר הכי טוב שלי בעולם. הלב שלי שבור, החולצה רטובה מדמעות. אל תסעו לתוך קירות. מוקדש לכל האמהות ששילמו מחירים בדרך, ולך".