אחרי תקופה לא קלה, בלשון המעטה, מיכל אנסקי סוף סוף חוזרת לשגרת עבודה כמעט מלאה, כשהיא מסמנת וי על עוד ועוד קמפיינים, ולומדת לחיות לצד השיתוק שתקף את החצי הימני של פניה.

כזכור, לפני חודשיים חשפה שופטת "מאסטר שף" כי היא סובלת מתסמונת על שם בל, שבעקבותיה גם התקשתה לדבר וחוש הטעם שלה אבד. למרבה השמחה, מאז לדבריה כבר עברה 70% מתהליך השיקום ומקבלת באהבה את כל השינויים שנחתו עליה.

הבוקר (ג') פגשנו אותה במסיבת העיתונאים של חברת אקוואטק פישריז, שבחרה בה להוביל את הקמפיין של "ברמונדי ישראל", לרגל השקת המהלך שבמהלכו יחלו לגדל בישראל דגי ברמונדי ולשווקם, במקום לייבא דגים קפואים מעבר לים. 

מיכל אנסקי משיקה ברמונדי, יוני 2019
חזקה מתמיד. אנסקי | צילום: עופר חן

זהו האירוע המתוקשר הראשון של אנסקי מאז שהכל קרה, והיא הכי אופטימית שיש. "שלומי הרבה יותר טוב, במובנים מסוימים הרבה יותר טוב ממקודם", היא סיפרה לצלם של mako. "אני מנסה לחזור לשגרה וזה בעצם אירוע פומבי ראשון שאני יוצאת אליו. אני מרגישה שאני עטופה באהבה ובתמיכה, ואני בריאה".

מי האדם שעזר לך הכי הרבה בתקופה הזו?

"אם לבחור אדם אחד זה בן הזוג שלי, אייל המתוק. ברגע שזה קרה הוא פשוט עלה על מטוס עם מזוודת טרולי קטנה ובא אלינו הביתה, אל דניאלה ואליי, ועזר לה ולי ולמשפחה שלי. נהיינו משפחה בעצמנו, קטנה וחזקה". 

View this post on Instagram

סיפור אהבה #אינסט_לטור

A post shared by Michal Ansky (@michalansky) on

בימים אלה משודרת "מאסטר שף", איך התחושות עם העונה החדשה?

"זה ללא ספק הכיף המשפחתי האישי שלנו, אנחנו מחכים כל שבוע לשתי התכניות האלה. זאת אחלה עונה, המתמודדים המדהימים וגם הם איתי בקשר. זה לא עניין של מה בכך, בכל זאת תשע שנים שאנחנו מתקבצים לאכול ביחד, וזה עדיין מאוד מרגש וחשוב התפקיד שאנחנו עושים בתכנית. עובדה ששברנו את כל שיאי הרייטינג מאז הפיצול. יש משהו בתכנית הזאת שהוא לא בידור, אלא באמת תכנית מאוד חשובה לאנשים שמשתתפים בה ולאנשים מאותה העדה שמשתתפים בה. זאת תכנית על זהות ומהות, ועל אוכל טוב, וזה דבר שאף פעם לא יימאס לנו הישראלים ממנו".

מיכל אנסקי משיקה ברמונדי, יוני 2019
לא מוותרת | צילום: עופר חן
_OBJ