אורטל עמר ובן אל תבורי לא התחתנו, אך בשנים שחיו יחד בחרו השניים לחתום על הסכם ממון מסודר. "מדובר בהסכם ממון שאני יזמתי", סיפרה בחודש מאי האחרון עמר בראיון בתכנית "אופירה וברקוביץ'". בראיון אחר שהעניקה לתכנית "ערב טוב עם גיא פינס", שם היא גם עובדת, חשפה עמר כי הסכם הממון צריך להפתח מחדש אם יהיו לשניים ילדים משותפים.

כפי שכולכם ודאי יודעים, אורטל ילדה בן משותף לה ולבן אל, תו פרינס. זמן קצר לאחר הלידה סיפרנו לכם לראשונה על משבר בין השניים, אך הדברים החריפו לאחרונה כאשר בן אל צולם בניו יורק צמוד לבחורה אנונימית בשם אלכסנדרה. אתמול (ב'), הגיע תבורי לדירת היוקרה בה חי עם אורטל, אך גילה שהיא החליפה את כל המנעולים. 

בתגובה לכך שהוא לא הצליח להיכנס לדירתם המשותפת, גורם במשטרת ישראל סיפר לנו כי הזמר החליט לקרוא לניידת משטרה. העניינים בין אורטל לבן אל החריפו והשניים החליפו עקיצות ומסרים קשים ברשתות החברתיות.

בין כל הדרמות ביניהם, ערכנו שיחה עם עו"ד מומחית לדיני משפחה, שתפזר קצת אור בנושא ולנסות להבין מה אורטל זכאית לקבל, עד כמה שניתן להבין מהפרטים הידועים לציבור.

"כל מה שקשור למחויבות שלו לילד, לא קשור לאורטל. בגדול הוא צריך לשמר לבן שלו את רמת החיים שהייתה לפני שהם נפרדו", מסבירה עורכת הדין, "אמנם הם חיו בדירה בבניין יוקרה, אך מספיקה דירה ראויה בה יגור הילד. אי אפשר לפנות את הילד מהבית כל עוד אין מקום ראוי אחר שהילד יגור בו. בישראל יש את חוק חזקת הגיל הרך. הילד צריך לגדול אצל האמא עד גיל 6. בן אל, כמובן, יכול לדרוש הסדרי ראיה".

אורטל עמר בטיול עם תו פרינס (צילום: פול סגל)
מה יהיה? עמר בטיול עם בנה | צילום: פול סגל

בנוגע למזונות, עורכת הדין מסבירה כי: "יש דבר כזה מזונות לידועים בציבור, אך בגלל שהם לא חיו שנים רבות יחד באותה דירה, לא נשמע לי שזה מהמקרים האלה שניתן לדרוש דברים מהסוג הזה, אבל חייב לציין שלא ניתן לדעת זאת בוודאות. יש המון פרטים שאינם ידועים לציבור במקרה הזה".

"בהנחה שמה שאורטל אמרה לגבי הסכם הממון, שהוא לא תקף כל עוד יש ילד, יש עניין של כמה זמן הם היו יחד וזה נורא מורכב. יש דבר שנקרא חזקת השיתוף. המשמעות היא שאם בני זוג ידועים בציבור, אז אורטל יכולה לנסות להוכיח שהייתה להם כוונה לשתף אחד את השניה בנכסים. אם אורטל תצליח להוכיח את זה – היא תוכל לבקש חצי מהרכוש של בן אל", מוסיפה עורכת הדין.

בן אל תבורי (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", שידורי קשת)
בן אל תבורי | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", שידורי קשת

"בנוסף, בן אל לא חייב לממן באופן מלא את הדירה החדשה שהיא תגור בה יחד עם הילד. החוק אומר שהוא מחויב לשלם כ-30 אחוז משכר הדירה. יהיה לאורטל קשה להוכיח שהייתה כוונה לשתף בנכסים, אך זה תלוי בכל כך הרבה פרטים שאינם ידועים לציבור או לכלי התקשורת. זה שהם חיו יחד וזה שיש ילד יחד – לא אומר שבן אל התכוון לשתף אותה ברכוש שלו ובכספו. הם לא התחתנו ולדבר הזה יש משמעות רבה. מזונות עבור הילד הוא יהיה מחוייב לשלם, מזונות לאישה, ככל הנראה ולפי הפרטים הידועים, הוא לא יחוייב".