הרבה לפני שהומצאו הפייסבוק או האינסטגרם, אביב גפן היה בין המוזיקאים הבולטים שהביעו את דעותיהם הפוליטיות בפומבי מבלי לחשוש מתגובת הקהל, בניגוד לרבים אחרים. לא מעט הוא מצא את עצמו מסתבך בעקבות התבטאויות שונות, אך זה לא מנע ממנו לבחור באמת הפנימית שלו בכל פעם מחדש.

גם בימים אלה, כשהוא מופיע על המסכים שלנו ב"אביב או אייל" (קשת 12), גפן משרבב אמירות חברתיות ופוליטיות פה ושם, אך אחת מהן הצליחה לתפוס את תשומת לבה של מעיין אדם.

בסטורי שהעלתה אמש כוכבת "הישרדות", היא תיעדה קטע מתוך האודישנים לתכנית, בו גפן הצהיר כי לדעתו צריך להחזיר את מזרח ירושלים למען השלום: "אם זה תלוי בי", אמר, "צריכים פה שלום".

Show time ,Shuni amphitheater(photo by Guy Prives)

A post shared by Aviv Geffen (@avivgeffenmusic) on

כבר באולפן היה זה אייל גולן שיצא נגדו באופן מיידי והבהיר כי אינו מסכים איתו - מה שכמובן גרר את השניים לוויכוח פוליטי קצר לעיני המצלמות, כשכל אחד נאחז בעמדתו מול השני.

אך תוך זמן קצר, גם אדם (דוברת לשעבר של מירי רגב, להזכירכם) הצטרפה למערכה מהבית, ועל אף שהיא חולקת עם השניים ערוץ - שכן הצטרפה לאחרונה ל"חי בלילה" - היא לא הצליחה לשמור בבטן את דעתה הנחרצת. "מזל שזה לא תלוי בך", כתבה, "כי כשוויתרנו על גוש קטיף קיבלנו שלום... לא טילים, פיגועים ושדות שרופים".

כמו ברדיו רק עם מייק אפ. בוקר טוב

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on