במשך שנים ארוכות נחשב איתי שגב לאחד מהכוכבים האהובים של עולם הבידור, בזכות תפקידיו בערוץ הילדים ו"קומדי סטור" האיקוני. ההצלחה נמשכה לא מעט שנים, כשבפן האישי הוא ובת זוגו דאז הביאו לעולם את בתם, אורי, ובהמשך הוא ניסה את מזלו גם בעולם הריאליטי כשהשתתף ב-2012 ב"הישרדות VIP".

באותה התכנית הוא גם זכה במקום הראשון ובמיליון שקלים, אך בראיון לחיים אתגר שישודר במלואו הערב ב"הכל אישי" (קשת 12, 22:00) הוא חושף כי הוא נותר ללא פרנסה, חבריו הפנו לו עורף ומצבו הכלכלי היה כה קשה - שהוא נאלץ לישון ברחוב על מנת שיוכל להמשיך לכלכל את אורי בת ה-16. "כשאתה ישן בים, אתה מתבייש בעצמך קודם כל", הוא מספר.

מה אומר לעצמו אדם שהיה בגבהים שהיית ומגיע לישון בים?

"אין לי תשובה, אבל פתאום שאלתי - למה?.. למה? אבל אין תשובה".  

מה עובר בלילות האלה?

"זהו, שזה לא עובר. הלילות לא עוברים, אתה תקוע".

לא פחדת כשישנת פה? מאנשים שעוברים ויזהו אותך, ועד לאנשים אלימים?

"מי חושב על זה? אני חושב על איך הגעתי למצב הזה, אני חושב למה הגעתי אליו, ואני חושב על איך אני משלם מזונות למחרת. הכאב הגדול זה לא ה'פתאום הייתי למעלה ועכשיו למטה', זה 'פתאום לאף אחד לא אכפת'". 

מה עושים במהלך כל היום וכל הלילה, כשאין בית לחזור אליו?

"אתה הולך קילומטרים. הקילומטראז'ים שהלכתי, חיים.. אתה עייף, אין לך כבר כוח. אתה לא רוצה, אין לך מוטיבציה, אתה מיואש, הנפש עייפה".

אחרי הלילה הראשון זה נהיה יותר קל? 

"לא, זה לא נהיה יותר קל, ולחשוב שאולי אני אהיה פה עוד הפעם..".

איתי שגב (צילום: צ'ינו פפראצי)
בימים טובים יותר. שגב | צילום: צ'ינו פפראצי

אתה בתקופה שאתה משכיר את הדירה שלך ובעצם חי בלי בית קבוע. איך נראה היום שלך? איך נראית השגרה?

"היא התחילה עוד בלילה קודם, כי לא ישנתי בלילה, אין לי בית. אני הולך לבית קפה שפתוח כבר בשש בבוקר, ומעביר כמה שעות עד אחר הצהריים. ואז אתה אומר 'די, יש גבול לפאתטיות, כמה אתה יכול להיות באותו בית קפה?', אז אתה הולך לבית קפה אחר".

אז לאן ממשיכים?

"זה בדיוק העניין - אתה לא יודע מה לעשות, אתה הולך. קילומטרים שהלכתי".

איפה נעצרים? לאיפה נכנסים? איפה נרדמים?

"זה הקטע הקשה. 'יואו, מה אני אעשה אם אני אהיה עייף?'. אני לא יודע, אז יש כל מיני דברים, כל מיני אופציות, את הלילות הייתי מעביר בגנים, בפארקים. הייתי נכנס לגנים, מתחיל לכתוב ואז מסתכל [על השעון] ומחכה שיהיה 5:20 או 6:20, ואז נוסע ברכבת כי שם אפשר לישון".

כמה שעות אפשר להעביר ברכבת?

"הייתי נוסע נגיד לבאר שבע, לצורך העניין, ואז אתה מתעורר ואומר 'בואנה, הייתה לך שינה טובה'".

שעות החשיכה היו קשות במיוחד עבור שגב, ובמהלך הראיון הוא לוקח את אתגר לים - לראות את המקומות בהם הוא נאלץ להעביר את הלילה. "אני מגיע לפה באיזור שתיים-שלוש בלילה", הוא מספר.

אחרי הפעם הראשונה שזה קורה, מתרגלים לזה?

"אי אפשר להתרגל לזה, זה לא משהו שאפשר להתרגל אליו".

אנחנו מדברים על כמה חודשים אחורה, מרץ-אפריל, לא קר בחוץ? 

"אתה לא חושב על זה. אם אני אביא שמיכה, אז מישהו פתאום יראה אותי ויגיד 'מה פתאום, הוא מביא שמיכה, הוא ישן בים!'. לכן יש לי את הטרנינג, אז אני שם אותו עליי, מתכסה איתו".

גם ברגע הזה אתה מנסה לשמור על הפאסון.

"תראה, אני מתבייש. זה מביש, זה מביך. ולא רק מביך, אני כל כך כועס על עצמי, אני מרגיש לוזר".