אפשר לומר שאחרי מספר שנים שקטות למדי, התקופה האחרונה הייתה דרמתית במיוחד עבור אקי אבני, שחזר בבת אחת לפרונט "בזכות" שמועות על רומן עם הפרודה הטרייה ניקול ראידמן, עמה עבד על הפרויקט המוזיקלי שלה. אך למרבה הצער, זה לא נגמר כאן, ובימים האחרונים גילה כי הוא נפל לתרמית של מתחזה - וכמוהו גם קרן פלס ומוטי רייפ.

בסוף השבוע האחרון, כשעשה את דרכו לחגיגות יום ההולדת של איש הנדל"ן ניר חג'ג' בטורקיה (במהלכהן נטלי דדון ואבי בנה, עמית פרליס, השיקו את הזוגיות שלהם), אבני חשף כי ישנו מתחזה המנסה לעקוץ אנשים בשמו ולגנוב את עשרות אלפי שקלים מכספם.

בפוסט שפירסם בעמוד האינסטגרם שלו, ביקש להזהיר את חבריו ועוקביו: "זהירות, עוקץ! בחור בשם נ*** ק***, עם פרופיל וואטצאפ עם תמונה שלי, המזדהה בשמי, מבקש כספים כביכול בשמי מחברים ואנשים שמכירים אותי. כנראה שהוא עובד מיום שלישי. היזהרו, זהו עוקץ! העניין בטיפול על ידי הגורמים המוסמכים. אנא, אם מישהו מכם נעקץ על ידיו או על ידי שם אחר שמזדהה כביכול בשמי - פנו כעת למשטרה.

View this post on Instagram

A post shared by Aki Avni (@aki_avni) on

"הבהרה: אני מאמין שישנם כמה נ*** ק*** במדינת ישראל (יותר מאחד) וברור לי שזה שם בדוי שהנוכל משתמש בו כמו שהוא משתמש בזהות שלי. מעולם לא הצבעתי על נ*** מסוים או ציינתי את אזור מגוריו או את מקצועו. אז אם יש באמת נ*** ק*** - פשוט לך למשטרה ותתלונן שמשתמשים בזהות שלך כמו שמשתמשים בשלי, במקום לשלוח מסרים אליי מכל קצוות הארץ שאני עושה לך שיימינג".

כאמור, גם קרן פלס נפלה קורבן לתרמית דומה (ואולי אף על ידי אותו אדם), כשגילתה דרך חבריה כי מישהו מתחזה אליה ומנסה לבקש כסף מאנשים. "שימו לב", כתבה בסטורי שפירסמה, "יש מתחזה שמנסה לגנוב מאנשים כסף בשמי. מספר אנשים כתבו לי. אם זה קרה גם לכם - דווחו". בהמשך פירסמה גם את ההודעות שחבריה קיבלו ובהם התבקשו למסור 15 אלף שקל במזומן עבורה.

המתחזה של קרן פלס (צילום: מתוך סטורי)
מזהירה את העוקבים. פלס | צילום: מתוך סטורי
המתחזה של קרן פלס (צילום: מתוך סטורי)
ככה זה נראה | צילום: מתוך סטורי
המתחזה של קרן פלס (צילום: מתוך סטורי)
הישמרו ממתחזים, הא? | צילום: מתוך סטורי

אמש (שבת) הזהיר גם מפיק האופנה מוטי רייפ כי נתקל במזימה כזאת: "אזהרה! חברים ומכרים יקרים שלי, לצערי הרב, בשעות האחרונות נשלחות הודעות לאנשי הקשר שלי אשר מבקשות להעביר אליי כסף ומתחזות להיות הודעות אשר נשלחות בשמי. אבקש לא לשתף פעולה עם הדרישה להעברת תשלום אליי, לחסום את שולחי ההודעה. זה תרגיל עוקץ וכל העברה כזאת מועברת לאנשים העומדים מאחורי תוכנית עוקץ...במקביל, אפנה למשטרה להגיש תלונה".

View this post on Instagram

A post shared by Motty Reif (@mottyreif) on