בצל הבחירות המקומיות שיתקיימו מחר, בהן מתמודדים גם לא מעט אנשים המוכרים לנו יותר ממדורי הרכילות, יש אחרים המוצאים דרכים נוספות לתת בחזרה לחברה.

אחד מהם הוא אייל קיציס, שלצד רזומה מרשים הכולל קריירת הגשה, הפקה ומשחק כקומיקאי מצליח ב"ארץ נהדרת" (קשת 12), החליט לחבור לסוכן האמנים בני מנשה במיזם מיוחד בעיר מגוריהם, הרצליה, למען ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים.

הכל החל לפני מספר חודשים, כשקיציס פנה יחד עם מנשה, חברו הטוב, לראש עיריית הרצליה משה פדלון, במטרה להקים מועדון גלישה לילדים בעלי צרכים מיוחדים שיחבר בין הילדים לבני נוער שידריכו אותם. 

מבזק (צילום: מתוך "ארץ נהדרת 15", קשת 12)
לא רק ארץ נהדרת, אלא עיר נהדרת. קיציס | צילום: מתוך "ארץ נהדרת 15", קשת 12

"שניהם פנו אליי עם רעיון יצירתי ומופלא - להקים מועדון גלישה מכיל ומשלב. זה נגע לי ישר בלב. פרויקט שכזה מעצים ומחזק את כל מי שמשתתף בו - את הילדות והילדים בעלי הצרכים המיוחדים ואת הנערות והנערים שידריכו אותם", מספר ראש העיר פדלון.

הקשר בין קיציס למנשה החל כשהפכו לשכנים זה של זה, וכיום ילדיהם אף חולקים גן משותף. "אני גולש גלים, ולפני כמה שנים קראתי כתבה על בית ספר טיפולי באנגליה שמטפל בילדים עם צרכים מיוחדים באמצעות גלישת גלים", מספר מנשה, הבעלים של ארומה מיוזיק והסוכן של עדן בן זקן, שלומי שבת ועוד. "התחלתי לחפש מקום בהרצליה, ובזכות ראש העיר הדברים התחברו והוא מצא לנו את המקום הקסום הזה. אייל ואני שמחים ונרגשים שיחד עם ראש העיר נצליח לתרום לילדים ולנערים שזקוקים לכך. מקווה שנוכל לעשות כאן הרבה טובים לקהילה". 

החתונה של עדן בן זקן ושוקי ביטון, מאי 2018 (צילום: צ'ינו פפראצי)
יעזרו לילדים בעלי צרכים מיוחדים. מנשה | צילום: צ'ינו פפראצי

אחרי כחודשיים בהם חיפשו את המקום הנכון, החבורה מצאה מבנה עירוני שאינו בשימוש מזה שנים בחוף המעליות, כ-20 מטר מהים. "אנחנו נשפץ אותו והוא יהיה למועדון עם מיטב המדריכים והציוד", סיפר פדלון בהתרגשות. "אני גאה בהרצליה ועל זה שהיא הפכה בחמש השנים האחרונות לעיר מכילה שאליה עוברות משפחות, כדי לגדל את הילדים בעלי הצרכים המיוחדים שלהן. אני גאה בבית שיצרנו עבורן. ואל תשכחו, יש לנו עיר נהדרת".

_OBJ