פרסיליה קשתי, בת דודה של טום קשתי, נשפטה בחודש יולי האחרון למאסר של 24 חודשים בשל גרימת מוות של הולך רגל בן 80 בו פגעה בזמן שחצה במעבר חציה.

בחודשיים האחרונים היא נמצאת בכלא נווה תרצה, למרות שבכל הזמן הזה יש מי שמתפעל לה את עמוד האינסטגרם שלה על 94 אלף עוקביו, בניסיון להציג מצג שווא של חיים רגילים.

אך היא, כאמור, נמצאת בחודשים אחרונים הכי רחוק מהתמונות באינסטגרם. ב-5 בנובמבר, למשל, היא לא הייתה בלאס וגאס כפי שחושבים עוקביה ברשת החברתית, אלא עמוק מאחורי סורג ובריח בכלא נווה תרצה שם היא מרצה את עונשה. שתיים מתוך שיחות הטלפון שקיבלה במהלך שהותה בכלא, היו לבן הדוד הקרוב שלה, טום.

אביה של פרסיליה הוא אחיו של אבא של טום ז"ל ומערכת היחסים ביניהם קרובה מאוד. השניים בילו לא מעט יחד וחגגו ארוחות משפחתיות רבות ופרסיליה, כך מתברר, משתפת את טום לא מעט בקשיים ובמה שעובר עליה בכלא, שם היא נמצאת לצד כמה אסירות מוכרות.

פרסיליה קשתי (צילום: אלון חן, פרטי)
טום קשתי ואחיו יחד עם פרסיליה | צילום: אלון חן, פרטי

אחת מהן היא מארי פיזם שמרצה מאסר עולם בגין רצח בתה רוז בשנת 2008. למארי יש מעמד גבוה בכלא והיא נחשבת למלכת "אגף סביון". לשמחתה של פרסיליה, כך מספרים לנו, פיזם מעריצה את טום קשתי ובשל הקרבה המשפחתית של האסירה החדשה שהגיעה - מארי הפכה את חייה במאסר לנעימים יותר.

"פרסיליה הגיעה לכלא די מבולבלת ולא מפוקסת", אומרת אסירה בנווה תרצה בשיחה עם mako סלבס, "היא בחורה מאוד רגישה, שברירית מאוד שאיבדה את שמחת החיים שלה בגלל התאונה הקטלנית. מארי עזרה לה להתאקלם מהר מאוד וניהלה איתה שיחות נפש ממושכות. היא בעצם פרסה עליה את חסותה. גם מארי בעצמה כשהגיעה לכלא עברה חוויה קשה מאוד. אסירות רבות לא רצו לדבר איתה בגלל שהורשעה ברצח בתה אבל היא הצליחה להשתקם".

מארי פיזם (צילום: Photo by Flash90)
בעלת מעמד גבוה בכלא ושומרת על פרסיליה קשתי. מארי פיזם | צילום: Photo by Flash90אסירה אחרת מוסיפה כי "מארי היא דמות מאוד מוערכת בקרב האסירות בכלא למרות המעשה בו הורשעה. היה חשוב לה מאוד שתהיה לפריסליה 'נחיתה רכה' בכלא ולא תיכנס למרה שחורה. בזכות מארי, פריסליה התאקלמה במהירות בכלא ולא נכנסה לדיכאון. היא סיפרה לה ולשאר האסירות שהיא דודה של טום קשתי - מה שנתן לה עוד כמה נקודות זכות כדי שיהיה לה מעמד בכלא של אסירה שכולם דואגים לה".

מקורבים לפרסיליה מספרים שהדברים אינם נכונים, אין לה ולמארי פיזם קשר קרוב ובאופן כללי, פרסיליה מעבירה את רוב זמנה לבד ומבלי להשתייך לשום חבורה בתוך הכלא. פרסיליה, כך מבהירים, משתדלת לשמור על ניטרליות ומתעסקת בענייניה בלבד.

"לפי דעתי, אם היא צריכה עזרה ממישהו זה מהסוהרות ולא מהאסירות האחרות", מספר לנו בתגובה טום קשתי, "פרסיליה היא בחורה טובה, בליגה אחרת, בלי עבר פלילי. היא לא במעמד שהיא צריכה את השם שלי, היא פייטרית וחזקה ואם השם שלי עוזר לה - אז למה לא? היא בת דודה שלי והחיים שלי ואני אוהב אותה, היא באה מבית מבוסס וטוב".

שוחחת פעם עם מארי פיזם?
"ממש לא. אני לראשונה שומע את הדברים הללו, אני לא דיברתי עם אף אחד, אבל שוב - אם השם שלי עוזר לה שם במשהו, אז אני שמח על כך".

פרסיליה קשתי (צילום: אלון חן, פרטי)
בני משפחת קשתי, ביניהם טום ופרסיליה בארוחה משפחתית | צילום: אלון חן, פרטי