בפוסט אחד אמיץ ומרגש שפירסמה בסוף השבוע האחרון הצליחה רוני דואני להפתיע את כולם, כשחשפה כי חלתה בסרטן בזרת שברגלה - חודשיים בלבד לאחר שילדה את בתה השנייה, מאיה.

הכוכבת בת ה-33, שהפכה זה עתה לאמא לשניים, סיפרה כי גילתה שיש לה מלנומה כשהבחינה בנקודת חן על הזרת, בדקה אותה ולאחר התייעצויות רפואיות, קיבלה את הבשורה הרעה - מדובר בסרטן ועליה לקטוע את האצבע בניתוח. כיום, למרבה המזל, היא בריאה לחלוטין ועתידה לשחזר את האצבע החסרה. 

הבוקר (ב'), הגיעה דואני ל"חדשות הבוקר" עם נסלי ברדה (קשת 12), ושם סיפרה על התדהמה שהכתה בה כששמעה את דברי הרופאה. "מתברר שזה לא מצחיק. זה היה סרטן מאוד מסוכן, אבל אני לא יכולה להסביר את זה...הייתי אחרי לידה והגעתי ועשיתי גם את ההורדה של נקודת החן וזה היה מאחוריי, ואז לחזור ולקבל את התוצאות ולקבל את הבום הזה. זה היה, 'רגע, מה קורה? איך זה קשור אליי בכלל?'".

המילה הגדולה הזו? סרטן?

"שאלתי את הרופאה שלי, 'מה אני צריכה להגיד? הייתי חולת סרטן?', והיא אומרת לי 'כן'. אלה כל מיני הגדרות שנוחתות לך על הראש".

רוני דואני (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של רוני דואני)
"זה נשמע מצחיק, אבל זה מסוכן". דואני עם בתה מאיה | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של רוני דואני

את עוד מתאפסת על אמהות לשניים ואומרים לך שאת צריכה להוריד את הזרת?

"כשהגעתי לחדר אחרי התוצאות, אמרו לי שלפי הספרות צריך להוריד את הזרת כי זה לא איבר כזה חיוני. אבל תלוי את מי שואלים, כי זה עניין של איזון. אני מתעסקת כל הזמן בשיווי משקל ואני מתאמנת ומאמנת המון כשאני יחפה, אז לראות את זה כל הזמן - זה עניין בשבילי. למזלי, הצליחו לשחזר לי את העור מתחת לזרת, לקחו לי עור מהמפשעה והזרת עדיין קיימת".

יש סכנת חיים?

"כן. אמרתי כל הזמן שזה מקום לא חשוף לשמש ולא הייתי רואה את זה. במקרה, אחרי כמה שנים, ראיתי שנקודת חן שהייתה שם שינתה את הצבע וגם אז לא ייחסתי לזה חשיבות. משכתי את נקודת החן הזו שנים. היום אני יודעת שנקודות בכפות ידיים, בקרקפת ובכפות רגליים צריכות כל הזמן בדיקה וזה ממש לא קשור לשמש".

היית שבועיים אחרי לידה, איך הצלחת לתפקד כאמא לתינוקת טרייה?

"חוץ מלהשכיב את מאיה עליי, סקין-טו-סקין, לא יכולתי לעשות כלום אחרי הניתוח. פחות בא לי את הטייטל הזה של 'חולת סרטן', אבל יש לי מסר והוא ללכת להיבדק. זלזלתי ואני כל כך כועסת על עצמי, זאת בדיקה ממש פשוטה. הסיבה שהזרת שלי עדיין קיימת איתי היא רק כי גיליתי מוקדם. למזלי, למרות כל העיכובים, תפסתי את זה בזמן".

יש חשש שזה יחזור?

"תמיד. אני עכשיו במעקב".

רוני דואני והמשפחה (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של רוני דואני)
חשוב לה להעביר את המסר - צאו להיבדק. דואני עם בן זוגה ובנם | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של רוני דואני