כשהשם עינת שרוף עולה בשיחה, אנשים לרוב מדמיינים את הזמרת והמנחה במרכזו של ערב שירה מרים או תכנית מלאה באורחים מחוייכים. אך בשנים האחרונות, שרוף נאלצה להתמודד גם עם בשורות קשות שהזכירו שלא הכל ורוד, גם כשמסתכלים על החיים במשקפיים הכי ורודים שיש.

שרוף, בת ה-55, חשפה לפני מספר שנים כי בשיא הקריירה שלה היא חלתה בסרטן השד, ומאז שיתפה בהתמודדות עם הרגעים המלחיצים. בראיון לקרן אוזן ב"אנשים" שישודר הערב (17:15, קשת 12), היא מדברת על הרגע בו רגע לפני שיצאה להופעה הרופא סיפר כי גילה בגופה גידול ממאיר, ועל הפחד הבלתי נשלט מהמוות.

"התכוננתי להופעה והייתי צריכה להתלבש ולא הצלחתי, וזה אומר הכל", מספרת שרוף. "פשוט הסתובבתי סביב עצמי ואמרתי 'אני לא מאמינה. מה, כבר אני הולכת למות?'. אני ממש זוכרת סוג של דיאלוג שלי עם אלוהים. הסתכלתי לשמיים ורציתי להגיד לו 'אתה נורמלי? אבא שלי הלך כל כך צעיר, גם אני?', אני לא רוצה!'". 

עינת שרוף (צילום: עופר חן)
"עשיתי תחקיר על ה'חבר' הזה שהגיע, רציתי לדעת איך אני מעיפה אותו מהחיים" | צילום: עופר חן

למרבה השמחה, כיום שרוף כבר בריאה לחלוטין והערב אף משיקה את העונה השנייה של "כפולים" (קשת 12), בה היא מגלמת שרה ישראלית. אך בזמנו, המנחה לא ידעה מה טומן בחובו העתיד - והחליטה להילחם בכל הכוח ולנצח את המחלה.

"כמו שאני עולה להופעה ועושה תחקיר מי הקהל כדי להוציא הכי טוב שאני יכולה? ככה עשיתי תחקיר על ה'חבר' הזה שהגיע. רציתי לדעת מי הוא, איך קוראים לו, ואיך אני רוצה שיעוף לי מהחיים. ופרופ' פפא שניתח אותי, למזלי, הוא גם בא מהמקום הזה. הוא אמר לי 'תירגעי. זה גידול ממאיר, נכון. זה רע, אבל אנחנו נוציא את זה ועכשיו צריך לעשות 1, 2, 3". 

"לקחתי לעצמי חוברת, כמו חוברת שירים שאת אוספת? אמרתי החוברת הזו? יום אחד אני אקבור אותה, אבל כרגע זה מה שאני צריכה לתקופה הקרובה. כל בדיקה הייתה שם, כל דבר ציירתי. אני אוהבת לצייר. לקחתי איתי קלמר עם צבעים וכשחיכיתי לבדיקות - MRI, אולטראסאונד, ממוגרפיה - הייתי מציירת על הדפים האלה. אמרתי הדפים האלו יהיו צבעוניים".