סערת סרטוני השוטר של ליהיא גרינר מסרבת לשכוך, ולמרבה הצער, נראה שהיא רק מתחילה. הכוכבת התייצבה הבוקר (ד') בתחנת המשטרה בכפר סבא עם עורך דינה, יומיים לאחר שיצרו עמה קשר וזימנו אותה לחקירה.

"אני מבזבזת את הזמן שלי ואת שלהם וצריך פשוט לסיים עם זה", אמרה הבוקר ל-mako סלבס. "אני פשוט עמוסה ובאמת לא מאמינה שזה הגיע למצב כזה, מוציאים אותי פושעת. אני פותחת חדשות ויש דיון עליי אחרי שמדברים על גננות, רצח ופשע, ואז ליהיא גרינר קיללה שוטר". עורך דינה של גרינר הוסיף גם הוא בתגובה לחקירה כי "מדובר בחקירת ראווה, לא מדובר בחקירה פלילית. כולנו פה כדי לטפוח למשטרת ישראל על השכם". 

ליהיא גרינר הגיעה למשטרת כפר סבא, יולי 2019 (צילום: אלון חן)
נלחמת בחזרה. גרינר הבוקר במשטרת כפר סבא | צילום: אלון חן

כזכור, הכל החל לפני עשרה ימים, כשגרינר פירסמה לעמוד האינסטגרם שלה סדרת סרטוני סטוריז בהם כינתה שוטר שנתן לה דו"ח "תימני קטן שנראה כמו התחת שלי". לטענתה היא אמנם מחקה אותם כעבור כמה דקות ספורות, אך זה היה מאוחר מדי: הם הפכו במהרה לוויראליים, ועל אף שהתנצלה והסבירה כי גם בן זוגה תימני, אנשים ממשיכים להאשים אותה בגזענות ובהתייחסות לא נאותה לשוטר.

לפני מספר ימים השוטר המדובר שלח לה מכתב מעורך דינו, בו הוא דורש ממנה פיצוי ע"ס 250 אלף שקלים, אך כעת דווקא גרינר היא זו שתובעת את השוטר בדרישה לפיצויים ע"ס 300 אלף שקל, בטענה כי הפר את פרטיותה. 

ליהיא גרינר הגיעה למשטרת כפר סבא, יולי 2019 (צילום: אלון חן)
גרינר ועורך דינה | צילום: אלון חן

מאז פרסום הפרשה שכרה גרינר את שירותיהם של שני עורכי דין - אחד שיתמקד בתביעה הפרטית של השוטר ושני שיתמקד בהתנהלות מול משטרת ישראל. במכתב ששלחה לשוטר באמצעות עורך דינה, נטען כי השוטר מעולם לא נחשף על ידי גרינר בשום שלב, והוא זה שבחר להפוך עצמו לפומבי מתוך מקום של "רדיפת פרסום".

מכתב התשובה של ליהיא גרינר לשוטר (צילום: צילום פרטי)
מכתב התביעה של גרינר נגד השוטר | צילום: צילום פרטי

כמו כן, טוענת גרינר כי הוא פגע בפרטיותה כששלח את המכתב בתפוצה לכל התקשורת עם כתובתה הפרטית המלאה: "בטרם טרח מרשך למסור המכתב למרשתי, הוא טרח להפיצו בתפוצה רחבה, תוך הפרת הוראות חוק הגנת הפרטיות... מרשך - רודף הפרסום - הוא זה שבחר ליתן פומבי לכך שהוא השוטר הנזכר בפרסום". בנוסף, נטען במכתב כי גרינר "ובני ביתה מוטרדים על ידי אנשים שונים המבקרים בביתה הפרטי עד כי מרשתי שוקלת מעבר דירה, על מנת לשוב ולהינות מהפרטיות בביתה".

 

מכתב התשובה של ליהיא גרינר לשוטר (צילום: צילום פרטי)
מכתב התביעה של גרינר נגד השוטר | צילום: צילום פרטי