מחאת הנשים "Me Too" הייתה מהבולטות והחשובות בשנים האחרונות, כשהביאה לקדמת הבמה את קולן המושתק של נשים רבות שחוו הטרדות ותקיפות מיניות, וחששו לדבר או להתלונן על כך קודם לכן.

גם בתעשיית הבידור הישראלית היו מספר כוכבות שדיברו באומץ על הנושא, וחשפו סיפורים ישנים וחדשים על חוויות לא נעימות עמן התמודדו במהלך חייהן - על הבמה ומחוצה לה, מול המסך ומאחוריו - ביניהן קורין גדעון.

על אף שכיום היא ידועה כמי שעומדת על שלה ולא חוששת להביע את דעותיה ברבים, מגישת "אנשים" מספרת בראיון ל"אינטימי" עם רפי רשף (שישודר הערב, קשת 12, 23:00) כי לא תמיד הרגישה בנוח להתנגד ולהעמיד במקום גברים שניצלו את גילה הצעיר וחצו את הגבול.

גדעון מספרת כי סבלה לא אחת במהלך שירותה הצבאי בצה"ל ככתבת לענייני משפט: "ההתמודדות עם עורכי הדין לפעמים לא הייתה נעימה. היה לי מאוד קשה להיות במקום הזה, של להביא סיפורים".

מה זאת אומרת 'ההתמודדות עם עורכי הדין'?

"כשאת רוצה להשיג סיפור מעורך דין אז את קובעת איתו פגישה או מגיעה לראיין אותו, ופתאום הם קצת מתבלבלים, כי אני חיילת צעירה וחיננית והם מרשים לעצמם יותר איתי, בוא נגיד, מאשר שהיו מרשים לעצמם [עם אחרות]...".

מה לדוגמה?

"הודעות שלא משתמעות לשתי פנים. אם ראיינתי איזה עורך דין באוטו שלי והוא אומר לי 'בואי נצא עכשיו לארוחת ערב', או 'אולי תעלי אליי למשרד', או שאני נמצאת בבית משפט ובערב קודם ראיינתי את עורך הדין שלגביו מתנהל אותו דיון והוא אומר לכולם: 'היא הייתה אצלי אתמול בלילה, הייתי איתה אתמול בלילה', כשבסך הכל ראיינתי אותו מתחת לבניין שלו בשביל שתהיה לי איזושהי התייחסות לבוקר. אלה דברים לא נעימים".

הייתה גם התבטאות שאת אומרת לקולגה שנמצאת לידך - "אתה מוכן בבקשה לרדת ממני?", אז איזה עורך דין עול בימים אומר - "למה? הייתי שמח לעלות עליך".

"נכון. האמת היא שפגשתי את אותו עורך דין אחר כך. במקרה עשינו פדיקור אחת ליד השני, ואמרתי לו: 'אתה יודע, כשהייתי חיילת צעירה דיברת אליי לא כל כך יפה וזה מאוד פגע בי, שים לב' וזה. הוא צרח עליי: 'אז לכי לתחנת משטרה אם את רוצה! לכי תתלונני עליי!'. אלה אמירות שהן כאלה בגבול".

ושתקת בשלב הזה?

"שתקתי מרוב הלם. אני חושבת שכבר הרבה נאמר על השיתוק הזה שאוחז בנשים כשהן מרגישות שגבר חוצה את הגבול ברמה הזאת".