חברות טובה היא מצרך די נדיר בתעשיית הבידור, בייחוד לנוכח הרכילות הבלתי פוסקת שהכוכבים נאלצים להתמודד איתה, ואז רשת ביטחון תומכת של BFF, החולקת איתך את העולם הזה, רק מחזקת אותך.

אם אתם עוקבים מספיק שנים אחרי המתרחש בביצה, אתם ודאי כבר הספקתם להכיר לא מעט חבורות - בין אם זו של גל גדות, יעל גולדמן, רותם סלע ומיה דגן, או זו של שלומית מלכה, לירן כוהנר, דר זוזובסקי, שביט ויזל, יערה בנבנישתי וכל כוכבת אחרת שמתאמנת אצל ליקי רוזנברג. אך הרבה לפניהן הייתה חברות שכבשה את כולנו וגרמה לנו להאמין באהבת אמת נטולת תנאים, ואנחנו מדברים על אילנית לוי ומירי בוהדנה.

הקשר בין השתיים החל כבר לפני עשורים, כשהשתיים חלקו אותה סוכנות ואף זוגיות עם אותו הגבר - אייל גולן. כזכור, בזמנו בוהדנה הייתה ברשימת האקסיות של הזמר, בעוד שלוי הייתה הנוכחית.

השתיים היו כמעט בלתי נפרדות. פרויקטים מקצועיים שעשו יחד, בילויים והגעה משותפת לאירועים מתוקשרים - במשך שנים דובר על זוג החברות הפוטוגניות של עולם הבידורי הישראלי. עד שלאט לאט, וכמעט בלי ששמנו לב, משהו התמסמס והלב שלנו נשבר לרסיסים.

מירי בוהדנה חוזרת אל סט הדוגמנות
אולי בכל זאת? בוהדנה | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

עד היום הסיבה להתרחקות בין השתיים לא ברורה לגמרי. אולי זה החיים שלקחו אותן לכיוונים שונים - בוהדנה נישאה לבבו קובו והפכה אם לילדים, לוי התגרשה מאייל גולן ונכנסה לזוגיות עם אלירז שדה; ההגעה שלהן לאירועים פחתה משמעותית; סגנון הבילוי של השתיים השתנה עם השנים - ובקיצור, אם תחפשו תמונה משותפת של השתיים מהתקופה האחרונה, כנראה שלא תמצאו אחת כזאת.

בשנים שחלפו מאז, כל אחת מהדוגמגישות מסתובבת עם מעגל חברים משלה, ואנחנו לא טוענים כי השתיים מסוכסכות או כועסות זו על זו, חלילה, אבל אנחנו כן יודעים לומר שהחברות כבר לא שם, בטח לא כזאת המוגדרת כחברות קרובה כפי שהיה פעם.

אילנית לוי
אפשר להיות חברים שלך? לוי | צילום: רפי דלויה

עדויות נוספות לכך אפשר למצוא בציטוט של בוהדנה מתוך ראיון שלה למגזין "לאישה" ב-2012, שם אמרה: "אילנית לוי זכורה כחברה הכי טובה שלי, אבל אף פעם לא התראינו כל יום. רק עבדנו יחד ויצאנו יחד. אנחנו לא חברות נפש כמו החברות שלי משדרות. פעם הייתי צריכה יותר אנשים שיקיפו אותי, היום יותר חשוב לי העומק"

בראיון אחר למוסף "סגנון" של "מעריב" אמרה בוהדנה: "תמיד הייתה לי חברה אחת שגדלתי איתה בדרום וחוץ ממנה היו חברויות טובות, למשל עם אילנית לוי, שלא תמיד החיים איפשרו לשמור עליהן".  

ובכן, כל שנותר לנו להגיד זה שנשבר לנו הלב, ולמרות שאין פה סכסוך, אנחנו עדיין מקווים שאילנית ומירי יחזרו להיות בסטיז, יגיעו יחד לאירועים ויחזירו לנו את החברות הכי נוצצת שתעשיית הבידור ידעה.