הפתעה ענקית תפסה אתמול רבים, לאחר שנחשף אמש (ד') ב"ערב טוב עם גיא פינס" כי המגישה לוסי אהריש (37) וצחי הלוי (43) נישאו בטקס אינטימי לצד בני משפחה ספורים וחברים קרובים.

בעוד שכלי התקשורת השונים היו מודעים למערכת היחסים בשנים האחרונות, השניים העדיפו לשמור על הקשר בסוד - מחשש לתגובות קשות ואיומים בשל העובדה שהיא מוסלמית והוא יהודי. אך העיתונאית והשחקן הוכיחו כי בסוף האהבה תמיד מנצחת, וקיבלו את תמיכת משפחותיהם וחבריהם בערב הגדול.

כפי שכבר סופר, מי שבחר לצאת נגד החתונה הוא דווקא חבר הכנסת אורן חזן, שפירסם תגובה קשה  ברשתות החברתיות, שזיעזעה רבים: "לא מאשים את לוסי אהריש שפיתתה נפש יהודי במטרה לפגוע במדינתנו ולמנוע מעוד צאצאים יהודים להמשיך את השושלת היהודית. להיפך, היא מוזמנת להתגייר.
כן מאשים את צחי המתאסלמלוי שלקח את פאודה צעד אחד רחוק מדי - אחי צא מהסרט. לוסי זה לא אישי, אבל דעי - צחי אחי ועם ישראל עמי, די להתבוללות!". 

חבר הכנסת אורן חזן כותב בטוויטר (צילום: מתוך חשבון הטוויטר של אורן חזן)
דבריו של חזן | צילום: מתוך חשבון הטוויטר של אורן חזן

רבים מחבריהם של הזוג, וגם גולשים שלא קשורים אליהם כלל, הביעו את תדהמתם מהפוסט מלא השנאה שכתב, ובחרו להגיב לו בחזרה. "שקלתי אם לתת במה לשנאה, חושך ועליבות הזאת, אבל אמרתי לעצמי - בואו נעשה שיימינג לשיימינג", כתבה מיה דגן בעמוד האינסטגרם שלה. "שיימינג זה 'בושה' - בושה שאדם ציבורי בוחר לחלוק את המחשבות החשוכות שלו ברשתות החברתיות. הניאנדרטליות שלו, השיפוטיות, השנאה וההסתה... מספיק עם הפחד לעמוד מול דעות חשוכות. הלוואי שכל חבריי האהובים יצטרפו למלחמה הזאת נגד אלימות מילולית! יש לנו את הכוח לשנות משהו פה. בואו לשם שינוי ננצל את הכוח למשהו חיובי. להוות דוגמא שלא נכנע יותר לביריונות ברשת... צחי ולוסי, עד עכשיו שמרתם בסוד על האהבה שלכם. הגיע הזמן לחגוג אותה! בקול גדול! כי היא תגבר על הכל! אף אחד לא יצליח לקלקל את האושר שלכם.. אוהבת אותכם הכי בעולם! מזל טוב!".

View this post on Instagram

שקלתי אם לתת במה לשנאה חושך ועליבות הזאת.אבל אמרתי לעצמי.בואו נעשה שיימינג לשיימינג. שיימינג.זה בושה.בושה שאדם ציבורי בוחר ברשתות חברתיות לחלוק את המחשבות החשוכות שלו.הניאנדרטליות שלו.השיפוטיות השינאה וההסתה.כל עוד אני נושמת אני אלחם בגזענות.בהסתה לשינאה.בניסיונות לזרוע הרס.בבורות.מספיק עם הפחד הזה לעמוד מול דעות חשוכות. הלוואי שכל חברי האהובים יצטרפו למלחמה הזאת נגד אלימות מילולית!יש לנו את הכוח לשנות משהו פה.בואו לשם שינוי ננצל את הכוח למשהו חיובי.להוות דוגמא שלא נכנע יותר לביריונות ברשת. די עם זה!די עם המילים האלה.באמת לא למדנו כלום?? צחי ולוסי.עד עכשיו שמרתם בסוד על האהבה שלכם.הגיע הזמן לחגוג אותה! בקול גדול!כי היא תגבר על הכל!אף אחד לא יצליח לקלקל את האושר שלכם..אוהבת אותכם הכי בעולם!.מזל טוב!!

A post shared by MayaDagan (@mayadaganpfeffer) on

גם הבוקר (ה'), פתחה דגן את תכנית הרדיו שלה עם דפנה לוסטיג באותן מילים, וביקשה "לתת לאהבה לנצח", בעוד שדפנה לוסטיג כתבה גם היא פוסט זועם נגד ח"כ חזן, אך בחרה להוריד אותו כדי לא לתת לו במה.

נטלי דדון, שראתה את דבריה של מיה דגן, שיתפה אותו גם היא והוסיפה את דעתה על חזן: "אדם מאכזב שלא בא לי ששמו יופיע בסטורי שלי. הילדים שלנו צריכים לגדול על אהבת חינם ולא על אנשים חשוכים". בעקבות תגובות שקיבלה לאותו סטורי, וכנראה האשימו אותה בכך שהיא 'לא יהודיה אמיתית', היא פירסמה אחד נוסף והפעם פנתה ישירות לעוקביה.

"אף אחד מכם לא עלה למעלה לשבת ליד אלוהים ובמעמד זה הוענק לו התואר 'מבקר העולם'. קצת מבינה ביהדות ומחוברת מאוד. יש לי רב שבזכותו ובזכותי ריף קיים, והתייעצות אין סוף שלי עם האלוהים שלי, ותהילים ליד המיטה, ויש לי נרות בשבת, ויש לי ולריף רפאל 'מודה אני' בכל בוקר מחדש. זאת האמונה שלי, לא כופה אותה על אדם. סיימתי להתנצל, אני בהלם מהתגובות. חיו ותנו לחיות, רק אהבה תנצח".

ג'ודי ניר מוזס, חברה קרובה של אהריש שאף הגיבה לדברים הבוקר בתכניתו של ניב רסקין (קשת 12), דווקא בחרה לפרסם תמונה של הזוג מהחתונה וכתבה: "כנראה היצור הזה ששמו אורן חזן - אדם רקוב בנשמתו, גזען, חשוך ואומלל - אם היה לו טוב הוא לא היה מוציא טקסט כזה מחליא. לוסי וצחי - שימו פס, תתעלמו מרחשי הרקע של אנשים שנשמתם נשמה שחורה, נשמה של רוע, גזענות חשוכה ושנאה עצמית כמובן. האהבה ניצחה כאן בענק. אדון צחי, מקווה שאתה אומר כל בוקר תודה על האישה הנהדרת הזאת שקיבלת."

View this post on Instagram

כנראה היצור הזה ששמו אורן חזן, אדם רקוב בנשמתו, גזען חשוך ואומלל, אם היה לו טוב לא היה מוציא טקסט כזה מחליא. לוסי וצחי שימו פס , תתעלמו מרחשי הרקע של אנשים שנשמתם נשמה שחורה נשמה של רוע,גזענות חשוכה ושינאה עצמית כמובן. האהבה ניצחה כאן בענק. אדון צחי @tsahihalevi, מקוה שאתה אומר כל בוקר תודה על האישה הנהדרת הזאת שקיבלת. @lucyaharish I love Lucci and Zach I ❤️❤️

A post shared by Judy Mozes (@judymozes) on

נעה תשבי, הידועה באקטיביזם למען ישראל הוכיחה כי אין שום התנגשות בין אהבת הארץ לאהבת החינם וביקשה לאחל באנגלית "מזל טוב לשתי הנשמות היפות", והזכירה לצחי כי הוא בר מזל להתחתן עם חברתה הטובה. "חברים.. אנחנו אור לגויים או חשוכים כמותם? תפקיד כל אחד ואחת מאיתנו להפיץ אור, לעשות תיקון עצמי ותיקון עולמי. רק אור מנצח חושך ורק האהבה תנצח. גם אם זה לא נדמה לנו כרגע".

View this post on Instagram

Mazal tov to these two beautiful souls! @tsahihalevi you are a lucky man to wed my sister @lucyaharish חברים. אור. אהבה! אנחנו אור לגויים או חשוכים ״כמותם״? תפקיד כל אחד ואחד מאיתנו להפיץ אור. לעשות תיקון עצמי ותיקון עולם. רק אור מנצח חושך ורק האהבה תנצח. גם אם זה לא נדמה לנו כרגע. מזל טוב לוסי וצחי ❤️

A post shared by Noa Tishby (@noatishby) on