ארבעה וחצי חודשים לאחר שהביאה לעולם את תו פרינס תבורי, אורטל עמר סוף סוף מתכוננת לחזרתה לשגרה כשהיא מותירה מאחוריה את כל הדרמות ושבה לעבודתה במערכות "ערב טוב עם גיא פינס" ו"חדשות הבוקר" (קשת 12).

הבוקר (א') הרגיעה הכתבת את ניב רסקין בראיון כי היא חוזרת לפאנל שלו בהקדם: "אני מיד חוזרת, עוד שבוע ואני שם! עכשיו קטן עליי לקום בבוקר", היא צוחקת. כזכור, לאחרונה פתחה דף חדש עם מי שהיה בן זוגה בשלוש השנים האחרונות ואב בנה, בן אל תבורי, בתום מספר חודשים קשים שכללי סכסוך מתוקשר, ניידות משטרה וביקור בבית משפט. אך מאז הספיקו השניים לעבור גישור ועובדים על מערכת היחסים שלהם, לטובתם ולטובת בנם.

"אני עדיין מסתגלת לטייטל החדש שלי, לחיים החדשים", היא מספרת לרסקין. "כשאתה נפרדת ממני בפעם האחרונה הייתי בהריון, בזוגיות, רגע לפני שנהייתי אמא. מאז הפכתי להיות לא רק אמא אלא גם חד הורית, שגרה בבית לבד".

אני שומע את המילה 'חד הורית' ולי זה לא נתפס. את מעכלת?

"לא, עדיין לא. זה לוקח זמן. אני מניחה שבאופן כללי ייקח לי זמן לעכל את כל מה שעברתי". 

אורטל עמר ובן אל תבורי במפגש חטוף​
"עדיין מסתגלת לטייטל החדש שלי". עמר עם אביה | צילום: פול סגל

את מאוד מתוקשרת ומצולמת, בכל מקום רואים ושומעים עליך ואת צריכה לעבור משהו מאוד אישי וקשה ואינטימי לעיני כל. זה לא נעים.

"כן, זה חלק מהעניין. כשבחרתי לצאת עם בן אדם מפורסם היו רגעים לא פשוטים. היו מלא רגעים של בכי וקושי, אבל אני מאמינה ורוצה להאמין שזה כבר מאחוריי. זה לא היה פשוט וזה לימד אותי הרבה".

מה הדבר הכי חשוב שלמדת בתקופה המאוד לא פשוטה ומורכבת הזו?

"שמערכת יחסים וכל מה שקורה ביני לבינו זה משהו שהיינו צריכים להשאיר יותר לנו, ופחות להתווכח מול כל העולם - אם זה בסטורי, ברשתות וכל מה שקרה".

באותו יום שפורסם שהמשטרה הגיעה אליכם לדירה, והפינוי - הלב שלי היה איתך. כחבר, באמת התלבטתי איך מתנהלים. אם לכתוב, להתקשר. מבחינתי זה היה נראה הרגע הכי קשה עבורך.

"הכי קשה מבחינתי היה בבית משפט, וכן, גם אותו היום עם המשטרה - זה היה יום לא פשוט. זה מורכב, ובעיני זו הייתה טעות. שנינו מצטערים על זה שהגענו למקומות האלה, לא היינו צריכים להזמין משטרה. וכן, גם בית המשפט היה מאוד קשה ומורכב. לא מאחלת לאף אחד להגיע לבית דין לענייני משפחה". 

אורטל עמר בבית המשפט
"היה הכי קשה מבחינתי". עמר בבית המשפט | צילום: צ'ינו פפראצי

למה? מה היה הכי קשה שם בחוויה האישית שלך שם?

"הסיטואציה עצמה, לעמוד מול שופט כשבצד השני יושב האדם שאת אוהבת, שניהלת איתו מערכת יחסים של שלוש שנים ושהוא האבא של הבן שלך.. זה היה מורכב. לא לי ולא לו היה כיף, ואני חושבת שמאותו הרגע הבנו שאנחנו לא עושים את זה יותר, ויכולים לפתור את העניינים בינינו".

מי היה המבוגר האחראי שבא לשני ואמר 'אוקיי, לא חייבים להיות זוג אבל בוא לפחות לא נגיע למקומות האלה'?

"האמת שהמבוגר האחראי רוצה להישאר חסוי, בדיוק אתמול סימסתי לו ושאלתי האם הוא רוצה להיחשף והוא ביקש שלא. יש בן אדם שעובד בתקשורת שהוא עשה בינינו מעין גישור והצליח לגשר על הפערים, הוא לקח את המושכות לידיים והצליח להתנהל מולי, מולו ומול עורכי הדין, וגרם לנו ליישב את זה סופית. לא שלא הרגשנו שאנחנו רוצים לעשות את זה בעצמנו, אבל הוא נתן את נקודת המפנה".

צריך לזכור שבתוך כל הדבר הזה יש את תו פרינס המתוק והקטן שלכם שנמצא בתווך. מה הקושי הכי גדול בלהיות חד הורית?

"אני נורא רוצה שבן אל יהיה ברגעים מסוימים, או שאני בטוחה שגם כשתו אצלו יש דברים קטנים שהוא עושה.. ואתה רוצה שהוא יהיה לידך, שיבוא לראות איך הוא מחייך או מתהפך או טועם בפעם הראשונה תפוח אדמה. אתה רוצה לעבור את זה יחד, בזוגיות, אז שומרים על העניין הזה של סרטונים ותמונות".

נראה לך שתגיעו למקום הזה מתישהו? שתוכלו לחגוג לו יום הולדת שנה ביחד? להיות בגן בקשר? לגשר על הפערים בשבילו?

"אני בטוחה במאה אחוז שכן. נעשה הכל בשביל תו, ואני רוצה שעוד כמה שנים כשהוא יראה אותי או יעשה גוגל 'ניב רסקין ואורטל' - הוא ימצא את הראיון הזה ויראה שכן, שאני מבטיחה חד משמעית שכן". 

אורטל עמר, בן אל תבורי
"נורא רוצה שבן אל יהיה ברגעים מסוימים". תבורי עם בנם | צילום: פול סגל

לפני חודש התארחה כאן שיר אלמליח ואמרה שאחרי הגירושים הקשים שעברה היא לא תתחתן שוב, ועכשיו היא שוב מאורסת. את אמרת לעצמך דברים כאלה בתקופה האחרונה?

"למדתי שלא אומרים על שום דבר שהוא לא יקרה בחיים, ולא מספידים שום דבר. אני מפחדת", היא צוחקת, "זה מצולם. השתגעתי? אחרי זה תוציא את זה..".

שיר סיפרה על חשבון הנפש שעשתה עם עצמה ואמרה שלא צריך להאשים רק את הצד השני, אלא גם לעשות בדיקה עצמית ולהסתכל פנימה. יש דברים שאת אומרת לעצמך שזה לא יקרה לך בעתיד ושהיית עושה אחרת?

"אתה מדבר על שיר ספציפית ואני התייעצתי איתה לאורך כל התקופה, במיוחד כשחיפשתי דירה, היא עזרה לי למצוא אותה. ידעתי שהיא עברה גם גירושים לא פשוטים, והיא אמרה לי משפט הכי ברור שיש: 'אורטל, את צריכה לעשות את זה הכי טוב שאפשר. גם ככה הזמן עובר והדברים מסתדרים, תסיימי את זה כמה שיותר מהר, תמצאי לך את הפינה הטובה שלך, וזהו'. ולעניין מה הייתי עושה אחרת - זה כל הזמן עובר לי בראש, כי בסך הכל הבאתי ילד לעולם ולא היתה לי מטרה להיפרד מבן הזוג שלי. כל הזמן אני חושבת מה עשינו לא בסדר, איפה טעינו שנינו, למה לא נשארנו יחד וזהו".