התכתשות מפתיעה למדי החלה הערב (ו'), כאשר יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, פירסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו ובו תקף את המגישה אופירה אסייג, בעקבות אירוחה של אורנה פרץ, תושבת קריית שמונה אותה כינה השבוע בנימין נתניהו "משעממת", שהגיעה לספר את סיפורה באולפן "אופירה וברקו" הערב (קשץ 12).

"אופירה אסייג היא בהמה גסה שהגיעה לאן שהגיעה בזכות רומן עם גבר נשוי", כתב נתניהו הבכור בעמוד הפייסבוק שלו, בפוסט שמאז הוסר. "הסיבה היחידה שקשת משדרים את התת רמה הזאת היא בגלל ההסתה שלה נגד אבא שלי ומשפחתנו ונגד ציבור הימין. ההתחנפות שלה לשמאל בשביל להיות מקובלת בברנז'ה מבחילה". 

הפוסט של יאיר נתניהו (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של יאיר נתניהו)
לא נרגע. נתניהו הבכור | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של יאיר נתניהו

המגישה, כצפוי, לא נשארה חייבת ובחרה לענות לו באופן רשמי בעמוד האינסטגרם שלה. "מדהים אותי הפער הגדול בין האינטליגנציה הגבוהה, החדות, הרהיטות והקריירה המוקדמת של בנימין נתניהו לבין הבטלה והשעמום של יאיר נתניהו", כתבה והמשיכה: "כשבגיל 27 אבא שלו כבר היה אחרי פיקוד על צוות בסיירת מטכ”ל במבצעים נועזים, יאיר נתניהו חי על חשבון הציבור, משועמם, נמצא בבטלה ומתבטא בסוג של טירוף". את דבריה סיימה בעקיצה: "אין ספק שאת הגנים שלו הוא קיבל מהאמא", ותייגה את ראש הממשלה.

View this post on Instagram

מדהים אותי הפער הגדול בין האינטליגנציה הגבוהה, החדות, הרהיטות והקריירה המוקדמת של בנימין נתניהו לבין הבטלה והשעמום של יאיר נתניהו: כשבגיל 27 אבא שלו כבר היה אחרי פיקוד על צוות בסיירת מטכ”ל במבצעים נועזים, יאיר נתניהו חי על חשבון הציבור, משועמם, נמצא בבטלה ומתבטא בסוג של טירוף. אין ספק שאת הגנים שלו הוא קיבל מהאמא @b.netanyahu

A post shared by Ofira Asayag (@ofiraasayag) on

אסייג היא לא המפורסמת הראשונה שיוצאת השבוע נגד יאיר - גם טיטי איינאו בחרה להגיב על דברים שפירסם נגד העיתונאי אמנון אברמוביץ', אותו כינה "תעמולן סובייטי", "טיפש" ו"יצור". "אני לא מבינה מה גורם לך לחשוב שאתה יכול לקרוא לאמנון אברמוביץ' 'טיפש' ו'פח אשפה'. הבן אדם עם תואר במשפטים, אתה יודע מה... עזוב את התואר, הוא פרשן פוליטי בכיר כל חייו ואחד האנשים החכמים שאני מכירה. ומה אתה עשית בחייך שאתה יכול לגדף אותו? תגיד לי מהם ההישגים שאתה צברת בחייך חוץ מאשר להיות 'הבן של'?", כתבה איינאו בעמוד האינסטגרם שלה.

יש לציין כי על אף מה ששתיהן כתבו, נתניהו עובד מזה כחצי שנה כאחראי רשתות חברתיות בארגון "שורת הדין" - ארגון זכויות אדם יהודי הפועל משפטית נגד ישויות טרור ומייצג נפגעים יהודים.

מי שהצטרף תוך זמן קצר גם הוא לקלחת הוא דווקא השף טום אביב, שבחר להגן על אופירה ופירסם בעמוד הסטורי שלו: "איך לביבי שהוא בסך הכל גבר גבר יצא כזה ילד נזלת עם פה גדול ויותר מדי זמן פנוי? תפסיק לעשות בושות לאבא #אפסון".