זמן קצר לאחר שנרגעה הסערה שעורר הפוסט הפוליטי של רותם סלע, נראה כי החדשות החמות מצאו את דרכן גם לכלי התקשורת החשובים בחו"ל: מגזין "TIME" פירסם בגליונו השבוע ציטוט מתוך דברי הביקורת שכתבה על מדיניות השלטון בישראל כלפי ערבים.

"מתי לעזאזל מישהו בממשלה הזו ישדר לציבור שישראל היא מדינת כלל אזרחיה?", ציטט המגזין בתרגום לאנגלית, עם ההסבר: "רותם סלע, מגישת טלוויזיה ודוגמנית ישראלית, בפוסט אינסטגרם שפורסם ב-9 במרץ והניע את ראש הממשלה בנימין נתניהו להשיב אש ברשתות החברתיות, בטענה שלפי החוק שנחקק ב-2018, ישראל היא מדינתו של העם היהודי בלבד". 

רותם סלע במגזין טיים (צילום: מתוך מגזין "TIME")
מתוך גיליון TIME שפורסם השבוע | צילום: מתוך מגזין "TIME"

הדברים פורסמו בעמודיו הראשונים של העיתון, תחת המדור "For the Record", בו מפרסמים אסופת ידיעות וציטוטים בנושאים שונים מרחבי העולם. כאמור, הפוסט המדובר של רותם הוביל להד תקשורתי וציבורי נרחב, בעקבות גל הטוקבקים ותגובות הנאצה שקראו לסלע לא להתערב בפוליטיקה, לצד שלל כינויי "שמאלנית" ו"בוגדת".

מאידך, רבים מחבריה וחברותיה לתעשייה ביקשו לחזק את ידיה, ביניהן חברתה גל גדות, שכתבה: "ואהבת לרעך כמוך. זה לא עניין של ימין שמאל. יהודי ערבי. חילוני או דתי. זה עניין של דיאלוג. של הידברות לשלום, ולשוויון ושל סובלנות שלנו אחד כלפי השני. האחריות לזרוע תקווה ואור לעתיד טוב יותר לילדים שלנו היא עלינו. רותם, אחות, את השראה לכולנו".

 

View this post on Instagram

תמונה באדיבות הג'נטלמן, האח, החבר, התימני האדיב והנדיב @assiazar

A post shared by Rotem Sela (@rotemsela1) on