הפנים של רוסלנה הושחתו, דצמבר 2019 (צילום: אלון חן)
שלט החוצות בכיכובה של רוסלנה שהושחת | צילום: אלון חן

רגע לפני 2020, מדינת ישראל ממשיכה לסבול מתופעות כמו הדרת נשים והשחתת פניהן בתמונות במרחב הציבורי, כשרק בשבוע שעבר הייתה זו גלית גוטמן שגילתה כי פרסומת המתהדרת בפניה הושחתה על ידי אדם חרדי אנונימי בבני ברק.

אך בעוד שרצינו להאמין כי מדובר במקרה חד פעמי, כעת, למרבה הצער, אנחנו נותרים עם התחושה שזו רק ההתחלה: פרסומת בה מככבת רוסלנה רודינה, כשהיא לבושה לגמרי וללא שום רמיזה פרובוקטיבית שהיא, הושחתה גם היא.

View this post on Instagram

A post shared by (@ruslanarodina) on

שלט החוצות המדובר של הדוגמנית ממוקם על גבול הערים רמת גן ובני ברק, ועוברי אורח שחלפו ליד המקום הבחינו כי מישהו הסתיר בעזרת גרפיטי שחור את פניה וגופה של רודינה. אך הפעם, בניגוד לזו של גוטמן, לא נתפס האדם האחראי למעשה.

רוסלנה, מה התחושות ביום כזה? 

"עצוב ומקומם שקמפיין לחברת אשראי, בלבוש הכי בסיסי ולא פרובוקטיבי, מביא קבוצות באוכלוסיה להתנהג בצורה כזאת ברוטלית. אני רוצה להאמין שמדובר במעשה קיצוני של אנשים קיצוניים ולא מייצג תופעה רחבה יותר. רק לפני שבוע נתקלנו במקרה דומה של גלית, אני מזועזעת מזה ברמה האישית. אין לזה מקום בשנת 2019 ובכלל, צריך להוקיע את ההתנהגות הזו מהחברה ואני מקווה שמי שעשה זאת יימצא וייענש".

מיכל גרא מרגליות, מנכ"לית שדולת הנשים, מסרה בתגובה: "רק בשבוע שעבר נחשפנו לתיעוד של השחתת מודעת פרסום עם הפנים של גלית גוטמן באור יום, והנה במרחק כמה רחובות משם שוב אנחנו עדים לעוד מקרה של השחתת פניה של רודינה משלט חוצות - רק משום שהיא אישה. כל השחתה שכזו, בין אם מדובר בנשים מפורסמות, פוליטיקאיות או נשים רגילות, היא מעשה אלים שמטרתו להעלים נשים ולבטל את קולן ואת השפעתן, כשבבסיסו ההתייחסות לנשים כאל מפגע ואובייקטים מיניים שצריך להסתיר. ההדרה וההסתרה של נשים וניסיון ליצור מרחבים 'סטריליים' מנשים היא משפילה ופוגענית. פעם אחר פעם המעשים חוזרים אבל העבריינים לא משלמים מחיר. הגיע הזמן שמשטרת ישראל תקבע מדיניות של אפס סובלנות למעשים המכוערים האלה, ותמצה את הדין עם העבריינים".

View this post on Instagram

Good night

A post shared by (@ruslanarodina) on