בזמן שניקול רזניקוב עוד מתרגלת לטייטל ומייצגת את ישראל בכבוד בתחרות מיס עולם 2018, טיטי איינאו כבר הספיקה להתקדם לא מעט מימיה כמלכת היופי הנבחרת של שנת 2013, והספיקה מאז להפוך מאז לדוגמנית מצליחה, כוכבת ריאליטי ואף ללמוד לתואר בממשל.

עם זאת, היא יודעת שבעוד שהיא ככוכבת מייצגת את הקהילה האתיופית בתעשייה ובפריים טיים - יש מעטים כמוה שזוכים למעמד דומה. בראיון לאפרת וכטל ב"אנשים" שישודר הערב (קשת 12, 17:15), היא מספרת על היחס בארץ כלפי אתיופים, ויותר מכך - על התעלמות הממשלה מאברה מנגיסטו, שנמצא בשבי החמאס מאז ספטמבר 2014.

View this post on Instagram

נחשו מה המבנה שנמצא מאחורי?

A post shared by טיטי איינאו (@titiayenew) on

"אני חושבת שיש גזענות, ואני חושבת שהקשיים שלנו הרבה יותר גדולים מאשר הקשיים של הרוסים, או של שאר העליות. האתיופים שונים מאוד ויש המון המון פערים לגשר עליהם; רובנו באים ללא השכלה, מכפרים, ואנחנו הופכים להיות ה'פה' של ההורים שלנו. ובמקום לבוא וללמוד ולהתפתח - אנחנו בעצם עוזרים בבית. בואי, כאילו... אברה מנגיסטו שהוא בשבי ואין אפילו התייחסות אליו".

כבר ארבע שנים.

"כן. לא נשווה אותו לגלעד שליט, כי ההורים של גלעד שליט.. בגלל שכנראה היה להם את האמצעים הם יכלו לדחוף יותר. אבל גם ההורים שלו דוחפים יותר, ואין אף אחד שנותן לזה את הבמה הראויה. ולמה? למה החיים של אברה שונים משל גלעד שליט?".

לאחר שחוותה הצלחה בקריירה בישראל, איינאו החליטה לפני כשנה לנסות את מזלה מעבר לים, בניו יורק, על מנת לפתח קריירת דוגמנות בינלאומית. אך למרבה הצער, התברר כי אחיה חולה ונזקק לדיאליזה והיא נאלצה לחזור ארצה מוקדם מהצפוי כדי לתמוך בו: "אנחנו שניים. אין לנו אמא ואבא", מסבירה איינאו את חזרתה. "מתברר שהיה לו משהו שהרס לו את הכליות, משהו גנטי, והוא צריך השתלת כליה".

מה המחשבות שעוברות בראש? 

"שהייתי מעדיפה שזה יקרה לי מאשר לו. זה לא פייר, זה היה פתאומי. מה זה דיאליזה? לפני יומיים אתה עבדת 12 שעות, זה לא פייר. אבל את יודעת.. את לא קולטת. השארתי חלק מהדברים שלי שם בדירה, מתחילה מירוץ שבכלל לא תיכננתי, מבית חולים לבית חולים, ואת לא קולטת מה הקטע".

_OBJ