יוצאת "המירוץ למיליון", ענהאל שמואלי, שיתפה בסוף השבוע האחרון בפוסט אותנטי וכואב בו כתבה על הקושי שלה ושל בן זוגה, עקיבא, להביא ילד רביעי לעולם. ענהאל שיתפה כי היא ובעלה מנסים כבר בכל דרך אפשרית להיכנס שוב להריון - אך ללא הצלחה.

"כבר קרוב לשנתיים שאני מתלבטת אם לשתף אתכם. כבר קרוב לשנתיים שלצד החיוך והאושר שלי מלוות אותי דמעות רבות. כבר קרוב לשנתיים שאנחנו במסע חדש. הזוגיות שלנו מתמודדת עם מסע מאתגר. מסע כואב ולא פשוט. המסע לילד/ה הרביעי", כתבה ענהאל בפוסט.

"אני בורכתי, זה נכון, אני לא מתלוננת", הדגישה, "אך גם כל אחד מאיתנו בורך במשהו וזה בטוח. כיום בעידן הרשתות, המלחמה היומיומית של כולנו היא לגרש את החושך שמכרסם אותנו מבפנים ודואג להקטין ולכבות את האור שלנו. מה שאנחנו מקבלים מלהשיג את המטרות שלנו הוא לא חשוב כמו מה שאנחנו הופכים להיות כדי להשיג אותן".

View this post on Instagram

אז מה זה האור הזה שעושה לכולנו שמח בלב? יש בי רגעים שהייתי מייחלת שהאור הזה של חנוכה יזכיר לנו שאפשר להדליק כל סיטואציה חשוכה בחיים. איך? ככה, בפשטות עושים מעשה קטן ומדליקים. מילה טובה. החלטה קטנה. צעד קטן. ברגע שמדליקים אור קטנטן בתוכינו הוא מתדלק אותו לרגע אחד. ואז לעוד רגע . ועוד לרגע . היתרון והחיסרון הוא שהאור הזה תלוי בדבר אחד. בנו. אם נאזור אומץ ולא נמנע מהעולם את האור שלנו, תהיו בטוחים שכבר יגיעו הניסים... חג מלא באור אנושי לכולכם . . שמלה וכובע: @golf.fashion נעליים: @גלי

A post shared by anael Shmueli- שושה (@anaelshmueli) on

הפוסט הזה, כך מסתבר, הצליח להכעיס רבים כשהטענה העיקרית של המגיבים היא העובדה שהיא מתלוננת שהיא לא מצליחה להביא לעולם ילד רביעי - כשיש רבים אשר לא מצליחים להביא אפילו ילד אחד.

הבוקר (ד') הגיעה ענהאל לתוכנית של "פאולה ולאון" ושם סיפרה על מה שעבר עליה בימים האחרונים, מאז פרסום הפוסט, כשבשלב מסוים פרצה בבכי קורע לב. "אם אני הייתי מתארת מה באמת אני עוברת, אני לא רוצה לחשוב למה הפוסט הזה היה הופך. שיתפתי ולא פירטתי בכלל, רק אמרתי שיש קושי ולא שחלילה קשה לי יותר ממישהי שאין לה. זה הפך לסערה נוראית, קיבלתי תגובות נוראיות והתקשרו אליי וקיללו וניתקו. כעסו עליי כי יש לי שלושה ילדים בבית... אבל אני לא אומרת שלא טוב לי ושאני לא מודה על מה שיש לי, אני רק משתפת את המציאות".

 

View this post on Instagram

כשהחושך מכבה אותי. כבר קרוב לשנתיים שאני מתלבטת אם לשתף אתכם. כבר קרוב לשנתיים שלצד החיוך והאושר שלי מלוות אותי דמעות רבות. כבר קרוב לשנתיים שאנחנו במסע חדש . שהזוגיות שלנו מתמודדת עם מסע מאתגר. מסע כואב ולא פשוט. המסע לילד/ה הרביעי. את השורות הבאות לא חשבתי שאכתוב לכם . יותר בכיוון של לבשר לכם בשעה טובה וכו. אלא שאתמול הגיע רגע שהוא גדול מימני, הרגע שהחלטתי שהגיע הזמן לספר לכם. אתמול קיבלתי שיחה מחברה טובה שמספרת לי שחברות שלה בטוחות שאין לי שום התמודדות שאני בורכתי. בחור טוב, ילדים שלושה. בית עם גינה ופרנסה טובה. ״עם מה היא כבר מתמודדת?״ הן שואלות. חברתי שמלווה את דמעותי ויודעת מה אני עוברת. עמד לה על קצה הלשון לספר ולשתף אותן. ״לו רק הייתן יודעות מה ענהאל עוברת״... אנחנו חיים בבועה, בטוחים שההיא זכתה, התחתנה בשניה. שההיא עשתה אפצ׳י ונקלטה להריון . שההיא מתקבלת לכל עבודה שרק רוצה. שהיא אהובה. שמחה. חכמה. יפה. עדינה. ותרנית. קלה. נוחה. לא עצבנית. לא כועסת. לא מתבאסת. היא מאושרת. למרות שאנחנו יודעים בתוך תוכינו שאין אדם שחף מהתמודדות בעולם. שאין זוג שלא יודע משברים. שאין זוג ללא קשיים . שאין פשוט אין. אנחנו מתמלאים מהוורוד של האחר. ובאיזה תזמון? כשקשה לנו שאנחנו מרוקנים, אז פתאום יש באחר כל מה שלנו אין. אם כולנו היינו עסוקים בלהתבונן באור שיש לנו בבית . בברכה שלנו. בוורוד שלנו. בטוב שבנו אז החושך שלנו היה הופך לאפור. ואחר כך לירוק. ובסוף לוורוד. אני בורכתי זה נכון, לא מתלוננת . אך גם כל אחד מאיתנו בורך במשהו וזה בטוח. כיום בעידן הרשתות המלחמה היומיומית של כולנו היא לגרש את החושך שמכרסם אותנו מבפנים ודואג להקטין ולכבות את האור שלנו. מה שאנחנו מקבלים מלהשיג את המטרות שלנו הוא לא חשוב כמו מה שאנחנו הופכים להיות כדי להשיג אותן. לא תיכננתי לספר, מודה על כל מה שיש וגם על מה שאין. אם בזכות הפוסט הזה זוג אחד יהנה מהוורוד שלו. הרי שהרווחתי חנוכה שמח. בסוף הגישה שלנו בחיים היא זאת שקובעת את הגישה של החיים כלפינו. . אהבתם? שתפו בסטורי ואשתף גם אצלי❤️ #דקהלשבת

A post shared by anael Shmueli- שושה (@anaelshmueli) on