מזג האוויר החם הוא תירוץ מושלם להביא עוד כמה עוקבים - כלומר, להשוויץ במה שהטבע (והשעות במכון) נתנו לך - כלומר, לקדם מסרים של העצמה אישית… טוב, על מי אנחנו עובדים: החום הסיוטי שבחוץ הוא תירוץ להעלות לאינסטגרם תמונה בביקיני. כל החורף טרחת ועמלת, ועכשיו השמש קופחת והגיע הזמן לקצור את הפירות. 

אבל בשבוע האחרון הסתמנה באינסטגרם של כוכבות ישראל תופעה מוזרה. אל דאגה, תמונות הביקיני המצופות עלו גם עלו, אבל עם טוויסט: הן צולמו מאחור. כלומר, צולמו בזווית שמראה כמה שיותר תחת וכמה שפחות פנים. קחו למשל את התמונה הזו של בר רפאלי: ביקיני שחור פשוט, גזרה רזה ומעוררת קנאה, ישבן שקורא לכל תשומת הלב - ואפילו לא פיסה קטנטנה מעור הפנים. 

Sun’s out..

A post shared by Bar Refaeli (@barrefaeli) on

התופעה התחילה להסתמן עוד בתחילת הקיץ - קחו למשל את עדן פינס, שהצטלמה בחוף גורדון שבתל אביב עם ביקיני בצבע בננה, ובחרה לתת לכם להביט בה מאחור ולראות אם תדעו מי היא (ניחוש שלנו: העוקבים שלה ידעו גם ידעו). 

A post shared by Eden Fines עדן פינס (@edenfines) on

מכירים את הגברים האלה שחושבים שהעיניים של האישה שעומדת מולם נמצאות מתחת לכתפיים? אז עכשיו הם כבר לא צריכים להתאמץ: התמונות האלה מוותרות מראש על הניסיון לשדר משהו אישי או לתקשר עם המתבונן בדרך כלשהי. אם העיניים הן צוהר לנשמה, נראה שאין הרבה מה לראות דרכו מלכתחילה - או שאף אחד לא מעוניין בכך. הציבור מעוניין בצוהר לדבר אחר, וזה מה שהוא יקבל.

#gm #world

A post shared by Anna Aronov (@aronovanna) on

שלא תבינו אותנו לא נכון - אנחנו תומכים לגמרי בכל מי שמחליטים להרים לעצמם באינסטגרם. אין שום דבר פסול בלהראות את הגוף, פעולה שמקרינה הרבה ביטחון עצמי, וגם לא בלהציג את עצמך באופן מיני - מין זה דבר חיובי וכיפי, והעלאת תמונה בקונוטציה מינית יכולה להיות חוויה חזקה ומעצימה. ואתם יודעים מה? לעזאזל עם שיח ההעצמה הפוליטיקלי-קורקט הזה - אם אנשים רוצים להעלות תמונות כאלה לאינסטגרם, אף אחד לא יכול להגיד להן אחרת, ולא משנה מה עומד מאחורי זה. 

• #עונתהאפרסקים

A post shared by Dana Zarmon (@danazarmon) on

ובכל זאת - זו תופעה קצת מתמיהה. בין אם מדובר בסלבית ובין אם בחברה מהצבא, אף אחד מאתנו לא ייתקל בתמונה כזו ברשתות החברתיות בלי לחשוב מה הבחורה הזו רוצה בעצם - לפרגן לחשבון שלה בגל של עוקבים חדשים, שאת הפרופיל של רובם ניתן לנחש בלי הרבה בעיות? למכור לנו משהו? אולי היא סתם רוצה שנגיד לה שהיא יפה ומושכת, ונשקיט קצת את הקול המקטין שנמצא לכולנו בראש? 

Wild Family

A post shared by Nataly Dadon (@natalydadon) on

דנה זרמון העלתה עוד שלוש תמונות באותו יום שהעלתה בו את תמונת הישבן - באחת היא משוויצה בתכשיטים (בצילום שמראה רק את אזור החזה), ובשתיים האחרות פניה גלויות. אנה ארונוב גם ככה העלתה עוד הרבה תמונות מגוונות ממיקונוס. עדן פינס ובר רפאלי, לעומת זאת, לא עשו מאמצים לרכך: הן העלו את תמונת הישבן ללא כל תוכן אחר באותו יום. ואתם יודעים מה? אולי הן דווקא המציאותיות יותר מכולן. כי על מי אנחנו עובדים - האינסטגרם לא משקף ולו במעט את החיים האמיתיים או את האישיות האמיתית שלנו. הוא מצג שווא מבוים לחלוטין שנועד למכור לעולם - וגם לעצמנו - אשליה של חיים נוצצים ומאושרים. והאשליה הזו כבר הופכת אתכם למוצר, גם אם תלבשו בורקה בכל התמונות. פינס ורפאלי כמו מנסות לומר לנו: למה להתאמץ? אנחנו יודעות בשביל מה באתם לכאן - אז הנה, קחו. ואולי הזניחה הזו של הניסיון להוכיח אנושיות היא דווקא הדרך שלהן להיות בעמדת הכוח - בטוחות במאה אחוז באנושיות שלהן, ולא מנסות להוכיח כלום לאחרים. 

 

Heaven On Earth

A post shared by Noam Frost (@noamfrost) on