להיות זוג מעורב בישראל הוא דבר לא קל - כך יכולים להעיד צחי הלוי ולוסי אהריש (שחוגגים היום יום נישואים ראשון), הודא נקש ורועי מולה (שמתגרשים בימים אלה, למרבה הצער) וכמובן עדי שילון ויוסף סוויד.

השניים, שמתחזקים זוגיות כבר ארבע שנים, התחתנו בסתר בפראג ולפני כשנתיים ירדו מהארץ לטובת מציאות שקטה יותר בברלין, הרחק מעיני המצלמות והטוקבקיסטים בישראל. בימים אלה הם אף מצפים לילדם הראשון - אח קטן לבנו הבכור של סוויד מנישואים קודמים, אלכסנדר בן ה-10.

עדי שילון, יוסף סוויד
האם יוכלו לגדל את הילד בישראל? שילון וסוויד | צילום: none, instagram

אם עד עכשיו נאלצו להתמודד עם ביקורת קשה ואיומים לחייהם מצד הסביבה בנוגע לזוגיות, עם דבר הריונם הם החלו גם לספוג קללות נוספות וטוקבקים פוגעניים ומפחידים בנוגע לגורלו של הילד. רגע לפני הלידה, שילון הצטלמה ל"אל תתערבו לי באהבה" - מסע אליו המגישה יוצאת כדי להבין האם אפשר לגדל ללא פחד ילד ממוצא יהודי-ערבי בישראל.

במהלך הסרט, שישודר הערב בקשת 12, נפגשה האחרונה עם ליסב, בנם של ענת ואביב (רביע) עיסאת, שסיפר לה על עימות עם אחד מחברי קבוצת הכדורגל בה הוא משחק. "בא ילד חדש לקבוצה שלי, רבנו והוא קרא לי 'יא ערבי מסריח'. אחר כך עשיתי איתו שיחה, הלכנו לצד, אמרתי לו שאנחנו בני אדם, אנחנו באותה קבוצה ואנחנו צריכים להיות כמו אחים. מאז התקרית הוא כל יום בא ומחבק אותי".

עדי שילון, יוסף סוויד
התחתנו בסתר | צילום: instagram

"זה מה שעומד לנגד עיניי בלילה לפני שאני הולכת לישון", מספרת שילון בחשש. "כשיש לי געגועים הביתה ואני מדמיינת מן תרחיש כזה שבו אנחנו חיים פה, זה מה שאני רואה - את הילד שלי הולך לבית הספר ושקוראים לו 'ערבי מסריח'. והוא חוזר הביתה עם דם על הפנים כי פירקו אותו מכות, כי זה מה שעושים ל'ערבי מסריח'.

"'כשאני שומעת את המילים 'ערבי מסריח', זה משהו שאני שומעת מיוסף, זה משהו שאני מכירה מאחיות שלו, זה משהו שאני מכירה מהבית, זה משהו שאני יודעת שהוא ככה. ערבי הוא 'ערבי מסריח'. ואני מנסה לדמיין את הילד שלי, שהוא גם יהיה ערבי, אם מישהו יקרא לו 'ערבי מסריח' - אני לא יודעת איך אני אגיב".

_OBJ