הזמר שימי תבורי נעצר בסוף חודש יוני לאחר שמשטרת ישראל קיבלה מידע מודיעיני ובו נמסר כי תבורי נוהג תחת השפעת סם. בבדיקות שערכו השוטרים במקום נמצאו שרידי סם הקנאביס.

לפי כתב האישום, בחודש יוני נעצר תבורי ע"י השוטרים ברחוב ויצמן שבתל אביב. לטענת המשטרה, תבורי נהג כשהוא שיכור ותחת השפעת סמים ואף התבקש לעבור בדיקת שתן שיצאה לא תקינה ובה נמצאו שרידי הסם.

"אני לא משתמש בסמים, אני לא שותה אפילו יין של קידוש", טען תבורי בחקירתו במשטרה. מאחר שמדובר בעבירה חמורה מאוד שבצידה עונש מאסר בפועל ושלילה לתקופה ארוכה, התביעה המשטרתית הגישה כתב אישום חמור נגד תבורי לבית המשפט לתעבורה.

בית המשפט הרשיע הבוקר את תבורי ובקרוב יגיע שלב הטיעונים לעונש וגזר הדין. במשטרה ידרשו לגזור על תבורי עונש מאסר בפועל, מאסר על תנאי, שלילת רישיון לתקופה ארוכה בטענה כי מדובר בעבירות חמורות מאוד.

שימי תבורי
המשטרה דורשת עונש מאסר בפועל. תבורי | צילום: אלי חלפון

פרקליטו של תבורי, עו"ד דוד גולן, מומחה לדיני תעבורה מסר כי הוא למד את הכרעת הדין ויגיש ערעור לבית המשפט המחוזי מיד לאחר מתן גזר הדין.

"אני אומר בוודאות שנערער על הכרעת הדין. אנו נלמד אותה לעומר ונתנגד למאסר בפועל. אני רוצה להאמין שזה לא יקרה בסופו של דבר ואפעל להוכחת חפותו של מרשי", ציין עו"ד גולן.

בהכרעת הדין, השופטת שרית קריספין-אברהם ציטטה מידע מודיעיני של המשטרה לפיו: "שימי תבורי משתמש כבד בסמים".

בשיחה עם עו"ד נשמע תבורי אומר: "עישנתי כמה שאכטות בבוקר וכל יום אני מכין ליהודית את הג'וינט כי היא לא יודעת להכין". לדבריו, יש לה רישיון להשתמש בקנביס רפואי.

"אני לוקח שאכטה על מנת להדליק לה את הסיגריה", הסביר תבורי בחקירתו. "היא צורכת ארבע סיגריות ביום ואני זה שמגלגל ומדליק לה".

בעדותו טען תבורי כי בסמוך לכיכר המדינה ארבעה שוטרים קפצו עליו בעת שנהג במכוניתו. "יש לי סכסוך עם הילדים. נראה לי שמישהו 'הלשין' עליי", סיפר.

השופטת דחתה בהכרעת הדין את טענותיו של עו"ד דוד גולן, סנגורו של תבורי לפיו היא כשל בבדיקת מבחנת השתן במכון המוסמך לכך.  "טענת הנאשם כי בת זוגו צורכת סמים ברישיון לא הוכחה, שכן בת זוגו של הנאשם לא העידה להגנתו וכפועל יוצא לא הוצג רישיון האמור בפני בית המשפט. אציין, גם אם הייתה גרסה מוכחת זו בפני לא היה בה כדי לפטור אתה הנאשם מביצוע העבירה", ציינה השופטת.

משימי תבורי נמסר בתגובה:

"דחו את פסק הדין לעוד כשבועיים. השופטת לא קיבלה החלטה".

מיהודית באומן, בת הזוג של תבורי, נמסר בתגובה:

"אין שום אליבי נגד שימי תבורי. פשוט זמר ושמו הולך לפניו וברור שכל דבר שסלב עושה וכל צעד שהוא נוקט מפרסמים בצורה לא נכונה. הייתה דחיה רק פעם אחת ועל כך לא צריך להרשיע. השופטת עדיין לא החליטה סופית וזה יכול לקחת עוד הרבה מאוד זמן. שירגעו ושיתפסו את העבריינים האמיתיים מאחורי הקלעים, זה מה שהמדינה צריכה לעשות וגם התקשורת".

 

כל מה שרציתם לדעת על שימי תבורי
מתוך "אנשים" | צילום: מתוך אנשים, שידורי קשת