כארבע שנים עברו מאז הגיע חיליק כהן להתמודד בתוכנית הריאליטי "אקס פקטור". האודישן של כהן נחרט בזכרונם של רבים מפני שאחרי הביצוע הוא "זכה" לתגובות וביקורות קשות מצד השופטים, אותן התקשה לקבל.

לכאורה מדובר בעניין רגיל וחלק בלתי נפרד ממהותה של תכנית ריאליטי כזו, אבל לא במקרה של כהן, שעל אף העובדה שעברו כבר ארבע שנים, לא מצליח לשכוח ולהירגע. לאורך השנים כהן התבטא בעשרות ראיונות כנגד ההפקה והשופטים, בראשם רמי פורטיס, ואף ניסה להתאבד בעקבות הטראומה שלדבריו לא עוזבת אותו.   

חיליק כהן (צילום: צילום מסך)
כהן | צילום: צילום מסך

אקס פקטור (צילום: צילום פרטי)
צילום: צילום פרטי

אם חשבתם שפה זה נגמר, אז הנה זה ממשיך, הפעם מכיוון אחר. בסמוך לחזרתה למסך של "אקס פקטור" עם עונה חדשה, כהן החליט לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי ולהגיש תביעה כנגד הפקת התוכנית. העילה: הפיכתו לשק חבטות, רמיסת הכבוד שלו והריסת הקריירה שלו.

אקס פקטור (צילום: צילום פרטי)
צילום: צילום פרטי

במכתב שהוציא עורך הדין אלי מלול נטען כי כהן הגיע לתוכנית לאחר הפצרות ושכנועים מצד ההפקה, לא עבר אודישנים כמו כל שאר המתמודדים והגיע ישר לשלב הבמה, תוך שהוא מודע למגבלותיו בתחום השירה. לטענתו הוא צופה בתוכנית ומעולם לא ראה מתמודד שקיבל יחס כזה, כולל יחס השופטים שלדבריו הונחו להתנהג כך.

אקס פקטור (צילום: צילום פרטי)
צילום: צילום פרטי

כהן טוען שעבר התעללות שגרמה לו לנסות לשים קץ לחייו, להסתגר בביתו ולהפוך לשבר כלי. לטענת עורך הדין, כהן אינו יוצא מביתו, מטופל על ידי פסיכיאטר וחייו למעשה נעצרו. על כל זה הוא דורש לאלתר סכום של *מיליון שקלים חדשים* מהפקת התוכנית.

מ"רשת" טרם התקבלה תגובה לידיעה.