לפני כחצי שנה הוגשה תלונה במשטרה כנגד יוצא "האח הגדול", שי חי, על ידי אישה שהתלוננה כי זה הפיץ תמונות עירום שלה וסחט אותה באיומים. לאחר חודשים של חקירות ובדיקות של שי חי, ואף של ארוסתו תניה גרבר, התיק נסגר לפני ימים אחדים.

"בעבירות בעילה אסורה בהסכמה וסחיטה באיומים, נגנז התיק בעילה של חוסר אשמה", נכתב, "בעבירות פגיעה בפרטיות ואיומים - נגנז התיק בעילה של מכלול נסיבות העניין אינו מצדיק העמדה לדין". על אף זאת, הגיעה לידי mako סלבס הקלטה החושפת שיחה בין תניה לבין המתלוננת שמביאה פרטים חדשים על הסיפור. 

"אני לא מכירה אותו מאיים ככה על אנשים ועכשיו הוא מאיים עליי", נשמעת תניה אומרת למתלוננת, "הוא אומר לי - 'אני נשבע לך שאם אני אגלה שאת אמרת ל*** על הסרטון הזה את תתחרטי' ותאמיני לי, יש לו תמונות. אם מדברים על תמונות, יש לו דברים עלי שאני ממש לא רוצה שבגיל 23 יצאו". 

המתלוננת: "אני פשוט לא מאמינה לאיזה רמה הוא יורד, מאיים עליי, מאיים עליך - מה עובר עליו?"

תניה: "הוא קיבל פסיכוזה. לא יודעת, הוא קיבל פסיכוזה".

מתלוננת: "הוא צריך אשפוז".

בהקלטה נוספת שהגיעה לידינו, המתלוננת נשמעת כשהיא אומרת לתניה: "למה לעזאזל הוא עשה את זה? אחרי כל מה שעשיתי לו, הוא הבן זוג שלך. באמת אני שואלת אותך, תני. ישבתם אצלי פה בבית, הוא אכל פה, דיברתי עם כל העיתונאים שיפרגנו לו, למה הוא עושה כזה דבר? מה המטרה? יכולתי מזמן להוציא עליו את *** ולא הוצאתי את זה עד היום, למה הוא עושה את זה? מה הוא חושב שהוא ישיג בזה?".

תניה: "אין לי מושג, הוא רוצה איזושהי נקודת כוח, תגידי ל*** שאני שומרת עליך ושזה לא יצא, בשום פנים ואופן זה לא יצא. ואם אני אגלה, תקשיבי לי ותקשיבי לי טוב, אם אני אגלה שהבנאדם הזה עושה צחוק ממך וממני, ומסתיר מאיתנו סודות ועושה כל מיני תכסיסים, אני אומרת לך שאני אשרוף אותו. גם ככה את יודעת שאני חמה עליו כבר".

המתלוננת בתגובה:

"בחודשים האחרונים שי חי ממרר את חיי ואני עוברת מסכת של התעללות נפשית וסחיטה על ידיו עד לרמה של איומים עלי ועל ילדי. שי ממשיך במסכת השקרים ומציג רק תמונה חלקית מהחלטת הפרקליטות . בסעיף שבגינו הגשתי תלונה התיק נסגר "ממכלול הנסיבות שאינן מצדיקות העמדה לדין או במינוח מקצועי "חוסר עניין לציבור". המשמעות היא שישנם שיקוליים שסמויים מהציבור לסגירת התיק ולא מדובר על חוסר אשמה להפך, שבתיק ישנן ראיות שקושרות את שי לעבירות של איומים והפצת תמונות ופגיעה בפרטיות והוא יישאר עם רישום משטרתי.

שי חי הוא אדם שמצוקותיו הנפשיות שוברות שיאים עד שהוא אינו יודע להבחין בין אמת ושקר בין מציאות ודמיון וכל השקרים שהוא מפיץ לא עזרו לו ולראיה החלטת הפרקליטות שקבעה כי יש ראיות חותכות שקושרות את שי להתנהגות אלימה ואיומים. שי חי לא איים רק עליי וגם האנשים הקרובים אליו כמו תניה, חווים מסכת  איומים והפחדות. המסר שלי לכל הנשים שעברו הטרדות מיניות ברשתות החברתיות וחוו איומים, אני יודעת שזה מרתיע, וקשה, הפחד יכול לשתק, במיוחד שאני אם לילדים קטנים, אל תתנו לפחד לשתק אתכן, ולכו להתלונן במשטרה."

תניה גרבר בתגובה:

ההקלטה אכן משמיעה שיחה שלי עם המתלוננת, אך מדובר בשיחה שבה ניסיתי לגרום למתלוננת להאמין שאני בצד שלה אך ורק במטרה לגרום לה להודות במה שעשתה לשי. שי לחלוטין מודע לשיחת הטלפון הזאת עוד הרבה לפני שהיא פורסמה ולראייה, הרי שהפרקליטות החליטה לסגור את התיק מחוסר אשמה. העובדה שהמתלוננת פונה עתה לכלי התקשורת בנסיון לסכסךביני ובין שי, רק מעידה על כך שהיא מנסה להציל את כבודה האבוד בעזרת רכילות צהובה ולא רלוונטית. הקשר שלי עם שי חזק מתמיד.

 אלעד פלג, עורך הדין המייצג את הזוג, בתגובה:

"הפצת הקלטה זו על ידי המתלוננת, הנו ניסיון נואש נוסף של המתלוננת להטיל רפש בשי ובתניה, זאת לאחר שהתלונה שהגישה במשטרה כנגדם הסתיימה בסגירת התיק על ידי הפרקליטות, תוך דחיית כל טענותיה של המתלוננת על הסף. עתה, מוסיפה המתלוננת חטא על פשע, ומנסה להכפיש את שמם באמצעות רכילות זולה, ולא נותר אלא להביע צער על כך  שכלי התקשורת נותנים לכך יד. לגופו של עניין, נציין  כי גם עניין הקלטה זו עלה בחקירה הארוכה והיסודית במשטרה, תניה מסרה גרסתה וזו נמצאה אמינה, בניגוד לגרסת המתלוננת שנמצאה שקרית. בל נשכח כי מדובר במתלוננת אשר במשך תקופה ארוכה התחזתה לחברת נפש של תניה, תוך שבמקביל היא שולחת תמונות עירום לשי, בן זוגה, מטרידה אותו ומציעה לו לקיים עמה יחסי מין, על אף סירובו שוב ושוב. ניסיונה של המתלוננת עתה לסכסך בין בני הזוג- לא יצלח, ובכוונת מרשיי להגיש כנגד המתלוננת תביעת לשון הרע על הפגיעה בשמם הטוב ועל הנזק שנגרם להם ממעשיה".

 

שי חי
"אני לא מכירה אותו מאיים ככה". שי חי | צילום: דניאל קמינסקי

 mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם