לפתוח כתבות בביטוי "מדובר במגפה" זה דבר שהפסיקו לעשות ב-2010, אבל מדובר במגפה. עוד ועוד זוגות ישראליים מפורסמים נופלים במחלת ביטול האירוסים. הצעד הדרמטי ששמור היה פעם לזוגות שערורייתיים במיוחד, כאלה שיכולת להריח ממרחקים את חוסר היציבות שלהם, הפך בשנים האחרונות לנפוץ במיוחד, בצורה שבטח לא תואמת את אחוז ביטולי האירוסים בקרב האוכלוסיה כולה.

לכן, החלטנו לעשות שירות לציבור ואספנו את הזוגות הבולטים ביותר שבדרך לחתונה החליטו ללחוץ על הברקסים, ולפני שסיפקו לנו מידע על תאריך ואולם - החליטו ללחוץ על הברקסים ולהיפרד. ציינּו את התקופה שחלפה מאז שהודיעו על אירוסיהם ועד שבישרו על פרידתם, אם במקרה התארסתם, אבל עוד לא סגרתם גן ורב ואתם כבר חושבים שעבר יותר מדי זמן.

אגם רודברג וגל אמיתי

אגם-גם וגל-גל תחזקו זוגיות מעוררת קנאה של חמש שנים. ארבע וחצי שנים לתוכה הם בחרו להתארס בחודש מרץ 2016, והודיעו על כך באמצעות סוכניהם (כבר צעד יפה). על פי כל היגיון מתמטי, תקופת זוגיות ארוכה שכזו היתה חייבת להסתיים בנישואים מאושרים, אבל השניים שברו לנו – ואולי גם האחד לשניה, אנחנו לא יודעים – את הלב, ובדצמבר של אותה השנה חשפו שהם נפרדים.

משך תקופת האירוסים: כמעט תשעה חודשים

אגם רודברג
תשעה חודשים - גל ואגם | צילום: אביב חופי

עוז זהבי וליהי קורנובסקי

יש כנראה משהו במזג האוויר החורפי שגורם לסלבס להחליט על פרידות, כי גם ליהי ועוז בישרו על פרידתם בחודש דצמבר המר. זה קרה אחרי שנה של זוגיות, ואחרי שבקיץ 2016 ביקש זהבי מקורנובסקי שתתחתן איתו.

משך תקופת האירוסים: חמישה חודשים

עוז זהבי
חמישה חודשים - עוז וליהי | צילום: רפי דלויה

מיכל אנסקי וליאור מילר

הוא: נער הפוסטר של שנות התשעים. היא: אשת הפוסטר של אכילה עם הידיים בפריים-טיים. הם הודיעו על אירוסיהם בתחילת 2007 אחרי מערכת יחסים שנמשכה מספר חודשים. הם קבעו תאריך לקיץ של אותה שנה ודחו, קבעו תאריך נוסף  - והפרידו כוחות. פחות משנה לאחר מכן, הוא כבר הציע נישואים לאנה ארונוב (ונחשו מה: גם נישואים אלה לא יצאו לפועל).

משך תקופת האירוסים: קצת יותר מחצי שנה

יומולדת מאיה בוסקילה כליף- ליאור מילר ומיכל אנסקי
חצי שנה - מיכל וליאור | צילום: שוקה כהן

סיוון קליין וגלעד קינן

קליין וקינן, זוג ששמות המשפחה שלהם יוצר ביחד שם של משרד עורכי דין, הכירו דרך חבר משותף ב-2012. הם התארסו בדצמבר 2013, אחרי תקופה יפה של מגורים משותפים והפגנות חיבה מתקתקות על השטיח האדום. האירוסים בוטלו והזוג הודיע על פרידה לקראת אפריל 2014.

משך תקופת האירוסים: שלושה חודשים

אירוע פן בר סיוון קליין וגלעד קינן
שלושה חודשים - סיוון וגלעד | צילום: אלירן אביטל

עדי הימלבלוי ואורן מאור

הניסיון למפות את מערכת היחסים של עדי ומאור עלול להכניס אותנו לסבך ארוך שלא נוכל לצאת ממנו לעולם, אבל הם יצאו כשלוש שנים, הודיעו על אירוסיהם ביום ההולדת של הימלבלוי, בסוף 2010 ונפרדו בסוף 2011. אחר כך הם ניסו לעשות סיבוב נוסף על הזוגיות במהלך 2012, ואחרי שנה וחצי נפרדו שוב.

משך תקופת האירוסים: כשנה

פפראצי עדי הימלבלוי והחבר
און אנד אוף - עדי ואורן | צילום: ראובן שניידר

טהוניה רובל ומישל מרסייה

יוצאת "האח הגדול" האהובה ובן זוגה לשעבר, גורו עיצוב השיער מישל מרסייה, ניהלו מערכת יחסים הרבה לפני שנכנסה לבית "האח". אחרי נתק ארוך הם חזרו זה לזרועותיה של זו, ובקיץ 2014 הודיעו שהם מתחתנים. ואז חיכינו, וחיכינו וחיכינו – רק כדי שלקראת חודש מאי 2015 השניים אמרו "אה... בעצם לא", ונפרדו.

משך תקופת האירוסים: שמונה חודשים

טהוניה רובל
שמונה חודשים - מישל וטהוניה | צילום: אסף לב

נופר מור ואור אוחנה

אמרתם "האח הגדול" ואירוסים מבוטלים – אמרתם נופר מור. שנה לתוך הקשר עם החבר הטוב אור אוחנה, הוא כרע על ברך והציע לנופר להתחתן איתו בקיץ 2012. היא אמרה כן, וכולם כבר חיכו לבואה של החתונה המתוקשרת, רק שזו מעולם לא הגיעה. אחרי שמועות על חיכוכים ועימותים, היא עזבה את דירתם המשותפת והשניים נפרדו בתחילת 2013.

משך תקופת האירוסים: חצי שנה

יומולדת נופר מור, נובמבר 2012
חצי שנה - נופר ואור | צילום: ראובן שניידר

לוסי דובינצ'יק ואוהד האקר

אם לצטט את צ'נדלר בינג, יש לנו קרטוני חלב במקרר שמערכת היחסים שלנו איתם היתה ארוכה יותר ממערכת היחסים של לוסי ואוהד. שלושה חודשים אל תוך ההיכרות המשותפת, השחקנית והצלם החליטו להתחתן בחודש ינואר השנה, והשמחה היתה גדולה. השמחה היתה קצת פחות גדולה, כשבחודש מרץ הם הודיעו על ביטול האירוסים ועל פרידה.

משך תקופת האירוסים: חודשיים

לוסי דובינצ'יק
חודשיים - לוסי ואוהד | צילום: יחסי ציבור

דודו אהרון ושיר רוזנבלום

כמה היינו מושקעים רגשית במערכת היחסים של דודו ושיר? 10 מתוך 10, וכנראה אפילו יותר. אחרי שנתיים של זוגיות, ועל אף שציפורה (אמא של-) אהרון לא בחלה בשום אמצעי כדי להפריד ביניהם, הם התארסו בקפריסין לפני שנה בדיוק. האהבה תנצח, חשבנו, אפילו לנו יש סיכוי. אבל לא, בסוף ינואר האחרון השניים הודיעו שהזוגיות ביניהם הסתיימה. FML.

משך תקופת האירוסים: כמעט תשעה חודשים

דודו אהרון והחברה במיקונוס
תשעה חודשים - דודו ושיר

נינט טייב ויהודה לוי

שש שנים של זוגיות. אנחנו חוזרים: שש שנים ביחד לקח ליהודה ונינט להחליט שהם בשלים לשחזר את סיום העונה השניה של "השיר שלנו" – ולהתחתן (רק בלי האקדח וגיא זוארץ והמוות בבריכה). האירוסים של השניים, עליהם התבשרנו בקיץ 2012, היו המקבילה הישראלית לאירוסיהם של קייט מידלטון והנסיך וויליאם, ותכנוני החתונה זכו לסיקור גם במהדורות חדשות רציניות. השבר הנוראי שבא בעקבות הודעת הפרידה של הזוג בקיץ 2013 נחשב גם היום לאחד האירועים המכוננים של תרבות הסלבריטאים בישראל.

משך תקופת האירוסים: שנה

יהודה לוי ונינט טייב
שנה - יהודה ונינט | צילום: ברק פכטר

ולחישוב הסופי –

via GIPHY

לכו בבקשה לאפליקציית ה"היום לפני" של פייסבוק ותבררו מיד כמה זמן עבר מאז תמונת הטבעת ששמתם שם עם הכיתוב המקורי "אמרתי כן" או "היא התחננה אז הסכמתי". אם עברה יותר מחצי שנה, אתם בסיכון, וזה הרגע לעשות חושבים עם עצמכם. הממוצע הסלבריטאי לזוגות שנפרדו אחרי שהחליטו להתחתן עומד על שמונה חודשי אירוסים, לרוב מבלי לקבוע תאריך ולוקיישן לאירוע.