אחרי המלחמה ברשתות החברתיות וחילופי הפוסטים בין מעיין אדם ונתי שדה, הגיע תורם של איש הביטבוקס ואושיית הספורט לספק לנו קצת אקשן של מאחורי הקלעים. 

אז כמו שאומר המשפט הידוע: "מספיק גפרור אחד כדי לשרוף יער שלם", גם כאן הכל התחיל אתמול כשברייטנר פירסם פוסט בעמוד האינסטגרם שלו, שם הוא מתחזק, לא פחות ולא יותר מכ- 210 אלף עוקבים: "אני משתף פה קטע מוילת המושבעים בו אני עומד איתן מול מילים קשות ולא נותן מקום להערות פוגעניות וזלזול. אני עושה את זה כדי להראות לכם שזה לא קל אבל זה אפשרי, מקווה שזה יתן לכם את הכוח לעשות אותו הדבר כשזה יקרה לכם..."

"גדלתי כילד שלא הצליח להשתלב בחברה", ממשיך ברייטנר, "הקניטו אותי, השפילו אותי וצחקו על המראה ועודף המשקל שלי. לא תמיד יקבלו את הדרך שלכם, לא תמיד יכבדו אתכם. אבל תזכרו ללכת זקופים, להאמין בעצמכם ולהמשיך להלחם על מה שאתם מאמינים שצודק. רק ככה תצליחו לשנות. לא להתייחס למה שאחרים אומרים עליכם וגם אף פעם לא לרדת לרמה שלהם".

אני משתף פה קטע מוילת המושבעים בה אני עומד איתן מול מילים קשות ולא נותן מקום להערות פוגעניות וזלזול. אני עושה את זה כדי להראות לכם שזה לא קל אבל זה אפשרי, מקווה שזה יתן לכם את הכוח לעשות אותו הדבר כשזה יקרה לכם. כי זה קורה לכולנו. יש במציאות הרבה הישרדות. גם בהרצאות שלי ברחבי הארץ ודרך משרד החינוך, אני מספר על הסביבה בה גדלתי כדי להעביר את אותו המסר. גדלתי כילד שלא הצליח להשתלב בחברה - הקניטו אותי, השפילו אותי וצחקו על המראה ועודף המשקל שלי. אני מספר גם על ההתמודדות שלי, על הדרך שבה התפתחתי ולמדתי לעמוד שלי, להתרכז בדברים שעושים לי טוב, לא לסטות אפילו קצת מהדרך שלי וללכת בראש מורם. לא תמיד יקבלו את הדרך שלכם, לא תמיד יכבדו אתכם. אבל תזכרו ללכת זקופים, להאמין בעצמכם ולהמשיך להלחם על מה שאתם מאמינים שצודק. רק ככה תצליחו לשנות. לא להתייחס למה שאחרים אומרים עליכם וגם אף פעם לא לרדת לרמה שלהם!// @survivor.israel

A post shared by Sagi Braitner | שגיא ברייטנר (@sagibraitner) on


אין ספק שמדובר בפוסט מעורר השראה ומרגש אבל אי אפשר להתעלם מהעקיצה הסמויה של ברייטנר למתמודד רז זהבי. זהבי כמובן לא נשאר חייב ושעות ספורות לאחר מכן החליט להגיב לעקיצה המאוד ברורה של ברייטנר ולהרגיע בעמוד האינסטגרם שלו: "מטבע הדברים בקשיים הרבים ובצפיפות החברתית והרגשית בהישרדות נוצרו לא פעם עימותים מילוליים לא פשוטים בין חלק מהמתמודדים. יחד עם זאת חשוב גם להדגיש שלא נותר אפילו עימות אחד שנותר פתוח. כל עימות הסתיים בשיחות הבהרה חבריות ובחיבוקים..."

"לצערי", המשיך זהבי, "אתמול סמוך לכניסתי לאולפן שבת ביציע הראו לי פוסט מפתיע וניבזי שכתב שגיא ביטבוקס בו הוא לקח עימות בינינו בוילת המושבעים בנושא מכירת משחקים בהישרדות לכיוונים מניפולטיביים, כדי לנסות לשדרג את הפירסום שלו על הגב שלי ולקדם את הליגיטימיות שלו בעולם הילדים והנוער ואת העיסוקים שלו במערכת החינוך שלנו."

מי הצביע היום לתואר השורד האהוב? ❤️❤️❤️ // by @ran_all_over

A post shared by Sagi Braitner | שגיא ברייטנר (@sagibraitner) on


זהבי הוסיף ופירט בפוסט את השתלשלות האירועים מאחורי קטע הוידאו המדובר: "כפי שבטח הבנתם גם העימות שלנו נסגר כמה דקות לאחר מכן בשיחת הבהרה בינינו, חיבוק ואפילו סיכום הדדי שאם זה יוקרן נאפשר לציבור הצופים לשפוט. אני עמדתי בסיכום, שגיא בחר אחרת, כנראה בעצת יועצי אחיתופל. כנראה גם שהשתן עלה לו לראש. האסון הגדול ביותר לאדם הוא חטא היוהרה."

"תאמינו לי", אומר זהבי, "שאם הוא היה פונה אלי היינו אפילו מוציאים פוסט משותף על הסצנה שהיתה יותר חינוכית, רצינית ומכובדת מהדרך חסרת הכבוד שבה בחר להשליך עלי רפש וחרא בשביל לזכות בעוד כמה עוקבים והרצאות. רק מה? כשזורקים חרא מול וינטלטור הרסיסים ניתזים לכל עבר"

"השורות הבאות שכתבתי היו קשות", זהבי מתוודה, "אפילו קשות מאוד. שורות נקמניות בעלות השלכות שכוונו להיות חושפניות והרסניות. אבל אז ממש בחמש בבוקר הגעתי לסצנה בפרק שמעיין פוגשת את אמא שלה, נתי את אמא שלו, מנגיסטו את אח שלו וענבר שלי את השחר שלה.הסצנה הזו כנראה הצילה אותי מעצמי ומחקתי את השורות הקשות. מאחורינו יש גם משפחות. חודשיים בג'ונגל גם כשפוגעים בי סצנה אחת של פרופורציות מונעת ממני להיות חיית טרף. בקבלה ובהלכה היו מגדירים זאת - למדת להיות מהנעלבים שאינם עולבים בחזרה".

רז זהבי ושגיא ברייטנר
כל עימות הסתיים בשיחות הבהרה חבריות ובחיבוקים. ברייטנר וזהבי בתכנית | צילום: instagram

בסביבתם של השניים מבהירים כי הפוסט של ברייטנר הפתיע את זהבי וסביבתו מאחר והשניים היו במערכת יחסים טובה מאז התוכנית ובאמת היה מורגש שכל מתיחות שהייתה באי נשארה מאחור, אלא שהמציאות הוכיחה אחרת.

ברייטנר הוציא את תסכוליו ועל פי מקורבים לזהבי, הוא לקח את הדברים קשה והחליט לענות לו בצורה בוטה בעצמו. מה שבטוח - במפגש הבא של השניים, באירוע כזה או אחר, מערכת היחסים תהיה פחות חביבה מבדרך כלל. יש למה לחכות.