שם ברדוגו הודח בשלישי האחרון מבית "האח הגדול" ולמרות שעוד בתעודת הזהות שלו הסביר בדיוק מהן דעותיו הפוליטיות, דווקא בראיון הראשון שלו לפני הכניסה גילינו שם רהוט, מנומק וברור מאי פעם.

בסקאלה שבין ימין קיצוני לשמאל קיצוני, איפה אתה?

"לא על המפה בכלל. הדעה הפוליטית שלי היא שניסינו את מה שזה לא יהיה שמנסים כל כך הרבה שנים אבל תכלס זה לא עובד אז אפשר אולי לנסות משהו אחר. אנחנו כבר לא מדינה שמוקפת אויבים. אנחנו מנסים דרך אחת כבר המון שנים, שהיא צבאית, אז אולי זה המקום לשנות קצת את דרכינו מבחינה חברתית. 

זה סכומים גדולים של כסף שהולכים לדברים האלה וכשיש לך אנשים שהם רעבים ואין להם עתיד והם לא יכולים ללכת ללימודים טובים ולהעצים את עצמם כבני אדם, ובמקביל אנחנו בונים התנחלויות וקונים צוללות, אני מרגיש שאת הילדים שלי לא הייתי רוצה לגדל פה. אני רוצה שהילדים שלי יגדלו במקום שבו ידע ולימוד זה יותר חשוב מללכת לצבא בגיל 18".

שרון בסלון  (צילום: האח הגדול 24/7)
בטוח שהוא אחראי להדחה הזאת. שרון גל | צילום: האח הגדול 24/7

זה על הפרק?

"אני מקווה. זה לא כזה פשוט, לא כל אחד נולד פה עם דרכון גרמני שיכול לקחת את הדברים שלו וללכת. כן, מבחינתי ברגע שתהיה לי הזדמנות אמיתית ללכת מפה, אני לא אחשוב על זה הרבה". 

גם באירופה אתה רואה טרור שנכנס וגם בארה"ב

"הטרור בארה"ב זה אנשים לבנים שקונים נשק תחת התיקון השני והולכים ויורים באנשים אחרים על דעות אחרות. על זה אף אחד לא מדבר, הכי קל להפיל את זה על איזה מוסלמי כזה או אחר".

שם ברדוגו בראיון ראשון (צילום: מתוך האח הגדול 8 , שידורי קשת)
מקווה שלא יזכרו אותו. שם ברדוגו | צילום: מתוך האח הגדול 8 , שידורי קשת

ושיח מזרחי-אשכנזי בארץ?

"זה ברור מי יושב בלמעלה ומי בלמטה ומי יושב בעיירות פיתוח ואין לו כסף ללכת לבתי ספר טובים ולקבל חינוך ראוי ולהוציא תעודת בגרות ומי יש לו. זה ברור מי נשלח לטיס בצבא ומי הולך למטבחים, זה על הנייר".

איזה סוג של סלב תהיה?

"אני לא סלב בכלל. אני עדיין אותו בן אדם שהייתי לפני זה, בן אדם רגיל".

אתה לא מפחד שלא יזכרו אותך?

"אני מקווה איפשהו שלא יזכרו אותי, בשבילי זו החוויה".

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם