מעיין חודדה פותחת על איציק זוהר – כדי להגן על אורן חזן

זוכרים את הסלפי המביך של חבר הכנסת אורן חזן עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בביקור שלו בארץ? איך אפשר לשכוח. אבל רק במקרה שאתם עדיין צריכים עזרים ויזואליים, נפרגן לכם:

ח"כ חזן חטף הרבה אש על הסלפי הזה, ולא רק מביבי וחבריו – אלא גם משדר הספורט איציק זוהר. בואו רק נגיד שההתקוטטות ביניהם, שאירעה במהלך שידור ברדיו תל אביב, כללה מילים כמו "טיפש" ו"אידיוט", ואף האשמות על הצעות שקיבל זוהר מחזן בעבר לנהל קזינו בבולגריה.

איציק זוהר ומעיין חודדה (צילום: יחסי ציבור)
איציק זוהר ומעיין חודדה | צילום: יחסי ציבור

איך קשורה לזה יוצאת האח הגדול מעיין חודדה? לא ברור, אבל היא עדיין החליטה להביע את דעתה. "עד שהייתי בטוחה שראיתי הכל וששום אדם כבר לא יצליח להפתיע אותי יותר", פתחה חודדה את הפוסט שכתבה בפייסבוק, "בתעוזה ובעזות המצח המאופיינת לאנושות - מגיע הליצן הזה, איציק זוהר, שפשוט טורף את הקלפים מחדש, ונותן משמעות חדשה לצמד המילים 'אני המומה!' ולמשפט המוכר 'אין הגמל רואה את דבשתו! נראה לי שקצת התבלבלת. אתה, חמודי, לא בדיוק בעמדה של מבקר בעלי מרות, גם לא מבקר שימפנזות בספארי, נשמה. צא מהקליפ שאתה חי בו. ברוב חוצפתך לאחר שורה ארוכה ומרשימה של פרשיות, סקנדלים, פשעים ושאר ירקות שהיית מעורב בהם, איך עוד נשארה בך תעוזה להחליט מי ראוי לייצג את המדינה ומי ״יצור שאינו ראוי לייצג את המדינה, ואתה מדבר על יצורים?".

"הקנאה באנשים ששמרו על מעמדם ולא נפלו מהפסגה שיבשה עליך את דעתך", הרחיבה, "השם משפחה זוהר זה בסך הכל עיברות, אז אל תתייפייף ותהפוך פתאום לאיזו מלכת אנגליה שפגועה מהבריות. תחזיר את השכל מהברכיים לראש, תזכר היטב מאיפה באת, ותשנן לעצמך שלשם תמיד אתה חוזר בסוף כדי למזער את הנזק כשהגורל ישוב ויצחק ישירות בפניך, ויש לך ניסיון בזה".

"אתה מוזמן לבוא נזמין אותך לשווארמה", סיכמה חודדה את הפוסט. "אולי ככה תדלל את הרעל מהדם שלך. אורן חזן הוא הפרצוף של מדינת ישראל, וזו הסיבה שהוא נבחר לייצג אותנו, אתה רק פרצוף של משבר זהות בין סטייליסט לבין עממיות".

איציק זוהר בחר להגיב לכך במילים הבאות: "מבחינתי זה דואר זבל". טוב, זה היה קצר.

 

מעיין אדם ונתי שדה מ"הישרדות" מסתכסכים גם מחוץ למסך

לא שמעיין אדם ונתי שדה היו החברים הכי טובים בתכנית, אבל היחסים ביניהם באמת הגיעו לשפל רק אחריה. בראיון ל"שבעה לילות" נתי תיאר את מעיין כמי ש"יכולה להסביר גם למה היטלר הרג שישה מיליון יהודים". מעיין, כזכור, הייתה הדוברת של שרת התרבות מירי רגב, שלא מוצאת חן גם היא בעיני נתי.

מעיין אדם (צילום: שוקה כהן)
מעיין אדם | צילום: שוקה כהן

נתי שדה מגיב על מעיין אדם (צילום: צילום פרטי)
נתי שדה | צילום: צילום פרטי

מעיין לא נשארה חייבת, ובתגובה לאמירה הנוראית היא כתבה בפייסבוק שלה: "מקווה שאתה לא באמת מאמין שמישהו בעולם יכול להסביר למה היטלר רצח שישה מיליון יהודים, ובטח לא אני, נכדה לניצולי שואה. תתבייש". בהמשך הפוסט התייחסה למהלכים שלו ושל חבריו ב"הישרדות": "לרמוס אנשים זה מה שקרה במחנה שלכם, לא שלנו. מתחילת המשחק לא הפסקתם לרכל ולבזות אנשים והנה אתה ממשיך". את הפוסט סגרה עם המשפט: "הראיון הזה, כמו השיח שלכם על האי, מעיד יותר עליכם מאשר עלי".

 

ליהיא גרינר וקורין גדעון מתעמתות בכל הכוח

עוד ראיון בלתי נשכח מהשנה החולפת הוא הראיון של ליהיא גרינר ל"ידיעות אחרונות", בו אמרה כי "להיות שמנה זו הפרעת אכילה. אני מאוד מצטערת, אבל אלה לא באמת חיים, וזו לא הנאה, סורי. זה לא כיף כשאת הולכת לקניון ולא יכולה להיכנס לכל חנות. הכי כיף להיות רזה. שמנות מוותרות לעצמן ואין להן כוח רצון, אין להן מוטיביציה. הן ויתרו".

כצפוי, גרינר חטפה על הדברים החריפים האלה הרבה מאוד אש, אבל עמדה על שלה ואמרה בתגובה: "אני כל החיים אהיה שמנה בראש ואני מדברת כמישהי שהייתה שמנה ואני יכולה להרשות לעצמי לדבר ככה. אני מדברת רק מניסיון ורק מתוך הרגשות שלי".

מי שלא התרצתה מההסבר היא המנחה קורין גדעון, שראיינה את גרינר לתכנית "אנשים" – ראיון שירד מהר מאוד לטונים צורמים למדי. כמה צורמים? לקראת סיום הראיון, גרינר אמרה שאם קורין לא תתן לה לדבר, היא פשוט תקום ותעזוב את האולפן, כי "לא בשביל זה היא באה". בפייסבוק שלה כתבה גרינר לאחר מכן: "בקושי נתנו לי להוציא מילה. המנחה פשוט הייתה צריכה להתראיין... אמא שלי לא צועקת עליי ככה". וזה לא הכול: "אבל הבנתי מאיפה זה בא. זה פשוט נגע בקורין כי היא עצמה עסוקה מאוד בדימוי גוף ורזתה מאוד לאחרונה...".

לאחר כל הסיפור הזה עברו כמה שבועות בשקט כמעט גמור, וכולנו היינו מוכנים לעבור הלאה – עד שליהיא עוררה את הרוחות מחדש. היא הגיעה לכנס " WELLNESS MAX" של מגזין "מנטה", ושם אמרה בריאיון: "אני שמחה שזה מה שקרה. היא מאוד צעירה, אין לה יותר מדי ניסיון בלראיין, כי עם כל הכבוד לא מדובר בלהנחות את 'האח הגדול' או את גיא פינס. היא לא מקצועית, היא ממש לא מקצועית. כשהיא יוצאת מהפרומטר היא לא יודעת מה להגיד".

 

ליהיא גרינר (צילום: ליהיא גרינר)
ליהיא גרינר בכנס של מגזין "מנטה" | צילום: ליהיא גרינר

קורין גדעון (צילום: דניאל קמינסקי)
קורין גדעון | צילום: דניאל קמינסקי

ליהיא גרינר מפוצצת ראיון עם הסטייליסטית גאלה רחמילביץ'

הסכסוך של גרינר עם גדעון היה כל כך עסיסי שכמעט שכחנו שרק חודש לפניו גרינר שוב עלתה לכותרות בגלל נושא דומה. אמירה בוזגלו, המנחה את תכנית הרדיו "באה בטוב", ראיינה את הסטייליסטית למידות גדולות גאלה רחמילביץ', שיצאה על ליהיא גרינר ושיטות הדיאטה שלה: "אני אומרת, אחותי, את לא מצליחה למצוא קריירה? תלכי לאוניברסיטה. לא יכול להיות עשית דיאטה ועכשיו אלוהים רמז לך שתהיי גורו. כל אחת שעשתה דיאטה הופכת לגורו של דיאטות ומשייכת את זה למקום של בריאות. דיאטות יש המון דרכים לעשות, זה לא תמיד בריא".

לזכותה של גרינר, אגב, ייאמר שהדיאטה שלה אכן הייתה מוצלחת מאוד, לפחות מבחינת תוצאות – היא השילה יותר מ-30 ק"ג ממשקלה, שיתפה את הציבור בכל התהליך ואפילו התחילה לייעץ לאנשים שרוצים לרדת במשקל גם הם. אבל כשבוזגלו העלתה את ליהיא גרינר על הקו כדי שתגיב לדבריה של הסטייליסטית, גרינר החליטה לא לשתף פעולה: "אני לא מאמינה שאת עושה את זה, אמירה", אמרה ומיד הכריזה – "אני לא אתן לה את הבמה הזאת וביי". ובמילים האלה, בשניות ספורות, פוצץ הראיון כולו.

לאחר מכן גרינר סיפרה ל-mako סלבס: "יש כל כך הרבה דברים שגאלה בכלל לא יודעת. אני מודרכת ומאוד מלומדת בנושא והדף שלי עדיין קיים באינסטגרם. למרות שהיא חשבה שמחקתי את החשבון בו אני נותנת טיפים ('ליהיא לייט'), היא לא יודעת שפשוט שיניתי את השם של העמוד. אני כאן כדי לעזור לכל מי שרוצה. אני מוצפת בהודעות לשנתיים הקרובות ואני אעזור מכל הלב".

אדל בספלוב מאיימת לתבוע את מורן פיטנס

ואם לא שבעתם מנושא הדיאטות ודימוי הגוף, קבלו ריב נוסף שקשור אליו – והפעם בכיכובן של האיט גירל אדל בספלוב ושל בעלת הסדנאות לחיטוב הגוף ולהרזיה מורן פיטנס. מורן שיתפה פוסט שבספלוב העלתה לעמוד האינסטגרם האישי שלה – פוסט בו סיפרה שהיא ירדה במשקל בעזרת תוספי מזון שפרסה ובשילוב כושר. למה שמורן תשתף את הפוסט הזה? ובכן – כדי להסביר לציבור שאין כזה דבר כדורי הרזייה טבעיים, ושמדובר בשקרים. "אין לי שום דבר נגד בספלוב", כתבה, "אך יש לי מספר דברים להגיד כנגד הפרסום המזעזע שהגברת בספלוב מעבירה, במיוחד כשהקהל שאליו היא פונה הוא למעשה ילדות צעירות בגיל ההתבגרות!". "אני דוגלת באורח חיים בריא. אני דוגלת בתזונה נכונה. אני מדריכה נשים להצלחה בגוף ובנפש", סיכמה.

אדל בספלוב (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
הפוסט של מורן פיטנס | צילום: צילום מסך, פייסבוק

אדל בספלוב (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
אדל בספלוב | צילום: צילום מסך, פייסבוק

בספלוב ואנשיה לא אהבו את השיתוף, ופנו אל מורן באיום – הורידי את הפוסט, או שנפנה לעורך דין. ואכן, הפוסט הוסר – אבל אנשיה של בספלוב לא נרגעו: הם טענו שנעשה שימוש על מנת לקדם את מורן על גבה של בספלוב מבלי שיהיה ביניהן שום קשר או שיתוף פעולה, ולכן החליטו לפנות בכל זאת להליך משפטי. בספלוב אמרה: "אני מעולם לא הצטלמתי עבורה או אישרתי לה להשתמש בתמונה הזו, זו תמונה שפורסמה מזמן בקמפיין אחר לגמרי שלא קשור אליה ואין לי שום קשר עסקי איתה. מעולם היא לא קיבלה אישור להשתמש בי או בתמונה".

אדל בספלוב  (צילום: אור גפן)
אדל בספלוב מדגמנת, ינואר 2017 | צילום: אור גפן

יוספה ברק, המייצגת את מורן פיטנס, דווקא הייתה עדינה יותר: "מורן דוגלת בספורט ובריאות. היא יוצאת נגד התופעה של כדורי הרזייה וכמובן לא נגד אדל בספלוב, אלא נגד פרסום כדורים לצרכי הרזייה. מאחלת לכולנו בריאות גוף ונפש". לנו נותר רק להצטרף לאיחול.

אורנה דנינו ומעיין אשכנזי הופכות לחברות, מסתכסכות – ומשלימות שוב

הרבה אקשן היה לנו השנה משתי יוצאות האח הגדול. כזכור, בבית האח השתיים הסתדרו יפה אחת עם השנייה ואפילו היו חברות טובות, עד שאורנה הציעה לאביחי, בן זוגה של מעיין, לישון אצלה אחרי הגמר. טוב, אנחנו חייבים להודות שההקשר היה קצת יותר חברי – אורנה דאגה שאביחי לא יצליח להגיע לביתו שבאילת באמצע הלילה, ולכן הציעה לו לבוא לישון אצלה. ועדיין, להפנות הצעה כזאת לבן הזוג של חברה שלך – זה קצת מפוקפק.

אורנה ומעיין מקשיבות  (צילום: האח הגדול 24/7)
אורנה ומעיין | צילום: האח הגדול 24/7

מעיין הצהירה לאחר מכן: "זהו, הלכו לי החברות, נשארתי רק עם הבנים", ואפילו אבא של אביחי הצטרף לבלגן וכתב בפייסבוק על אורנה: "היא חייבת לעוף, שטן מהלך". מקורבים למעיין ולאביחי טענו שאורנה מטנפת עליהם מאחורי הגב, ואפילו שהמשפחה של מעיין הבהירה לה שכדאי לה לתפוס מרחק מאורנה. ובואו לא נשכח גם שאורנה הביעה את תמיכה באביחי ובחמימו לזכייה באח הגדול, ולא במעיין ובאביחי. בקיצור, היחסים בין השתיים עלו על שרטון רציני, ואחרי התכנית מעיין ואביחי החליטו להתרחק מאורנה עד כדי ניתוק קשר.

מעיין ואביחי (צילום: יפעת צבר)
מעיין ואביחי | צילום: יפעת צבר

עד עכשיו נשמע שמי שהתנהגה לא יפה הייתה בעיקר אורנה, אבל גם ידיה של מעיין לא נקיות לגמרי. אורנה, כזכור, נכנסה לבית האח חודש אחרי שאחותה חגית ז"ל הלכה לעולמה. היא שיתפה לא אחת בקשיים שהיא חווה בעקבות האובדן, ובניסיונה להמשיך בחיים שגרתיים. כשבתה של חגית חגגה יום הולדת, אורנה הכינה לה סרטוני ברכות בכיכובם של לא מעט אנשים -  וביום שהאחיינית הצעירה קיבלה את הסרטונים, היא גם נתקלה במקרה במעיין אשכנזי. הילדה סיפרה למעיין שזהו יום הולדתה וביקשה להצטלם איתה, וכמובן נענתה בחיוב – עד שמעיין הבינה שמדובר באחיינית של אורנה, ואז עיוותה את פניה, המשיכה לדרכה ולא הצטלמה איתה.

אורנה ומעיין בחצר (צילום: האח הגדול 24/7)
אורנה ומעיין | צילום: האח הגדול 24/7

אורנה קראה להתנהגות הזו "בזויה", מעיין הכחישה מכול וכול – ונראה שהיחסים ביניהן כל כך רקובים שכבר אי אפשר יהיה לשקמם. אבל אז הבלתי ייאמן קרה, והשתיים השלימו. במאי השנה שתיהן נסעו עם חברים לפסטיבל המוזיקה גאונדד, והעלו תמונת סולחה מרגשת.