העונה השישית של "האח הגדול" הסתיימה לפני כשנתיים וחצי ואנחנו במרחק של שבועות ספורים מעונה חדשה ועדיין, אותם ריבים עדיין מעסיקים את אותם דיירים ובמקרה הזה - אורטל בן דיין ואלדד גל-עד.

המריבות בין אב"ד לבין אלדד החלו בכותלי הבית, לרוב על רקע דעותיהם הפוליטיות השונות, ונמשכו הרבה מעבר אל החיים שאחרי כשפוסט שהעלתה אב"ד בפייסבוק שלה שלשום גרם לנו לתהות.

"בנסיבות שונות ומשונות שקשורות לדייר שלא יודע להפסיד בכבוד", כתבה, "נאלצתי לצפות שוב בפרקים מהאח הגדול מהעונה בה השתתפתי. עברו שנתיים וחצי מאז אבל יש כאלה שלא מתקדמים ואני מרחמת עליהם".

"הדייר שלא יודע להפסיד בכבוד" לדבריה הוא גל-עד שהגיש לאב"ד מכתב התראה לפני תביעה לפני כחודשיים על פוסט שכתבה עליו לפני כשנתיים וחצי בפייסבוק שלה בזמן ששהה בבית האח.

עוד כשעלה הפוסט, הוא עורר מהומה וגרם לבני משפחת גל-עד לתקוף בחזרה בשמו של גל-עד הסגור בבית אבל נראה שהוא עדיין נוטר טינה לאב"ד על אותו פוסט. במכתב ההתראה גל-עד דרש כי אב"ד תתנצל ואף תשלם לו סכום פיצוי של כרבע מיליון שקלים. כשזו סירבה לשלם, גל-עד הגיש תביעה.

אורטל בן דיין (צילום: ליאור קסון)
לא מתכוונת לשתוק. בן דיין | צילום: ליאור קסון

אב"ד, כהרגלה, לא נשארה חייבת והשיבה על התביעה שלו בכתב הגנה ותביעה שכנגד משלה כשהיא טוענת כי היא מוכנה להסיר את הפוסט מהאוויר אולם היא מסרבת להתנצל ואף מאיימת בתביעה משלה בגין לשון הרע ופגיעה בשמה הטוב על ידו. בין היתר טענה כי גל-עד ניצל את זמן החשיפה הממושך שזכה לו בבית (פלטפורמה רחבה בהרבה מעמוד הפייסבוק שלה) כשהשמיץ אותה ואת דעותיה ללא הרף. 

מה שזה אומר שכרגע מול בית המשפט עומדות שתי תביעות - זו של גל-עד וזו של בן דיין כשהעניין בין השניים רחוק מלהיגמר בדרכים המקובלות. בהצלחה לכולם, מה שנקרא.

אורטל בן דיין בתגובה:

"אלדד גל-עד, מספר שנים אחרי השתתפותו בתוכנית ריאליטי, בשעות פריים טיים, 'האח הגדול' המשודרת בערוץ 2, ולאחר שנשכח מהעין הציבורית, צץ מן האוב, והגיש תביעת סרק המונעת מתאוות פרסום ותאוות בצע. גל-עד הוא שהכפיש אותי בשידור חי, ואמר אודותיי אמירות חמורות, בזמן צפיית שיא. לא ברורה התבונה שבהגשת התביעה הזו, מי שגר בבית מזכוכית לא כדאי לו לזרוק אבנים. ואולם משהוגשה, בוודאי שלא עוד אחריש נוכח הדברים החמורים שנאמרו אודותיי. חמורים פי כמה מכל התייחסות שלי להתקפותיו הבוטות של גל-עד. דבריו של גל-עד הם דיבה חמורה והסתה לשמה"

אלדד גל-עד בתגובה:

"התביעה שהוגשה נגד אורטל מתייחסת למסכת אירועים אחת: ההשמצות חסרות השחר, שפרסמה אורטל בפייסבוק, נגדי לאחר שהודחה מהתוכנית ולא במסגרת התוכנית עצמה. אמנם, לא יהיה זה בלתי אפשרי להניח, כי אורטל ניסתה להשפיע על תוצאות הגמר, באמצעות ההשמצות שפרסמה בפייסבוק, סמוך לגמר האח הגדול. אולם הנזקים הנתבעים אינם קשורים לנצחון או הפסד, בתכנית, אלא נוגעים אך ורק לחוק לשון הרע ולפיצויים הקבועים בו. באופן לא מפתיע אורטל ממשיכה לצייר תמונות כוזבות בדמיונה הקודח. שיהיה לה בהצלחה עם זה".

עו"ד של בן דיין, רון לבנטל, בתגובה לדברים:

באופן מוזר, ובשיהוי של שנתיים וחצי, הגיש התובע תביעת סרק וחסרת פרופורציות נגד אורטל. בתביעה שכח לציין שכינה אותה קודם לפוסט שלה, בתואר קאחבה, בוגדת, ועוד אמירות חסרות ביסוס. פוסט התגובה של אורטל נכתב לאחר שנחשפה למימדי ההסתה החמורים של דברי התובע נגדה אז. לטובתה עומדות הגנות משפטיות רבות, ובין היתר העובדה כי התובע העיד על עצמו את הדברים שכתבה אודותיו במספר ראיונות לתקשורת. אורטל ואני הגענו למסקנה כי התביעה הוגשה, ככל הנראה, מתוך עניין כספי נטו או בעבור סיפוק יצר פרסום ורצון לחזור לתודעה הציבורית (אחרי שתמונות עירום שפירסם לא זכו לתהודה כלשהי). בכוונת אורטל להגיש תביעה שכנגד, בגין אמירות קשות פי כמה, שנאמרו על ידו בטלוויזיה בפריים טיים ומשמעותם והפיצוי בגינם יאפילו על הטענות שנכתבו. זה קרב מיותר ואנכרוניסטי שנכפה על אורטל בן דיין, אך מדובר בפייטרית העומדת על שלה, ומשנגררה לתוך זירת האיגרוף – היא תצא ממנה כשידה על העליונה.

אלדד גל עד (צילום: מיכאל טופיול)
מבקש פיצוי של כ-250 אלף שח. גל-עד | צילום: מיכאל טופיול
_OBJ

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם