בדיוק לפני כעשור, שמו של שרון הולצמן, זמר ולשעבר בסיסט להקת "אבטיפוס", עלה לכותרות כשבאתר האינטרנט שלו פורסמה ידיעה המעוצבת בסגנון חדשותית ובה הוכרז כי הזמר נפטר ממנת יתר.

זמן קצת לאחר מכן, התברר כי הולצמן עצמו (47) אחראי לידיעה המזויפת כשניסה לייצר פרובוקציה תקשורתית ולקדם אלבום שהוציא בזמנו.

אמש, בזמן שהמדינה סערה סביב הפיגוע הרצחני במתחם שרונה בתל אביב, החל גל שמועות עיקש כי אחד מנרצחי הפיגוע הנוראי הוא לא אחר מאשר הולצמן.


בהתחשב בעברו, כלי התקשורת ואנשים בסביבתו של הולצמן התייחסו אל השמועות בערבון מוגבל מאוד. לרגע נראה היה כי השמועה הופכת לאמת כאשר ערך הויקיפדיה של הולצמן נערך שוב ושוב ובו נוספה עובדת הירצחו בפיגוע. אחרי שהולצמן לא השיב לשיחות ולהודעות של קרוביו, נראה היה כי הפעם מדובר בעניין רציני.

במקביל, באתר חדשות זוטר פורסמה הודעה ובה נמסר כי הותר לפרסום כי הולצמן הוא חלק מארבעת הנרצחים בפיגוע. חיפוש קצר של שמו בגוגל העלה לא העלה שום ידיעה מאת אתר חדשות רציני אבל כן עלו ידיעות לפיהן רק בחודש שעבר הואשם בתרמית וזיוף של ניירות ערך.

לאחר שעות של שמועות וספקולציות שונות, הולצמן נדרש בשעת לילה מאוחרת בעמוד הפייסבוק שלו להסבר: "הכול בסדר", כתב. "הגשתי תלונה במשטרה. מצטער שלא יכולתי לענות למבול הטלפונים ולא - לא זייפתי את מותי - עשיתי את זה פעם אחת וזה הספיק לי לכל החיים. ממש לא מגניב. משתתף בצער המשפחות השכולות ומתפלל להחלמת הפצועים".

שרון הולצמן פרומו (צילום: פיני סילוק)
נחשד מחדש. הולצמן | צילום: פיני סילוק

אין תמונה
הולצמן מתייחס לשמועה על מותו בעמוד הפייסבוק שלו

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם