לצערנו הרב, לאורטל בן דיין אין יותר מדי יריבים אינטלקטואלים שיצליחו לעבור איתה דיון שלם בלי להשתתק ולחסום אותה מהפייסבוק (זה היה מאוד ליים מצדך, אור סיונוב) אבל לפעמים גם היא שוכחת את זה ומתחילה אחד כזה.

באחד מהסרטונים המאוד ויראליים של "הישראליות", הקומיקאית לאה לב דיברה על נושא התחבורה הציבורית ובה ציינה כי אנשים הנוסעים בה "זה בדרך כלל כל האנשים העצובים והמסכנים. שארית הפליטה של החברה הישראלית".

משם המשיכה לב לציין כי בכל פעם שהיא עולה לאוטובוס היא צריכה לבחור איפה לשבת, כשאחת האופציות היא "איזו פרחה שמסריחה מקרם של ללין".

הביטוי הגזעני "פרחה" קומם את בן דיין שכבר התייחסה לנושא בעבר בסדרה "ערסים ופריחות - האליטות החדשות" כשציינה כי מדובר ב"תיוג אלים ומעליב בטירוף" ומחתה על השימוש בו.

בן דיין צפתה בוידאו שזכה למעלה מרבע מיליון כניסות נכון לרגע זה, החליטה לצלם מסך על השימוש בכינוי "פרחה" וכתבה על לב: "אויש סתמי חתיכת פאקציה אשכנזיה גזענית עם חולצת פלנל שקוראת לעצמה ישראלית". 

כמו תמיד אצל בן דיין, הסטטוס הפך בדקות ספורות למהומת פייסבוק בה רבים תמכו בעמדתה של בן דיין אך לא מעט החליטו להתרעם על האמירה הקשה של בן דיין כלפי לב.

מה שטלטל את עולמנו כלל לא היה הויכוח האינטרנטי הזה אלא העובדה שלאחר שבן דיין כינתה את לב "פקצה", לא מעט גולשים קפצו כדי לומר שזה מעט אירוני שבן דיין תתנגד לשימוש במילה "פרחה" אבל תשמש במילה "פקצה" שהיא ראשי תיבות ל"פרחה קטנה צעקנית". מה שהוביל אותנו לשאילתא משרדית שהתפתחה למהומת עולם.


mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם