כבר שנים שעודד מנשה ואשתו עדן הראל נמצאים בתהליך התקרבות לדת וחזרה בתשובה. במהלך הזמן ראינו גם את השינוי החיצוני בהם וגם את ילדהים חובשים כיפה, לבושים בצניעות, הולכים לבית הכנסת ושומרים שבת ומסורת.

השניים לא הסתירו את ההתרחקות מימי ההוללות של עדן כמנחה פרועה ב-MTV והמעבר לחיי משפחה, כאלה עם אורח חיים דתי גם על המסך וגם עם חמשת הילדים בבית, אבל נראה שיש משהו שעודד כן נמנע ממנו וזו הכיפה.

בראיון שהעניקו בני הזוג לחיים אתגר, מנשה דיבר בפתיחות על הדרך בה הוא מגדיר את עצמו, על הציצית מתחת לבגדים ועל הכיפה בכיס האחורי, "אם אני צריך לברך אז לא נעים בלי כיפה, זה כבר אסור".


אתה במקום מורכב עם החזרה בתשובה. יש מבוכה?

"לפעמים אני יכול למצוא את עצמי מדלג או לא עונה כמו עכשיו, או הולך בין הטיפות כשאני נמצא במקומות שאני רוצה להעביר את זה, כי מה אני אגיד? כן, אני דוס עכשיו. כן אני עושה הרבה ילדים כי אני דתי, השאלות האלו מביכות אותי".

אתה דוס?

"כשאני לבד בחיים הפנימיים שלי? אין מצווה שאני לא עושה. הסיבה שאני לא שם כיפה על הראש זה כדי לא לאכזב את אימא שלי, את דודה שלי, את המשפחה שלי, הם נורא יתאכזבו. מבחינתם זה נורא עצוב. תחשוב שיאיר גרבוז הבן שלו חוזר בתשובה".

הכתבה המלאה תשודר הערב ב-18:50 ב"אנשים - מהדורת קיץ".

 

עדן הראל, עודד מנשה
דוס זה לא כמו דוסון קריק, נכון? | צילום: פול סגל

_OBJ

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם