"אם אתה עוד פעם תקרא למורה שלי 'מיסטר מיאגי, אתה תפגוש שטן שלא הכרת בחיים", זה היה המשפט סימן את תחילת עונת "האח הגדול" באופן רשמי והיה רק רמז לבאות מפיו מפיק העלבונות היצירתיים של שי חי.

בינתיים עברו כמעט 90 יום בבית והשיחות על המורשת היפנית צומצמו לביטויים משונים בלבד. בכל זאת, הייתה לו פינת "כל האמת בפרצוף", הצעת נישואים לתני ויריבות מרה עם אור על הראש.

ובכל זאת, אנחנו עדיין זוכרים את הימים בהם שי חי על התקופה הממושכת שהעביר ביפן, זו שגם הכשירה אותו להיות מורה הקראטה שהוא היום שאף מחזיק בבית ספר בבעלותו ובניהולו. 


זה מה שגרם לנדב בורנשטיין וצוות "חי בלילה" להרחיק עד יפן כדי לשוחח עם הגרנד מאסטר של שי חי, שינג'ו קיו הידה, ולשאול אותו על תלמידו המפורסם. אגב, למקרה שזה חמק מכם, "קיו" הוא גם שם בנו של שי חי (זה שעושה כבר קקי חופשי).

"נפגשתי עם שי חי לפני שמונה שנים כשהופיע אצלי וביקש להתקבל", מספר קיו הידה. "הוא היה כולו מקועקע, מה שעורר אצלי חשד לגביו. הייתה לו אשרה לשלושה חודשים ובזמן הזה למדתי להכיר אותו. הוא עבד קשה מאוד באימונים, מבוקר עד ערב, ואז הבנתי שהוא אדם ממוקד מאוד ונחוש בדעתו".

לגבי ההשתתפות שלו בתכנית הריאליטי, קיו הידה מספר כי "נודע לי שהוא משתתף בתכנית טלוויזיה דרך הפייסבוק. שי הוא אדם שעוסק במגוון של דבירם אבל בעיניי זה מאוד משונה. לא העליתי בדעתי שהוא יהפוך לכוכב טלוויזיה".

קיוהידה מסביר: "שי מחזיק בחגורה שחורה דאן 5 והוא גם מורה מומחה, לכן העיסוק העיקרי שלו צריך להיות קראטה". עוד הוסיף: "הייתי רוצה שהוא ימשיך לעסוק בקראטה ברצינות תוך כדי העיסוקים האחרים".

בורשטיין אף עדכן את המאסטר כי שי חי מסרב להשתתף במטלות הבית משום שאינו רוצה שתלמידיו יראו אותו כך. על כך קיו הידה הגיב: "ביקרתי בישראל פעמיים והכרתי את התלמידים שלו, כך שאני יודע שהוא מנחה ומלמד אותם ברצינות רבה ובמסירות. שי רוצה להראות לעולם שניתן להשיג שלום דרך הקראטה".

הוא יזכה לדעתך?

"אני מעודד אותו לנצח ולזכות בכל דבר שירצה. אני יודע שיש לו כוחות להתמודד עם כל דבר שניצב בפניו הודות לאימונים הקשים שעבר בקראטה וחוויות לא פשוטות שעבר בחייו. אני מצפה ממנו שיצליח גם החוויה הזו בזכות הקראטה".

מייקל ושי חי באימון קארטה (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
תזכורת: מדובר במייקי אלרוי | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת
המאסטר של שי חי בראיון ראשון (צילום: מתוך חי בלילה, שידורי קשת)
"שי רוצה להראות לעולם שאפשר להשיג שלום דרך הקראטה". בסדר | צילום: מתוך חי בלילה, שידורי קשת

 mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם