אחרי שמירי בוהדנה קיבלה לביתה מכתב המבשר לה על התעשרות בשישה מיליון יורו, הגיע תורו של רז זלצרמן, מי שכבר לא יתעשר דרך "המירוץ למיליון", להיות קורבן לתרגיל עוקץ.

בתחילת השבוע זלצרמן קיבל לכאורה טלפון מאיש תקשורת מהבכירים בתעשייה, שם שכולכם מכירים היטב, בה פרגן האיש המדובר לזלצרמן ובת זוגו, אלכסה דול, וטען כי יש בידיו הצעת עבודה עבורם.

רגע לפני שנקבעה פגישה, אותו "בכיר" התעניין האם זלצרמן עדיין בעסקי היהלומים. משנענה בחיוב, חיבר אותו ליד ימינו בטענה כי הוא מחפש טבעת יהלום עבור בת זוגו. על פניו, שתי ציפורים במכה אחת.

השיחה בין זלצרמן ליד הימין הייתה ארוכה, עמוסת שאלות ובקשות על אינפורמציה ובסיומה, לקח האיש זמן לחשוב על אבן היהלום אותה ירצה להזמין, אם בכלל. למחרת בבוקר, האיש התקשר והודיע לרז כי הוא מעוניין להזמין את האבן היוקרתית.

עוד ב-mako סלבס:

עבור ההזמנה, ששוויה כ-400 אלף שקלים חדשים סך הכול, העביר האיש לזלצרמן כרטיס אשראי וביקש שיעביר לו את האבן דרך שליח שיגיע לאסוף את זה ממנו. רז פנה אל חברת האשראי, העביר את הפרטים לחיוב ומשקיבל אישור, השלים את העסקה והתכוון לשלוח את האבן כפי שנקבע.

אלא שאז חשד התעורר בקרבו ורז החליט להרים טלפון לחוליה המקשרת - אותו איש תקשורת בכיר - כדי לברר איתו פרט כלשהו והופתע לגלות כי האיש מעולם לא ניהל איתו ולו שיחה אחת ומי שטלפן לזלצרמן היה מתחזה.

מיותר לציין שבאותו הרגע זלצרמן, שכבר הבין שכמעט ונעקץ בסכום של כחצי מיליון שקלים חדשים, עצר את העסקה ברגע האחרון. כשהבינו רז ושותפו את חומרת המעשה, ניגשו להגיש תלונה במשטרה.

זלצרמן, ניצלת ברגע האחרון?

"תודה לאל שזה נגמר ככה. מסתבר שיש הרבה נוכלים ותמיד צריך להישאר עירניים. אני מקווה שיתפסו אותם".

רז זלצרמן ודר זוזובסקי (צילום: אביב חופי)
ניצל ברגע האחרון. זלצרמן | צילום: אביב חופי

עוד mako סלבס בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם ובגוגל +