היא הגיעה למסך הטלוויזיה עם "פושרז", למיליוני צפיות ביוטיוב, למסיבות גייז ועכשיו התופעה שהיא נועה קירל מגיעה עד לכנסת. תירגעו, זה לא עוד טייטל שכוכבת הפופ העולה זכתה לו.

אחרי שפרסמנו כי קירל תופיע במסיבות גייז בשעות המאוחרות של הלילה (סליחה נועה, לא התכוונו), הגיעו עשרות תלונות למשכן הכנסת ובעיקר לחברת הכנסת מטעם מפלגת "יש עתיד", ד"ר עליזה לביא.

לביא, שבעבר כיהנה כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, קיבלה נחשול של תלונות על העובדה שקירל היא קטינה בת 14 שמופיעה במועדונים שאליהם הכניסת מותרת מגילאי 19 ומעלה.

עוד ב-mako סלבס:

על אף שההופעה של קירל הייתה מקרה חד פעמי ומדובר היה בשתי הופעות בלילה, בין היתר נטען בתלונות שקירל מועבדת מסביב לשעון וכי יש לבחון האם קיבלה היתר לעניין ממשרד האוצר כמתבקש במצבים מהסוג הזה.

לביא זיהתה כי מדובר בנושא נפיץ במיוחד והחליטה לפעול בנושא. ל-mako סלבס נודע כי הבוקר היא הגישה בקשה דחופה לדיון בוועדה לזכויות הילד. גורמים המעורבים בנושא סיפרו כי "היא דורשת לטפל בדחיפות בתופעה הזו". "אחת הדרישות שלה, מעבר להבאת העניין לדיון דחוף בוועדה, היא גם יצירת אכיפה מסודרת לעניין", המשיכו.

ח"כ עליזה לביא בתגובה: "צריך לשמור על הילדים, לעיתים גם מהוריהם. איך ייתכן שילדים מופיעים במועדון שהכניסה אליו אסורה לבני גילם? יש להחזיר את האחריות להורים, אבל גם להטיל מגבלות על המעסיקים. חייבים לשמור על הילדים".

אמיר קירל, אביה של נועה בתגובה: ״לא ברור לי סביב מה המהומה, המדובר באומנות טובה וחיובית, ובבמות לגיטמיות ומוכרות. נעה נערה מוכשרת שכמותה לא הייתה, סוחפת וחיובית, והרבה מעבר להיותה כישרון מטאורי מדובר בדמות חיובית, חינוכית, תלמידה מצטיינת, בת למופת וגאווה להוריה לבני משפחתה ולחבריה, ובעז״ה גם תייצג את ישראל בעולם כולו לחיוב ולא ירחק היום. 

 מי שמכיר יודע שנעה נערה צנועה, שתמיד נכונה לסייע לכל דורש, עוזרת בסתר לילדים רבים חולים לנוער במצוקה ועוד רבות ידובר על פעילותה. כדרך חיים אנחנו משפחה צנועה וכל הנסתר יש בו ברכה, לרבות עזרה לזולת ! נעה, בכל הזדמנות חוזרת ואומרת כמה היא נגד אלימות ונגד שיימינג ברשת, כמה היא בעד בניית עתיד טוב, בעד לימודים ומסגרות כמוהה למיטב ידעתי נערים ונערות נוספים ידועים.

מדובר בדור חדש וחיובי שקם ופועל על ערכים בהדרכת הורים תומכים וזאת דרך האומנות.יתרה מזאת הוריה של נעה כהורים אחרים נוהגים להגיע עמה לכל הופעה ובכל שעה ולפקח על המתרחש תוך שמירה על המסגרות.״ 

נועה קירל (צילום: YOU TUBE)
לא יורדת מהכותרות. קירל | צילום: YOU TUBE

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם