כבר עברו שלושה שבועות מאז ששי חי עזב את בית "האח הגדול" וכמעט ארבעה חודשים מאז שנכנס לבית במסגרת אחת מהעונות היותר סוערות שהיו לנו.

לא אחת הוא דיבר על היחסים שלו עם האקסית ואם ילדיו, איה מלמד חי, ועל אופי הפרידה שנעשתה על רקע הרצון שלו לצאת ממערכת היחסים והבגידות החוזרות ונשנות שלו.

מאז איה, שעובדת כסטייליסטית ובעלת בלוג אופנה, הפכה לאחת מהנשים המחוזרות בתעשייה כשהיא מקפידה לא להגיב על האקס המפורסם וגם לא על בת הזוג לה התארס בתוך הבית, תניה גרבר.

ראינו אותה בלא מעט תצוגות אופנה ואפילו במפגש אחד מפתיע עם שי, תניה והחברה ארבל קינן, אבל הפעם הראשונה שבה היא מדברת על הנושא היא בראיון שער שיתפרסם מחר עבור מגזין "גוסטייל". לא מעט נושאים יש על הפרק - שי חי, הבגידות, הילדים המשותפים, החיים כמישהי מפורסמת על כורחה, ואל תדאגו, על כולם איה מדברת. 

איה מלמד חי, אפריל 2016
"אני בן אדם טוטאלי ומיד נהיינו זוג"

השניים הכירו כשאיה הייתה בת 17 ואילו שי בן 23. הם נישאו באוקטובר 2010 (בעשירי לעשירי, כן) והביאו לעולם שני ילדים בשם קיו וריי. "כשפגשתי את שי הכרתי בן אדם שמאוד רוצה להצליח, מאוד ממוקד מטרה בקראטה", סיפרה. "אני בן אדם טוטאלי, בחיים בכלל וגם בזוגיות, ומיד נהיינו זוג. שנינו מאוד רצינו לכבוש את העולם. היינו ילדים".

כשילדים מצטרפים לזוגיות, לא פעם זה מציף את הבעיות שעד אז היה קל להדחיק.

"את צודקת, זה נכון, וזה מה שקרה. אני לא חושבת שזה קשור לגיל הצעיר שלנו או למרווחים הקטנים בין הילדים. אני לא חושבת שאם היינו עושים מרווחים גדולים יותר, זה היה נגמר אחרת. גילינו שאנחנו במקומות אחרים מבחינת החשיבה, שההשקפות שלנו על העולם שונות. אני בן אדם טוטאלי ושי הוא 'פרי ספיריט', הוא מאוד אוהב את החופש שלו".

כן, הוא סיפר לכל עם ישראל על הבגידות שלו ועל תרומתן לסיום הקשר ביניכם.

"לא ראיתי את זה, כי לא ראיתי בכלל 'האח'. זה לא פורמט שמדבר אליי ולא עניין אותי לראות את זה. אבל אנשים דאגו לעדכן אותי כל הזמן, כמובן גם בזה. הבגידות לא היו הסיבה היחידה לפרידה, זה מורכב יותר. החיים הובילו אותנו למקומות אחרים – התבגרנו והשתנינו".

"אלה גירושים כמו כל גירושים, רק מול העיניים של כל המדינה", היא מספרת, "הדשא של השכן ירוק יותר רק בגלל שהוא מזויף. מאיפה את יודעת שאין סיפורי בגידה בכל סיפור גירושים אחר? ההבדל היחיד הוא שאצלנו כולם יודעים את זה, ברמת המוכרת בקניון והמאבטח בסופר ששואלים אותי שאלות. החיים שלי שייכים למדינת ישראל, אבל מה שלא הורג מחשל, ואני אולי נראית עדינה, אבל אני עשויה מברזל".

אין תמונה
"החיים שלי שייכים למדינת ישראל". איה עם תניה גרבר וארבל קינן

אתם עדיין נשואים.

"כן, זה תהליך שדורש זמן של שנינו וזה הכל. אין פה איזה סיפור של מישהו שלא נותן גט. כל מה שנשאר זה הטקס, הכל כבר סודר בין עורכי הדין. זה פשוט לא יצא עד עכשיו. זה לא מעסיק אותי, אנחנו נעשה את זה, בטח עכשיו, כשהוא מתכוון להתחתן שוב".

ראית את הצעת הנישואים?

"לא. אני לא ממש מכירה אותה. ידעתי שהיא קיימת וזהו".

תניה אמרה בראיון ל"לאשה" שהילדים הם החיים שלה ושהיא לא מדמיינת את הזוגיות שלה ושל שי חי בלעדיהם. קצת מוזר שהאמא של הילדים לא מכירה אותה.

"נפגשנו פעם אחת לאחרונה במקרה, בקניון, כשהחזרתי בגדים שלקחתי להפקת השער שלכם. היא הזמינה אותי לקפה".

ואיך התרשמת ממנה?

"היא עושה את שי מאושר, ואם שי מאושר הילדים שלי מאושרים. הכל טוב בינינו. נתתי את האישור שלי. שי מאוד אוהב את הילדים, אין על זה בכלל ויכוח, ואני סומכת עליו שיעשה את הדבר הנכון".

יש לכם משמורת משותפת?

"שי רואה אותם. הייתי שמחה אם הוא היה רואה אותם יותר, אף פעם זה לא מספיק. הם ישנים אצלו לפעמים בסופי שבוע ואני תמיד שמחה שהם איתו, כי הם מאוד אוהבים אותו וזה נותן גם לי חלון להתעסק בעצמי".

את סומכת עליו שיטפל בהם כמו שצריך?

"ילדים הם דבר מסתגל. אני לא יכולה לצפות שהוא יתנהל כמוני, אבל אני יודעת שהוא לא ירעיב אותם".

שי חי ותניה בחצר
"היא עושה את שי מאושר". שי ותניה | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם