החברות הטובות טל גלבוע ואורטל בן דיין זיהו ביניהן לא מעט מכנים משותפים כשהכירו במהלך העונה האחרונה של האח הגדול, אך לא בטוח שהחדש שבהם הוא משהו שהן מחבבות במיוחד. 

למה אנחנו מתכוונים? לכך שלאחר שבסוף השבוע האחרון הסתבכה גלבוע עם המשטרה כשנעצרה בהפגנה, עכשיו הגיע תורה של בן דיין שסטרה לפעיל ימין שקרא לה "שרמוטה".

לדבריה של אב"ד, היא הגיעה לירושלים ביחד עם העיתונאי חגי מטר לניחום אבלים של משפחות הנרצחים בהר נוף, אלא שהיוזמה החיובית נגמרה בדרמה גדולה ומצלצלת.

עוד ב-mako סלבס:

האירוע הפך לנחלת הכלל כשפעיל הימין, אבישי בר ישי, סיפר על כך בעמוד הפייסבוק שלו. "אורטל בן דיין סטרה לי כי קראתי לה שרמוטה". כתב, והוסיף: "אני מעוכב על תקיפה". שעות ספורות אחר כך החליטה בן דיין לשתף בגרסה שלה, כשכתבה בין השאר: 

 "...המשכנו לכיכר ציון על מנת לפגוש את הפעילים של הקבוצה "ירושלים ללא גזענות", שמענו שהם עושים דברים יפים וקיווינו שנוכל ללמוד מהם דבר או שניים. כשהגענו לשם נחתה עלי ההבנה שבעקבות השתתפותי באח הגדול אני מוכרת ומזוהה עם השמאל. הקטע הוא שזה בכלל לא היה לי במודעות, לגמרי שכחתי ובטח לא חשבתי שעצם הנוכחות שלי שם תחשוף אותי לאלימות גם ללא שום אינטראקציה מצידי...

 לא הייתי חלק מהפגנה, למעשה סתם עמדתי שם ושוחחתי עם אנשים. בחור צעיר מאוד התחיל לצעוק לעברי "ניאו נאצית" ו"שרמוטה" מספר רב של פעמים. בהתחלה הבלגתי, אך כשהוא לא הפסיק פניתי אליו בתקיפות ואמרתי לו שאני מציעה לו לשתוק. הוא התריס וקרא לי שוב: " שרמוטה", אז הוא קיבל סטירה לפנים".

כמה רגעים אחרי, לדבריה, הגיע למקום בר ישי עם שלט גדול עליו נכתב "להעסיק ערבים זה פשע", והתעמת עימה על הסטירה שנתנה לנער. לאחר שהתריס מולה ושאל, לטענתה, אם גם לו תסטור אם יכנה אותה גם הוא בשם המעליב, הוא מימש את איומו - והיא אכן סטרה לו.

חבר נוסף שהיה עם בן דיין, אלי ביתן, אף שיתף בעמוד הפייסבוק שלו את השתלשלות הדברים לפי ראות עיניו: "..בערב החורפי הקריר הזה תקפו את אורטל שוב ושוב ושוב. לא בגלל שהיא חילקה פליירים, הגיעה לפעילות פוליטית או לבשה חולצה עם מסר.

לא. היא ככה, ברחוב, כשהיא נכנסת לקנות קפה, עוברת את הכביש, עומדת ברמזור. כל חוצפן בן 16 מרשה לעצמו. שמאלנית סמאל-נאצית בוגדת. נושאת על כתפיה את כל הטעויות שלכם...

והסטירה הזאת זה בדיוק מה שהכיכר הזאת היתה צריכה. כי אם אתם, הירושלמים נגד גזענות, מתרחקים הצידה מול תוקפנות במקום להתייצב למולה חד משמעית, אז התכבדו וקחו את הפרוספקטים, קפלו אותם ותדחפו עמוק עמוק עמוק לכותל".

השוטרים במקום, שראו את המתרחש, הספיקו להפריד בין הצדדים ולפי גרסתה של בן דיין, "עצרו אותי על תקיפה, ואותו, כפי שהבנתי מאחד השוטרים בתחנה, על העלבת עובד ציבור והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. הוא פשוט נורא כעס עליהם כי הם לא נתנו לו להרביץ לי בשקט (בוגדים!!). נחקרתי ושוחררתי לאחר שחגי חתם עלי ערבות וקיבלתי הרחקה מירושלים למשך שבוע (אוי אוי אוי)...".

 ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "במהלך הפגנה שהתקיימה בכיכר ציון נעצרו מספר חשודים בחשד לתקיפה, נחקרו ושוחררו בתנאים והחקירה נמשכת".

אורטל בן דיין (צילום: ליאור קסון)
מסתבכת. בן דיין | צילום: ליאור קסון

 

טל ואורטל בחצר (תמונת AVI: mako)
עם החברה הטובה טל גלבוע. עוד משהו לדבר עליו | תמונת AVI: mako

mako סלבס בפייסבוק,  בטוויטרבאינסטגרם ובגוגל +