מדונה הופעה 1 (צילום: רועי ברקוביץ')
מדונה. ימותו הקנאים | צילום: רועי ברקוביץ'

רגע לפני שכולנו ננסה לכפר על החטאים ובאותה הזדמנות גם לקבל קצת טיהור עצמי, אולי כדאי להיזכר בים הטוקבקים, שחלקם יצריתיים יותר וחלקם פחות, אבל כולם מלאי שנאה/אהבה/הערצה/בחילה, ולנסות להבין מה גורם לעם היושב על המחשב להוציא כ"כ הרבה אגרסיות על המקלדת. 

בתור התחלה מצאנו כמה קבוצות וירטואליות בפייסבוק שעיקרן שנאה והשמצה. אז נכון, בכל שנייה בערך נפתחת קבוצה חדשה בפייסבוק, ואין כאן הרבה חידושים, ובכל זאת – לא ברור למה ומדוע תרמה קבוצת אנשים את שמם והצהירה "אני שונא את" ומה בדיוק עבר על אלו שהקימו אותה. אנחנו לא נחנך, רק נסמן. ולא, חברים יקרים,  גם אם אנחנו מלאי קנאה והערות סרקסטיות על השלמות המופרזת של בר רפאלי, הכסף של מדונה והחבר של נינט, אין לנו שום כוונה להצטרף לקבוצה כזו.

אין ספק שהאירוע ב-ה' הידיעה של השנה (שאינו פוליטי כמובן), הוא הביקור של מדונה בארץ. המלכה אם מושכת תשומת לב רבה בכל מקום בעולם, וזה לא מפתיע שהיא גם זו שזוכה לאחת מקבוצות האנטי הפופולאריות ביותר. ליקטנו עבורכם ציטוטים נבחרים מ-"שונאים את מדונה": "זמרת הפופ הכי משעממת מאז ומעולם"; "שמישהו יסביר לה בת כמה היא". לא ממש מסוג התובנות שהיו נכנסות לקבלה.

קנייה ווסט - לא יודעים מה אתכם, אבל מאז מה שהוא עשה לטיילור סוויפט, קנייה ווסט הוא מלך ללא כל ספק. גם קבוצת השונאים שלו היא הגדולה ביותר נכון לרגעים אלו ומונה מעל 16 אלף איש שמסבירים ש"האיש פשוט אדיוט" ו"שיתעסק בבעיות שלו". וכן, אנחנו זוכרים שגם הנשיא אובמה אמר עליו משהו דומה. מצד שני, לא מעט מעריצים שלו נכנסים ומסבירים כמה הקבוצה אדיוטית. כשהעם צודק, הוא צודק.

לילי אלן - המדהימה בנשות אנגליה זוכה לקבוצת שונאים פעילה במיוחד המונה כ-270 אנשים שטורחים מדי יום להסביר מדוע הם לא יכולים לסבול אותה. ציטוטים נבחרים: "היא לא שרה, היא מדקלמת ומאוסה", מה שגורם לגולשים להסכים ולהוסיף בפסקנות "היא גם מכוערת ומקנאה בביונסה". אהה.

הישרדות 3 פרק 5 (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
השורדים החדשים. זה היה מהיר | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

אתם יכולים לתאר לעצמכם ששנאת הסלבס לא פסחה על העם היושב בציון, וברור ששפרה מופיעה באינסוף קבוצות כאלה וכמוה גם יוסי ועינב בובליל. מתמודד כוכב נולד, לירן דנינו זכה לקבוצה משלו, כך גם ולדי בלייברג. אבל שם תנועת השונאים דלילה, אחרי הכל - עם ישראל פה.

אביב גפן התראיין לא מזמן ואמר שהמון אנשים בישראל שונאים אותו (הוא היה יותר בוטה, אבל כיפור אז נוותר לו), אבל מסתבר שקבוצת השונאים שלו מאוד דלילה, רק כ-60 אנשים נוכחים בה וגם הם לא מביעים סלידה גדולה. אולי כי גפן כבר מזמן לא באמת מעניין אף אחד? 

באופן מפתיע, כוכבי "הישרדות 3" כבר זוכים לקבוצת שונאים משלהם ואם תרצו תוכלו להצטרף ל"גם אני שונא את הדס מהישרדות" וגם את זיו מאותה תוכנית ממש. אבל למה לכם, אם אתם ממש רוצים להוציא אגרסיות חפשו את קבוצת "שונאים את אבי לוזון", כמו תמיד אוהדי הכדורגל אוהבים לשנוא. מצד שני אולי עזבו אתכם, הרי כיפור זה סליחות.