הנסיך הארי ואשתו מייגן מרקל שחררו לפני זמן קצר הצהרה רשמית בנוגע לחדשות המרעישות, לפיהן הנסיכה קייט מידלטון בת ה-42 חולה בסרטן. "אנחנו מאחלים בריאות והחלמה עבור קייט והמשפחה – ומקווים שהם יוכלו לעבור זאת בפרטיות ובשלווה", אמר הזוג בהודעה קצרה למגזין הארפר'ס באזאר.

כידוע, הארי ומייגן עזבו את ארמון המלוכה ב-2020 ומאז מתגוררים הרחק בקליפורניה, ארה"ב. כעת, עדיין לא ידוע אם הארי מתכנן לחזור לביקור בבריטניה, כפי שעשה לאחר שנודע לו על כך שאביו, המלך צ'ארלס, חולה בסרטן גם כן, בפברואר האחרון.

מידלטון הודיעה על התמודדותה עם הסרטן מוקדם יותר היום בסרטון, שבו הסבירה כי המחלה התגלתה אחרי הניתוח הבטני שעברה בינואר האחרון. "הניתוח היה מוצלח, אולם בבדיקות שבוצעו לאחריו, התגלה סרטן בגופי. כפי שאתם יכולים לדמיין, זה לקח זמן. לקח זמן להחלים מהניתוח הגדול, וזאת במטרה שאוכל להתחיל את הטיפול הכימותרפי. אבל מה שהכי חשוב, לקח זמן להסביר את כל מה שקורה לילדינו, ג'ורג', שרלוט ולואי, בדרך שמתאימה עבורם – ושתבטיח להם שאהיה בסדר".

מאז ההודעה הדרמטית בדבר המחלה, קייט מקבלת מבול של הודעות תומכות מכל העולם, ביניהן גם מראש ממשלת הממלכה המאוחדת – וגם מהמלך צ'ארלס ואשתו קמילה. "הוד מעלתו כל כך גאה בקת'רין על האומץ שלה לדבר כפי שדיברה", מסר נציג מארמון בקינגהאם מוקדם יותר הערב. "בעקבות הזמן המשותף שלהם יחד בבית החולים, הוד מעלתו נשאר בקשר קרוב עם כלתו האהובה במשך השבועות החולפים. הוד מעלתו ואשתו קמילה ימשיכו להפגין תמיכה ואהבה לכל המשפחה בעת קשה זו". 

הנסיך וויליאם, קייט מידלטון, המלך צ'ארלס, המלכה קמילה (צילום: 	Samir Hussein, getty images)
צילום: Samir Hussein, getty images


גם אחיה הצעיר של קייט, ג'יימס מידלטון, כותב הערב לאחותו פוסט תמיכה שפרסם ברשתות החברתיות: "במהלך השנים טיפסנו על הרים רבים יחד. כמשפחה, אנחנו נטפס גם על ההר הזה יחד איתך".

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎James Middleton‎‏ (@‏‎jmidy‎‏)‎‏