מקנזי גופטיל היא סטודנטית בספרות אנגלית בקולג' שעובדת כפקידת קבלה במלון באוקלהומה. בסוף חודש יוני האחרון היא העלתה לפייסבוק שלה תמונה של כף ידה, כשעליה טבעת אירוסין. בטקסט שצירפה לתמונה הסבירה כי למרות שהיא הייתה שמחה לבשר שהתמונה היא תוצאה של הצעת נישואין שקיבלתה, הסיפור הוא קצת אחר. 

"בערך בתחילת יוני, גבר מבוגר הגיע לעשות צ'ק-אין במלון. הוא נראה חברותי וחביב, אני הייתי מנומסת ופטפטתי איתו קצת", החלה מקנזי להסביר. בהודעה המפורטת שכתבה, מקינזי הסבירה כיצד הגבר שנראה תחילה כחברותי הפך במהרה למחזר עקשן. הוא שאל אותה אם יש לה בן זוג, וכאשר הסבירה שיש לה חבר מזה שלוש שנים הוא המשיך להחמיא לה ולהגיד לה דברים כמו "את צריכה להתקשר אליי אם דברים לא יסתדרו איתו", וכל זה כי לא ענדה טבעת. 

זו לא הייתה הפעם היחידה שמקנזי הוטרדה באותו החודש, שכן מספר גברים הטרידו אותה ואת חברתה לעבודה בהצעות לבוא לבלות איתם, אפילו תמורת כסף. זמן לא רב לאחר מכן, גם מקנזי וגם חברתה התחילו להגיע לעבודה עם טבעות אירוסין. "אתם מבינים? העמיתה שלי ואני עונדות טבעות אירוסין מזויפות ככלי שיגרום לגברים לעזוב אותנו בשקט, ולא בגלל הבחור המזדמן שלא יודע שאת במערכת יחסים, אלא בגלל הבחור שלא עוזב אותך אותך כשאת אומרת שיש לך חבר" כתבה מקנזי, וטענה כי הפוסט נכתב כדי להדגיש את השיטות האבסורדיות שבהן נשים נאלצות לנקוט כדי להימנע מהטרדות לא רצויות מגברים. "זה בולשיט, חברים, ונמאס לי מזה" היא סיכמה.

הפוסט הפך להיות ויראלי, עם למעלה מ-12 אלף שיתופים וקרוב לאלפיים תגובות, כשרבות מהן היו מנשים שסיפרו כיצד גם הן נאלצות לענוד טבעות אירוסין או נישואין לעבודה כדי להימנע מהטרדות חוזרות ונשנות מעמיתים לעבודה או מלקוחות מזדמנים. "הייתי צריכה לעשות בדיוק את אותו הדבר, עבדתי כיחצ"נית של מועדון לילה ורציתי למנוע מאנשים לבקש כל הזמן את המספר שלי או להעיר לי הערות גסות", כתבה ברברה, אחת המגיבות לפוסט. "הדבר הכי נורא זה שכשאת עונדת את הטבעת, אנשים מנסים לשכנע אותך לבגוד בבן הזוג שלך. זה פשוט חולה", כתבה מגיבה אחרת.

אם חשבתן שהתופעה המדכאת הזו לא קיימת במחוזותינו – חשבו שוב. "כשעבדתי כברמנית ענדתי באופן קבוע את טבעת הנישואים של סבתא שלי כי נמאס לי להסביר לגברים שיכורים שאני לא מעוניינת. הטבעת באמת עזרה לי לסנן פניות לא רצויות מגברים", מספרת דנה מתל אביב.

מיטל, סטודנטית מהמרכז, תיארה בפנינו סיטואציה אבסורדית עוד יותר: "כשהתראיינתי למשרה של מזכירה בחברת פרסום גדולה, הקפדתי שלא לענוד אף טבעת שנראית כמו טבעת נישואים או אירוסין, כדי שלא ישאלו אותי על הסטטוס המשפחתי שלי ואם יש סיכוי שאכנס להריון בשנה הקרובה, כפי שקרה לי בכמה ראיונות בעבר. אחרי מספר חודשים בעבודה ואינספור של גברים שהתחילו איתי, כולל אנשים רנדומליים שהיו מגיעים למשרד, נזכרתי בטריק שלמדתי מהטיול שלי בדרום אמריקה והתחלתי לענוד טבעת אירוסין מזויפת. אמנם ממשיכים להתחיל איתי, אבל כמות ההטרדות ירדה בצורה משמעותית".