ביום ראשון שודר הפרק החמישי של "דייט ראשון", התכנית שכובשת את הקהל הישראלי בחיפוש האותנטי והכן של גברים ונשים אחר אהבה. קל לנו להזדהות, קל לנו לחוש אמפתיה וכל אחד מאיתנו חשב לפחות פעם אחת במהלך הצפייה - מה היה קורה אם אני הייתי שם? המומחיות שלנו, בילי ורוית, צפו גם הן בתכנית ויצאו עם תובנות על ארבעת הדייטים המעניינים, שיכולות להיות רלוונטיות לכולנו.

שגיא וגל | ביטחון מוגזם שמעיד על חוסר ביטחון

הדייט הראשון בו צפינו הוא זה של שגיא וגל. שגיא, עורך דין מצליח בן 32 המחפש "בחורה טובה, עם כבוד ערכים ושאיפות". אוהב נשים חזקות שיודעות מה הן רוצות. שותפתו לדייט הייתה גל, בת 31, שמעידה על עצמה שהיא אומרת מה שהיא חושבת, טוענת שהיא מאוד מחוזרת ו"יש לי גבר בכל מקום". היא מחפשת גבר שיהיה בנאדם טוב, נאמן, יודע להכיל, לקבל, מצליחן ומבוסס. היא יודעת מה היא "שווה".

כבר הם הכניסה למסעדה, גל רואה את שגיא ועושה פרצוף לא מרוצה. שניהם אומרים שהם לא שותים אלכוהול, דבר שהוביל לשבריר שניה שנראה כאילו יש ביניהם מכנה משותף שיכול ליצור כימיה - אבל לא.

שגיא עוזרי - דייט ראשון (תמונת AVI: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת)
שגיא, עמדת בזה בגבורה, מעניין אם אתה עדיין פנוי | תמונת AVI: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת
לאחר המבוכה הראשונית, גל פתחה במונולוג שעיקרו היה כמה מוצלחת ומצליחה היא, ורמיזות קלות ולעיתים קשות - כמה גל לא. היא שאלה שאלות ולא חיכתה לתשובה, לא נתנה לגל להשחיל מילה והיה נראה שכל שאלה הייתה פתח להאדיר את שמה לעומתו. כשגל סיימה את המונולוג שגיא מיד הזמין חשבון ושם קץ לסבלו.

מה לא עבד בדייט? בגדול? גל. על הנייר נראה שזה יכול לעבוד מכיוון שהוא אוהב נשים חזקות והיא מעידה על עצמה שהיא חזקה ומחפשת גבר מצליח, והוא כזה. אבל בפועל גל לא נתנה לו צ'אנס. מעניין לראות אותה בדייט עם גבר שמוצא חן בעיניה. הימור שלנו? מתנהגת אחרת לגמרי.

ומילה קטנה לגל - האדרה עצמית, זלזול באחרים ומונולוגים שמטרתם להלל ולפאר את שמך, מעידים על חוסר בטחון גדול. קחי לתשומת ליבך.

 

חופית ודביר | נשיקה בגלל המצלמות?

דייט ראשון - מקסימונת ודביר (תמונת AVI: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת)
מקסימונת, עדיף שתצנני את ההתלהבות | תמונת AVI: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת
חופית, מקסימונת בשם הבמה שלה, היא צעירה חייכנית ומתוקה בת 29. היא חיה את מקסימונת כוכבת הילדים, מעידה על עצמה שמכורה לעבודה ומאוד רוצה ילד. מקסימון קטן. דביר בן 35, רקדן ובעל סטודיו לריקוד ורוקד בהרכב היפ הופ. הוא מחפש מישהי שתקבל אותו כמו שהוא.

חופית יושבת על הבר, שגיא נכנס, רואה אותה וממשיך ללכת. הברמנית מחזירה אותו, וכדי לשבור את המבוכה הם מתחבקים ומחליפים מחמאות. חופית מספרת לדביר שהיא מחפשת דמות להערצה שתגרום לה "לקום כל בוקר ולומר וואו, אתה מדהים". לאורך כל הדייט מקסימונת נמסה מולו, משחקת בשיער, מעפעפת, מצחקקת ומתעלפת עליו באופן כללי.

גם כשדביר שם ברקס קטן להתלהבות שלה ממנו והסביר שמפריע לו שהיא וורקוהולית כי הוא ממש מוכן כבר לילד (עידו הקטן), כל מה שחופית שמעה מהמשפט זה את העובדה שהוא מוכן לילד -  ודמעה מהתרגשות. דביר שילם על הדייט וחופית ציינה "פעם הבאה עליי".

מה גרם לדייט להצליח? הצלחה זו מילה קצת גדולה על מה שקרה כאן. בגדול דביר מאוד הוחמא מההערצה האינסופית של חופית אליו, אבל ציין שאם היו בבר רגיל לא היה מסתכל עליה. לנו נראה שבגלל שמדובר בדייט מצולם ומשודר לא היה לו נעים לחתוך את זה והוא זרם.

חופית ודביר מתנשקים בסוף הדייט, כשדביר משחק תפקיד בהצגה של מקסימונת ועומד בציפיות שלה. הוא מחמיא, מנשק, מבטיח דייט שני, אבל כנראה שלצערנו מקסימונת לא תהיה אמא של עידו הקטן.

 

יוסי ואביבה | אני מפורסמת, אתה אוהב צפרדעים

הכירו את יוסי רחימי ואביבה אבידן (צילום: שידורי קשת, דייט ראשון)
אביבה ומעריץ | צילום: שידורי קשת, דייט ראשון
הדייט השלישי בתכנית היה של יוסי, 56, גרוש אחת עשרה שנים. הוא רקדן ומספר שנשים מתחילות איתו. יוסי מחפש חברה לחיים לרקוד איתה. להיות הדייט שלו נבחרה אביבה אבידן, בת 63 וזמרת מוכרת בישראל. אביבה מעידה על עצמה שהיא בנאדם שמח ורוצה מישהו שמח כמוה ומספרת שקשה לה להכיר גברים כי היא מוכרת.

בתחילת הדייט יוסי מיד זיהה את אביבה וקם לכבודה. הם לחצו ידיים וצחקו. הוא מתלהב שהיא מפורסמת ומחמיא לה. הם מדברים ומבינים ששניהם חולקים אהבה לריקוד, ואביבה אף רקדה באירוויזיון עם אבי טולדנו.

יוסי מספר שלפני כמה חודשים חלם שנמצא עם אביבה בדייט ואומר שהגשימו לו חלום. כל הדייט נסוב סביב העובדה שהיא מפורסמת, היא אומרת שגברים מאויימים ממנה והוא כל הזמן אומר שהוא לא. היה שלב בדייט בו יוסי סיפר לה שהוא אוסף צפרדעים והבית שלו מלא בהן, ראו שזה הוריד לאביבה קצת, אבל היא התגברה.

היה יפה לראות שיוסי הרומנטיקן הכין מבעוד מועד הפתעה קטנה והביא לה שוקולדים במתנה. אביבה התלהבה מזה, לפחות כלפי חוץ.

מה גרם לדייט להצליח? גם יוסי וגם אביבה, שניהם אנשים עם שמחת חיים. הם באו פתוחים, בלי אגו ומגננות ולכן היתה זרימה טובה. הוא הוקסם מהעובדה שהוא בדייט עם סלב, והיא הוקסמה מהעובדה שזה לא הרתיע אותו. בגדול לא נראה שתהיה שם אהבה גדולה, אבל הם כנראה יבלו קצת ביחד.

 

אילנה וג'וש | אוהבים קופים

דייט ראשון פרק 5 (צילום: צילום מסך)
ג'וש ואילנה העולים המתוקים | צילום: צילום מסך
אילנה בת 29, דתיה, עולה חדשה מארצות הברית. היא מעידה על עצמה שהיא בחורה טובה וקצת מוזרה. אילנה מדברת כבר מההתחלה על כך שלא חשובה החיצוניות, אלא רק הפנימיות. היא רוצה "מישהו עם לב טוב". ג'וש הוא עולה, אבל כבר לא חדש, בן 25 מארה"ב, נראה כמו בחור טוב. הוא אומר שמחפש בחורה מעניינת שתרתק אותו, שתהיה שותפה לחיים. אילנה מחכה, ג'וש מגיע ומיד משתררת מבוכה. העובדה ששניהם שותפים לשפה ולמוצא שוברת את הקרח.

ג'וש שואל את אילנה מה היא אוהבת לעשות, והיא עונה שאוהבת את הספארי ברמת גן. היא מאוד אוהבת קופים, בגלל השובבות שלהם כי גם היא כזאת. ג'וש מציין שזה משותף לשניהם ומנסה לשכנע את עצמו שהיא מעניינת בו.

בשלב מאוד מוקדם הם מתאמים עמדות לגבי רמת הדתיות. אילנה שומרת נגיעה וג'וש מכבד את זה. הם עונים את אותן התשובות, אבל למרות זאת לא מורגשים ניצוצות שעפים מהמסך, אלא יותר תחושה של ראיון עבודה מוצלח.

מה גרם לדייט להצליח? בגדול ג'וש אומר את משפט המחץ: "אני לא רואה את עצמי מזדקן איתה אבל אני גם לא מאמין באהבה ממבט ראשון". כנראה בגלל שעל הנייר הם מתאימים הוא מוכן לתת צ'אנס.

מילה שלנו לג'וש - כל הכבוד שאתה נותן צ'אנס ולא מאמין לאגדות. יש מה ללמוד ממך.

בילי שינגרט-רחמן ורוית מגדל הן בעלות מיזם ההיכרויות "בילי ורוית - כמו חברה שמכירה לך"

"דייט ראשון", ראשון ב-21:00, ערוץ 2, קשת

>> הטלוויזיה של ישראל עוברת לערוץ 12: כל מה שצריך לדעת לקראת הפיצול של ערוץ 2