בפרק השלישי של "דייט ראשון" נחשפנו לארבעה זוגות שמחפשים אהבה וצריכים לצלוח את המכשול הלא פשוט של פגישה ראשונה. גם פה, כמו בחיים האמיתיים, כולם רוצים להרשים, להיות במיטבם, להצליח לעורר בצד השני סקרנות ולהרגיש שהנה, אולי הפעם זה קורה. בחלק מהמקרים זה מצליח, ובחלק - מה לעשות - פחות. הפעם היו לנו דוגמאות לשני הקצוות: דייט אחד מפואר (היוש, אורי ואורטל) ודייט אחד שהוא כישלון מפואר (אופס, דבי ואבי). הנה כמה מסקנות שכדאי להפנים שם בבית (נגיד, לדעת אם יש לכם ילדים).

לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הפרק התחיל עם האחריות קארין ולינוי הארוש שהגיעו יחד במטרה למצוא חתן. הן טוענות שיש להן את אותו הטעם בגברים: שחומים, מסוקסים, שריריים, גוף טוב, זיפים, שיער הצידה ושיהיו 185 פלוס. ואז הגיע דודי, בן 28, ושתיהן אהבו את המראה שלו. קארין מייד פלרטטה איתו ואמרה לו חד משמעית – "אתה אלי". דניאל בן ה-22 נכנס למסעדה, ומתברר שהוא ולינוי מכירים מהעבר.

לסמן מראש בעל: הדייט של קארין ודודי

דודי וקארין התחילו לדבר די מהר על פרידה קשה שעברו והשיחה קיבלה עומק. דיברו על הרווקות החדשה, דודי ציין שנהנה מהחופש וקארין מייד קפצה על המציאה ואמרה לו בדיוק את מה שהוא רוצה לשמוע – שמאמינה בחופש מלא. הלכה קצת רחוק ודודי סקפטי אבל זה תפס אותו.
קארין מורידה משקפיים ומפלרטטת. דודי מחמיא לה שהיא יפיפייה. מתפתחת כימיה מעניינת. כשיצאו לסיגריה עלו שלב בדייט והתחילו לעשות תיאום ציפיות.

מה גרם לדייט להצליח?
קארין מלכתחילה סימנה אותו בגלל שחיצונית הוא הטעם שלה, ועשתה הכל כדי למשוך אותו. פלרטטה, צחקקה, פתחה את הלב והכילה אותו כשנפתח. עבודה יפה קארין! לא אמרו מה עלה בגורלם בהמשך, אבל לדעתנו לא נראה שיהיה לזה המשך מעבר לכמה דייטים כי קארין לא אותנטית ומנסה לרצות ולמשוך את דודי, אותו היא כבר סימנה כבעלה לעתיד.

"יצאתי מקשר, הייתי מרוסק" (צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת)
דודי מספר על הפרידה | צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת

טוויסט חיובי: הדייט של לינוי ודניאל

ללינוי ודניאל יש עבר קצת משותף, מה שהקשה עליהם לזרום בתחילת הדייט. הם לא הצליחו לצאת מההלם שנפגשו שוב. היא היתה במגננה וכל הזמן חיפשה את אחותה כי סימנה אותו כסטוציונר, והוא הרגיש לא בנוח כי כנראה שבעבר דיבר אליה לא יפה באינסטגרם.

השיחה בין דניאל ללינוי לא מתרוממת בהתחלה ונשארת מאוד שטחית. נקודת המפנה בדייט מתרחשת כשלינוי חוזרת מהשירותים אחרי שדיברה עם אבא שלה ונפתחת בפני דניאל. מספרת שההורים שלה גרושים, לא היתה בקשר עם אבא שלה כמה שנים והיום הם ביחסים מעולים. דניאל מצדו משתף שההורים שלו זה הדבר הכי חשוב, הם 8 ילדים והוא עוזר בפרנסה מה שגורם ללינוי לראות אותו באור אחר.

מה גרם לדייט להצליח?
ברגע שלינוי השכילה להיפתח ולשחרר את אחותה, נוצרה פתאום קירבה, כי משיכה פיזית היתה שם כבר לפני 3.5 שנים.

ההחלטה של לינוי ודניאל (צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת)
מה כתבת לה באינסטוש? לינוי ודניאל | צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת

כשאת פוגשת בקטסטרופה: הדייט של דבי ואבי

אבי, רווק בן 69, טוען שעדיין לא הכיר את האחת. קשה לו עם גרושות או אלמנות, טוען ש"באות כועסות מהבית". דבי, בת 61, ילידת אנגליה, גרושה + 3, עדינה, חייכנית, רוצה מישהו שיהיה לה כייף איתו.
כבר כשהגיעה אבי אפילו לא טרח לקום לכבודה. נמרח על הכיסא בתנוחת "אין לי כוח לזוז". ומכאן זה רק התדרדר. בהתחלה אבי סיפר ששיחק בסרט מתיחות של יהודה ברקן ותיאר את הסצנה עם דנוטה, מה שמשאיר את דבי מזועזעת.  דבי מחפשת ג'נטלמן ואבי חסר נימוסין לחלוטין. אם זה לא מספיק, מה ששבר את דבי סופית היה ששאלה אותו אם יש לו ילדים, ואבי גמגם ואמר שאולי, הוא לא בטוח. דבי בשוק שהוא לא טורח לחפש את הבת שלו וגם לא מתעניין.

מה לא עבד בדייט?
עצם זה שהיא הגיעה חמודה, חייכנית ועם רצון אמיתי וכן להכיר, הוא לא התאמץ בכלל ועשה את כל הטעויות האפשרויות עם פרצוף אדיש לחלוטין. אבי, אתה לא אמור לספר בדייט על ציצי של בחורה אחרת, על הילדה שלא טרחת להכיר ושבחיים לא היית בזוגיות. טרן אוף!

חברות וחברים, כך תעשו את זה נכון: הדייט של אורי ואורטל

אורי, בן 32, מעיד על עצמו שהוא רגיש, אנרגטי, פתוח מאוד, מחפש מישהי חמה ונוגעת. אורטל, 32, מחפשת גבר עם חוש הומור. אורטל מטפלת בהווייתה ואורי רגיש וצריך מישהי שתכיל אותו. הם מספקים אחד לשניה את מה שהם צריכים.

כבר ברגע הפגישה, אורי חיבק את אורטל חיבוק ארוך והוסיף נשיקה בלחיים. הם ישבו קרוב האחד לשנייה, הסתכלו בעיניים, הרעיפו מחמאות וצחקו עם המלצרית.
אורי הכניס מסרים לאורך כל הדייט. "נפרט על זה בדייט שני", "יופי של זוגיות".
לאורך כל הדייט הוא הצחיק אותה, מה שגרם לאורטל להרגיש בנוח די מהר. היא ביקשה ממנו שיחתוך לה מהעוגה, הם אכלו ביחד מאותה המנה ונוצרה תחושה של קירבה ואינטימיות.

ההחלטה של אורי ואורטל (צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת)
ככה עושים את זה. אורי ואורטל | צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת

מה גרם לדייט הזה להצליח?

מהשנייה הראשונה היתה בין השניים כימיה, והם ידעו איך למנף את זה. מכל מכשול אורי עשה בדיחה, גם צחק על עצמו לא מעט, החמיא לה הרבה, נתן לה ביטחון, הראה שהוא קשוב ושהוא בעניין. אורטל פלירטטה לאורך כל הדייט. נראה ששניהם באו מאוד פתוחים ובלי אגו, ולכן היה להם קל להתחבר ולייצר קירבה בזמן כל כך קצר. כיף לשמוע שהם עברו לגור ביחד. בהצלחה!

בילי שינגרט רחמן ורוית מגדל הן בעלות מיזם ההיכרויות "בילי ורוית - כמו חברה שמכירה לך"

"דייט ראשון", ראשון ב-21:00, ערוץ 2, קשת